Thursday, February 29, 2024
Home / Rozwój  / Biznes  / Bezpieczne wakacje dla całej rodziny – jakie ubezpieczenie wybrać dla dziecka?

Bezpieczne wakacje dla całej rodziny – jakie ubezpieczenie wybrać dla dziecka?

Hej, zapachniało urlopem

Wakacyjne ubezpieczenie dla dziecka

fot. Paulbr75 / Pixabay

Ubezpieczenie dziecka od nieszczęśliwych wypadków w ramach ubezpieczenia szkolnego czy ubezpieczenia na czas trwania wakacji to bardzo dobry wybór. dzięki temu możemy być spokojni o swoje dziecko i w razie nieprzewidzianych zdarzeń będzie ono miało zapewnioną odpowiednią pomoc, przede wszystkim w zakresie fachowej opieki medycznej

 

Przeczytaj artykuł, a dowiesz się:

• Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie dla dziecka na czas trwania roku roku szkolnego?
• Czy ubezpieczenie dla dziecka na wakacje to duży wydatek?
• Na co powinniśmy zwracać uwagę, czytając umowę ubezpieczenia?
• Ubezpieczenia dziecka od nieszczęśliwego wypadku ‒ czy to duży wydatek?
• Ochrona ubezpieczeniowa a ubezpieczenie szkolne ‒ jak to działa?
• Czy porównywarka ubezpieczeń pomoże nam wybrać realnie lepsze ubezpieczenie?

 

Ubezpieczenie NNW Dla dziecka to bardzo dobre rozwiązanie. To to nie tylko spokój dla rodziców, ale także realne zabezpieczenie dla dziecka w razie nieprzewidzianych sytuacji czy potencjalnych wypadków w szkole lub na wakacjach. Na rynku znajdziemy bogatą ofertę ubezpieczeń (https://wakacyjnapolisa.pl/poradnik/ubezpieczenie-turystyczne-dla-dziecka-na-wakacje/ ) zarówno dla całej rodziny, jak i dla najmłodszych. Koszty ubezpieczenia wcale nie są duże i niemal każdego z nas stać na taki wydatek. Wystarczy tylko uważnie przejrzeć dostępne oferty od towarzystw ubezpieczeniowych. Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze ubezpieczenia i na co dokładnie zwracać uwagę? Dlaczego należy dokładnie czytać treść każdej umowy ubezpieczenia?

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie dla dziecka nie tylko na czas wakacji?

Kwestia ubezpieczenia zawężać jedynie do wykupienia polisy ubezpieczeniowej dla dziecka. Tak naprawdę warto wykupić też ubezpieczenie ubezpieczenie dla pozostałych członków rodziny. Możemy wykupić albo polisę ubezpieczeniową dla całej rodziny, albo polisy dla poszczególnych członków. Wysokość składek ubezpieczenia zależy od sumy ubezpieczenia ‒ im wyższa kwota ubezpieczenia tym wyższe będą składki. Składki w zależności od umowy będziemy płacić miesięcznie, kwartalnie, raz na pół roku lub w ramach składki rocznej. Wszystko zależy od szczegółowej oferty towarzystwo ubezpieczeniowego. Z pewnością ubezpieczenie dla dziecka należy do tańszych ubezpieczeń, a składki nie są wysokie.

Ubezpieczenie dla dziecka ‒ co warto wiedzieć o warunkach ubezpieczenia?

Ubezpieczenie szkolne dla dziecka zawieramy z tytułu wystąpienia szczęśliwego wypadku. Co ważne, umowa wyraźnie określa, co wchodzi w zakres takiej pomocy. Szczegółowo wymieniona jest liczba potencjalnych hospitalizacji czy wizyt u specjalistów. Dodatkowo w umowie opisana jest kwestia ewentualnego transportu dziecka na leczenie z zagranicy do Polski lub na terenie naszego kraju.
Indywidualne ubezpieczenie NNW reguluje także kwestie związane z potencjalnym odszkodowaniem, a także jego wysokość.
W zależności od oferty towarzystwa ubezpieczeniowego Ubezpieczenie NNW dziecka może zawierać większy lub mniejszy pakiet usług lekarskich, zakres leczenia czy transportu. Przy zakupie ubezpieczenia NNW warto zwracać na te kwestie uwagę i porównywać poszczególne oferty między sobą.

Czy ubezpieczenie szkolne i ubezpieczenie NNW to takie samo ubezpieczenie?

Z reguły ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków jest tym szkolnym, które zawiera się na okres 12 miesięcy, zwykle od września danego roku do końca sierpnia w roku następnego. Oczywiście istnieje możliwość wykupienia dziecku dodatkowej polisy ubezpieczeniowej, na dodatkowych warunkach, jedynie na okres wakacji letnich. Wszystko zależy od tego, czego jako rodzice oczekujemy od polisy ubezpieczeniowej.
Jak wspomnieliśmy, do wyboru mamy ubezpieczenie NNW szkolne, obejmujące swoim zakresem także okres wakacji, albo osobne ubezpieczenie na czas konkretnego wyjazdu wakacyjnego. Wybór należy do nas, jako rodziców i opiekunów dziecka.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ