Saturday, April 13, 2024
Home / Kultura  / Bezpieczny dom pod twoją nieobecność

Bezpieczny dom pod twoją nieobecność

Zabezpiecz się i spędź beztrosko urlop

Zaplanowanie podróży to nie wszystko – przed urlopem warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie w domu. Wystarczy pamiętać o kilku niezbędnych czynnościach

 Zabezpiecz dom na czas urlopu / fot. pixaby.com

W domu przed wyjazdem na urlop jest wiele do zrobienia. Sezon wakacyjny to przecież dla włamywaczy okres prawdziwie świąteczny – chętnie wykorzystują oni ludzką niedbałość i zapominalstwo. Co zrobić, by nie ułatwiać im zadania?

Krok po kroku

Dla włamywacza nawet lekkie rozszczelnienie okna to duże ułatwienie. Dlatego pierwszym krokiem do zabezpieczenia domu na czas urlopu jest dokładne zamknięcie wszystkich okien i drzwi. Dodatkowym zabezpieczeniem jest montaż okien z klamkami na kluczyk – to rozwiązanie może okazać się szczególnie cenne w przypadku właścicieli domów jednorodzinnych oraz mieszkań na parterze. Szkody w mieszkaniu mogą być również wywołane przez pożar lub zalanie, dlatego kolejnym krokiem do pełnego zabezpieczenia domu powinno być odłączenie wszystkich urządzeń elektrycznych. Uniemożliwimy tym samym powstanie przepięcia – jednej z najczęstszych przyczyn pożarów w domach. Koniecznie należy też zakręcić wodę – sprawi to, że w razie awarii mniejsze będzie ryzyko zalania.

Dodatkowe zabezpieczenie

Nawet jeśli zachowaliśmy wszystkie środki ostrożności, to i tak nie jesteśmy w stanie zabezpieczyć się przed skutkami wypadków losowych, w tym spowodowanych przez żywioły. Z danych opublikowanych przez ubezpieczycieli wynika, że aż 78% szkód wywołanych uderzeniem pioruna zgłaszanych jest w miesiącach letnich (źródło: https://finanse.wp.pl/w-wakacje-rosnie-sprzedaz-ubezpieczen-mieszkan-i-domow-6114305442297473a). Nie sposób również zmniejszyć ryzyko pożaru lub zalania wywołanych przez sąsiadów. Odpowiedzią na nasze obawy jest holiday home insurance. Zanim wykupimy konkretną polisę, ustalmy, co powinna obejmować polisa najbardziej odpowiadająca naszym potrzebom. Wszelkie pytania o zakres poszczególnych ofert można kierować bezpośrednio do agentów ubezpieczeniowych. Niektóre firmy, takie jak Insurance Choice, zamieściły na swoich stronach prosty formularz, którego wypełnienie pozwala na szybki kontakt z ubezpieczycielem – to duże ułatwienie w całym procesie wykupywania polisy. Znaleźć go można pod adresem https://www.insurancechoice.co.uk/products/home-insurance/holiday-home-insurance/.

Możliwie najlepsze zabezpieczenie przed kradzieżą, pożarem i zalaniem oraz wykup polisy na holiday home insurance powinny stać się stałym elementem naszych przygotowań do podróży. Wszystko po to, aby spędzić urlop bez trosk.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ