Saturday, April 13, 2024
Home / Moda  / Design  / Biały stół do kuchni – czy to dobry pomysł?

Biały stół do kuchni – czy to dobry pomysł?

Co dobrze wygląda w kuchni w towarzystwie białego stołu? Zaskoczymy cię!

Białe stoły mogą naprawdę wyróżniać się lub wspierać projekt / fot. materiały prasowe

W dzisiejszych czasach projektanci dążą do minimalistycznych projektów z dodatkiem eklektycznych elementów i interesujących punktów. Zastosowanie koloru jest uniwersalne, ale meble monochromatyczne powracają i nie bez powodu. Nic nie wygląda bardziej elegancko i stylowo niż nowoczesny biały stół do kuchni połączony z krzesłami w tym samym kolorze. Może być w dowolnym kolorze, ale koniecznie jego kolorem musi być biel – która jest aktualnie numerem jeden w świecie dekoracji i mebli

Białe stoły mogą naprawdę wyróżniać się lub wspierać projekt / fot. materiały prasowe

Taki biały stół do kuchni może być stosowana wszędzie – z:

– minimalistycznym skandynawskim dekorem,
– stylami vintage,
– artystycznymi klimatami.

Oto kilka faktów na temat nowoczesnych białych stołów do kuchni, które pomogą zdecydować czy to opcja dla ciebie.

Czysty, współczesny design stołu kuchennego

Wielu projektantów twierdzi, że nie ma nic bardziej nowoczesnego niż kilka białych krzeseł ustawionych wokół stylowego stołu. Sam biały stół do kuchni może mieć dowolny kształt – z racji tego, że meble w tym kolorze są tak wszechstronne, możesz wybrać do niego krzesło dowolnego koloru lub z jakiegokolwiek materiału. Będzie jednak wyglądać naprawdę świetnie w towarzystwie ultra-nowoczesnych metalowych krzeseł, ale i tych tradycyjnych, drewnianych. Możesz zmienić nastrój swojej kuchni używając białego koloru swojego stołu jako akcentującego koloru, podczas gdy kolory podstawowy i wtórny mogą być już dowolne.
Prawdą jest, że każdy pokój w domu powinien mieć centralny element, co pozwala stworzyć zrównoważony projekt, który jest jednocześnie interesujący i wygodny. Biały stół do kuchni może dokładnie to zrobić! Istnieje wiele zalet posiadania białych mebli w domu, z których najważniejszym jest ich szykowny i elegancki wygląd. W zależności od ogólnego wystroju kuchni – białe stoły mogą naprawdę wyróżniać się lub wspierać ten projekt. Dodają luksusowego charakteru do zabytkowej kuchni i pomogą utrzymać czystą, nowoczesną atmosferę wzornictwa industrialnego.

Stół kuchenny – materiał ma znaczenie

To problem numer jeden przy białych meblach – wyglądają świetnie, ale należy uważać na plamy. Rodziny z małymi dziećmi i zwierzętami domowymi powinny naprawdę brać pod uwagę materiał białych mebli. Więc jeśli planujesz kupić zestaw białych krzeseł plus biały stół do kuchni koniecznie pomyśl o materiale, który chcesz wybrać.
Mądrze jest trzymać się czegoś, co można łatwo wyczyścić, jak:

– akrylu,
– metalu,
– plastiku,
– wielu innych materiałów.

Pamiętaj, że możesz je nieco częściej czyścić niż krzesła o innych kolorach.

Całkowicie biały design stołu kuchennego – tak czy nie?

Kuchnia, która jest całkowicie biała, może być naprawdę świetna lub całkowicie nudna. Twoje nowoczesne białe krzesła mogą zgubić się w takim projekcie, jak również sam stół. Ważne jest, aby pomyśleć o materiałach, z których korzystasz; również rozważyć podłogę, aby Twój projekt nie był zbyt zimny. Ważne jest, aby stworzyć wrażenie świeżości, a nie lodu. Pomyśl o użyciu przezroczystych krzeseł i dodaj dużo naturalnego oświetlenia, aby pokój był przytulny. Wybierz białe krzesła z tapicerką, aby wyglądały na takie i w istocie były bardziej komfortowe. Możesz również ogrzać biały wzór stołu – złotymi lub miedzianymi wykończeniami.

Oceń artykuł
2 komentarze
 • mores 14 marca, 2018

  Myślę,że biały stól kuchenny nie jest gorszy od stołu w ciemnym kolorze. A wręcz napisałabym,ze jest o wiele prakyczniejszy. Na ciemnym kolorze widać wszystko. Każdy okruszek, kurz.Poza tym jeśli blat jest błyszczący to będzie widasć odciski palców.Na białym kolorze już nie.

  Proponowałabym jeszcze dobrze zastanowić się nad tym jaki wybierzecie blat kuchenny. Od tego w dużej mierze będzie zależała wygoda korzystania z kuchni.

  Dobrym wyjściem jest blat kuchenny granitowy
  http://kamienikwiat.pl/blaty-kuchenne-granitowe/

  Jest niesamowicie wprost wytrzymały.

 • bozenaK 20 września, 2019

  My mamy małe mieszkanie i miejsce na stół jest jedynie w kuchni. Stół nie mógł być za duży, żeby się zmieścił. Wybraliśmy z almaru. Zdecydowaliśmy się na biały bo fajnie rozjaśnia i unowocześnia kuchnię. Jest bardzo dobrej jakości, trzeba będzie o niego dobrze dbać ale jest tego warty.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ