Sunday, July 14, 2024
Home / Moda  / Design  / Biała sypialnia w stylu skandynawskim – 3 pomysły na aranżację

Biała sypialnia w stylu skandynawskim – 3 pomysły na aranżację

Styl skandynawski króluje od dawna w waszych domach

Prostota i minimalizm / fot. materiały prasowe

Styl skandynawski to przede wszystkim jasne kolory, naturalne meble i funkcjonalne dodatki. Czy sypialnia w bieli to dobry pomysł? Doskonały! Biel jest najjaśniejszą z barw, stanowiącą połączenie wszystkich istniejących.

Prostota i minimalizm / fot. materiały prasowe

Kolor biały symbolizuje pokój i czystość, kojarzy się z prostotą, dobrem, jasnością i prawdomównością. Jest też wszechstronny z jednej strony, a z drugiej – gwarantujący przestrzeń i swobodę. Biała sypialnia pozwala na osiągnięcie ładu i porządku, nie tylko w odniesieniu do wyglądu tego domowego pomieszczenia, ale także codziennego życia. Jest też funkcjonalna: umożliwia wyciszenie się, zrelaksowanie i sprzyja zregenerowaniu organizmu. W dodatku – świetnie się prezentuje tak kolorystycznie dominując, jak i stanowiąc tło dla innych barw.

Jakie kolory łączyć z bielą?

Skandynawskie aranżacje bazują na bieli, tak w odniesieniu do sypialni, jak i innych części mieszkania czy domu. Uniwersalne, białe ściany to zatem podstawa tego designerskiego nurtu. Śmiało postawić można również na meble tej barwy (np. łóżko lub szafę). Z jednej strony będą one spełniać swoje funkcje, a z drugiej – nadadzą przestrzeni tak pożądanej lekkości.

By jednak uniknąć wrażenia sterylności, pamiętać należy o przełamywaniu sypialnianej bieli. Jasne szarości, jasne brązy i beże z pewnością nie zdominują kolorystycznie przestrzeni, za to urozmaicą ją i ocieplą wnętrze. Podobnie, jak kolorowe czy nawet wzorzyste (w motywy geometryczne czy folklorystyczne) dodatki. Takie poduszki czy narzuty ożywią przestrzeń sprawiając, że poranne wstawanie będzie przyjemnością. Przesada jest jednak niewskazana – może bowiem prowadzić do problemów z zasypianiem i do zaburzenia skandynawskiego spokoju.

Meble w skandynawskim stylu

Meble w zaaranżowanej w tym stylu sypialni powinny być bliskie naturze. Świetnie sprawdzą się elementy wykonane z jasnego lub pomalowanego w ten sposób drewna. W przypadku mebli wybierać można również biel czy jasne szarości.

Funkcjonalność i wygoda / fot. materiały prasowe

Istotna jest bowiem też ich forma, dająca się określić jednym słowem – prostota. Niewyszukane, proste formy, uniwersalne kształty potwierdzać będą zrozumienie skandynawskich aranżacji.

Dodatki w białej sypialni

Ostatnim z kluczowych elementów skandynawskiej sypialni są dodatki, które nie pozwalają temu pomieszczeniu sprawiać nazbyt surowego wrażenia. Najlepiej to właśnie poprzez nie do sypialni wprowadzać kolejne kolory. Nie wolno jednak zapominać, że istotne w takich aranżacjach są materiały, z których zostały one stworzone. Bawełna, skóra, len czy wiklina podkreślą bliskość natury.

Niezależnie natomiast od tego, czy w tym przypadku postawimy na dodatki barwne, czy raczej naturalne, muszą one być przede wszystkim funkcjonalne! Sprawdź więcej inspiracji do białej sypialni na homebook.pl

 

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • sweekt 14 marca, 2018

    Uwielbiam tego typu wystrój. Jest nowocześnie ale jednoczęśnie tak jasno, przestronnie oraz przytulnie. Mam podobną toaletkę do zdjęcia pierwszego.Ale z lustrem i nie jest tak bardzo przecierana.

    Żałuję również troche,że nie postawiłam na jasniejszą podłogę ale zdecydowałam sie na ciemną.Jaśniejsza podłoga zdecydowanie lepiej prezentowałabym się w takim pomieszczeniu….
    Kilka fajnych inspiracji na wystrój sypialni znajdziecie jeszcze tutaj:
    http://www.villadecor.pl/blog/inspiracje/nowoczesne-zaslony-do-sypialni-inspiracje-i-aranzacje/

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ