Sunday, June 16, 2024
Home / Styl życia  / Podróże  / Białka Tatrzańska i okolice – sposób na lato

Białka Tatrzańska i okolice – sposób na lato

Na Podhale jadą tradycjonaliści wierni polskim stokom, a także ci, którzy zwiedzili pół świata i przekonali się, że prawdziwa magia jest właśnie tutaj. Dajmy na przykład Białkę Tatrzańską.

Terma Białka

Terma Białka/fot. materiał prasowy

Na Podhale jadą tradycjonaliści wierni polskim stokom, a także ci, którzy zwiedzili pół świata i przekonali się, że prawdziwa magia jest właśnie tutaj. To rejon do nieustannego odkrywania. Dajmy na przykład Białkę Tatrzańską.

Terma Białka

Terma Białka/fot. materiał prasowy

Na lato – zimne kąpiele

Białka to nie tylko nazwa miejscowości, ale i rzeki – jednej z najczystszych i najzimniejszych w Polsce. Tutejsze spływy kajakowe przyciągają tysiące wioślarzy i turystów. Można też powędkować, bo w Białce jest pod dostatkiem lipieni i pstrągów. Na środkowym odcinku rzeki znajduje się rezerwat przyrody Czerwone Skałki. Po wdrapaniu się na jedną z nich zobaczymy przed sobą rozległy, urzekający widok Podhala, Tatr, Gorców, Jeziora Czorsztyńskiego, Pienin i Spiszu. W Obłazowej znajdują się jaskinie ze śladami człowieka sprzed 50 tys. lat!

Ciepła woda też dla zdrowia

Na wysokości 714 m n.p.m. wybudowano jedną z największych atrakcji Białki Tatrzańskiej – ośrodek geotermalny Terma Białka (dotąd znany jako Terma Bania). Wodę, w której kąpią się goście, wydobywa się z odwiertu głębinowego o głębokości 2500 m. Jej wyjściowa temperatura to 74 – 77°C, jednak podczas przygotowywania schładza się ją do 32 – 40°C i w takiej temperaturze wpompowywana jest do basenów kąpielowych. Kąpieli można zażywać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektu, ciesząc oczy widokiem Tatr Wysokich. Tutejsze kąpiele termalne pomagają w leczeniu chorób serca i krążenia, a poza tym poprawiają samopoczucie i pomagają się uporać ze stresem i bezsennością.

Terma Białka

Terma Białka/fot. materiał prasowy

Wypoczynek TermoAktywny

Terma Białka to obiekt składający się z kilku stref – głośnej, cichej, saunarium, Instytutu Wellness & Spa, restauracji oraz strefy VIP na specjalne okazje. Bilety kupujemy w zależności od tego, na jakie rozrywki jesteśmy nastawieni. Aktualna oferta promocyjna jest bardzo rozbudowana. Dotyczy zarówno rodzin, par, jak i singli.

Terma Białka, Białka Tatrzańska, ul. Środkowa 181, www.termabialka.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ