Tuesday, June 18, 2024
Home / PARTNER MK  / Bezpieczne wakacje na polskiej plaży

Bezpieczne wakacje na polskiej plaży

Pamiętajmy, żeby odpowiednio chronić swoją skórę przed promieniowaniem słonecznym.

Planując kierunek wakacyjnych wojaży, wielu z nas wybiera polskie wybrzeże. Nic dziwnego – korzyści z wypoczynku nad Bałtykiem jest bardzo dużo. Pamiętajmy jednak, żeby odpowiednio chronić swoją skórę przed promieniowaniem słonecznym.

Mother with little daughter on the beach

fot. materiał prasowy

Dlaczego nad morze?

Nadmorskie małe miejscowości latem zmieniają się w tętniące życiem kurorty. Oprócz korzystania z uroków plaż i Bałtyku, możemy skosztować świeżych ryb w smażalniach czy wędzarniach, a wieczorem wybrać się na dyskotekę lub karaoke. W weekendy w godzinach od 10 do 18 możemy także odwiedzić Rodzinne Strefy NIVEA – do końca wakacji znajdziemy je na plażach w Łebie, Ustce, Ustroniu Morskim, Kołobrzegu, Niechorzu i Świnoujściu.

Pobyty nad morzem są także nieocenione dla naszego zdrowia. Tutejsze powietrze jest bogate w jod, który wyjątkowo sprzyja osobom chorującym na astmę i różnego rodzaju alergie. Kąpiele w Bałtyku korzystnie wpłyną na stan kręgosłupa i stawów, a podczas pływania w morzu rozruszamy niemalże wszystkie mięśnie naszego ciała. Na nasze samopoczucie genialnie podziałają także długie spacery wzdłuż plaży lub nadmorskimi deptakami.

Korzystaj ze słońca z głową!

Wybierając się nad morze, chcemy także powrócić z piękną i naturalną opalenizną. Kąpielom słonecznym zdecydowanie zaś sprzyja wypoczynek na plaży. Odpowiednia ilość słońca pomaga wyprodukować organizmowi witaminę D, jednak w nadmiarze może nam zaszkodzić. Dlatego najlepiej wybierać się na plażę poza godzinami od 11 do 15, kiedy jesteśmy narażeni na najmocniejsze promieniowanie.

Opalając się, pamiętajmy też o ciągłym nawadnianiu organizmu. Warto unikać przebywania w pełnym słońcu, w czym pomoże nakrycie głowy, parasol czy odrobina cienia. Jednak najważniejszym zabezpieczeniem przed groźnym promieniowaniem jest krem z odpowiednim filtrem. NIVEA Sun daje nam do wyboru różne kosmetyki przeciwsłoneczne: balsamy, mleczka i kremy, olejki, mgiełki i spraye. Najlepszy dla naszej skóry specyfik dobierzemy, korzystając ze specjalnego konfiguratora NIVEA Sun.

Nadmiar słońca szkodzi

Konsekwencje przebywania na słońcu mogą być bardzo groźne: czerwienienie i łuszczenie się skóry, nieustępujące przebarwienia, w skrajnych przypadkach także poważne choroby. Żeby uniknąć przykrych efektów niebezpiecznego opalania, możemy odwiedzić Rodzinne Strefy Zabaw NIVEA i zobaczyć jak… widzi nas słońce.

Specjalne kamery UV pokazują nasze ciała w świetle ultrafioletowym, dzięki czemu możemy sprawdzić, które obszary naszej skóry są odpowiednio chronione, a które wciąż są narażone na poparzenia. W ten sposób na własne oczy możemy się przekonać, że kosmetyki przeciwsłoneczne naprawdę nas chronią przed groźnym promieniowaniem słonecznym.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • ptka 18 kwietnia, 2016

    U mnie wakacje zaplanowane już na koniec czerwca wiec od paru tygodni intensywniej wzięłam się za siebie. Trochę biegam i cwicze z plytami a żeby się trochę ujedrnic używam masla oeparol ujedrniajaco odżywczego. Ma super konsystencje i nawilza skore. Już widze ze jest bardziej elastyczna a do tego nabrala zdrowszego koloru. Nie daje za wygrana i już tylko czekam az w sklepach pajawia się bikini 😀

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ