Wednesday, May 29, 2024
Home / PARTNER MK  / Bezpieczne tabletki na erekcję bez recepty z apteki

Bezpieczne tabletki na erekcję bez recepty z apteki

Można nie mieć ochoty, ale żeby tak całkiem nie móc? Na szczęście jest TA tabletka

tabletki-na-erekcje-miasto-kobiet

fot. Unsplash

Tabletki na erekcję od kilku lat dostępne są bez recepty. Leki te stosują mężczyźni, u których zdiagnozowano problem zaburzeń wzwodu. Przed zastosowaniem warto wiedzieć jak działają tabletki na potencję ‒ jakie mają właściwości, wskazania, przeciwwskazania czy działania niepożądane. Warto jednak zdać sobie sprawę, że nieleczone zaburzenia erekcji mogą prowadzić do pogorszenia jakości życia ‒ nie tylko mężczyzny

Seks i zaburzenia erekcji (wzwodu)

Jako zaburzenia erekcji określa się stan u mężczyzn, który związany jest ze stałą lub nawracającą niezdolnością do uzyskania i utrzymania wzwodu, czego efektem jest niemożność odbycia stosunku płciowego. Dolegliwość ta to wstydliwy problem, o którym ciężko jest rozmawiać z lekarzem czy partnerką. Seks jest istotnym elementem życia człowieka, który wpływa na nasze zdrowie ‒ zarówno fizyczne jak i psychiczne. Aktywność seksualna wpływa korzystnie na wiele układów człowieka m.in. na układ krwionośny, mięśniowy czy oddechowy. Jest odpowiedzialna za pozytywne reakcje w mózgu, sprzyja obniżeniu stresu i problemów ze snem. Panowie! Aby życie seksualne znów mogło cieszyć, warto przemyśleć temat leczenia impotencji. Nie ma w tym żadnego powodu do wstydu, to wyraz odpowiedzialności nie tylko za swoje zdrowie. Jakie są przyczyny zaburzeń erekcji? Można wymienić takie czynniki, jak alkohol i palenie tytoniu, stosowanie niektórych leków (np. antydepresyjnych), otyłość i nadwaga, problemy z ciśnieniem tętniczym krwi.

Co zawierają tabletki na erekcję i jak działają?

Tabletki na erekcję zawierają w swoim składzie takie substancje jak sildenafil, wardenafil czy tadalafil. Bez recepty dostępne są leki zawierające 25 lub 50 mg sildenafilu jak np. tabletki Mensil (25 mg po 2 lub 4 tabletki do żucia i rozgryzania). Pozostałe z wymienionych substancji dostępne są wyłącznie na receptę, z odpłatnością 100%. Sildenafil należy do tzw. inhibitorów fosfodiesterazy typu 5, podobnie jak wardenafil czy tadalafil. Leki te posiadają identyczny mechanizm działania i właściwości ‒ różnią się m.in. czasem działania i skutkami ubocznymi.

 

Zatem jak działają tabletki na potencję Mensil? Wpływają one na zwiększony napływ krwi do ciał jamistych prącia, m.in. ze względu na swoje działanie obwodowe na mięśniówkę naczyń krwionośnych. Sildenafil wpływa na poziom cGMP (zwiększa go) w ciałach jamistych na skutek hamowania enzymu rozkładającego ten związek (fosfodiesterazy typu 5 – PDE5). W warunkach fizjologicznych pobudzenie seksualne powoduje uwalnianie tlenku azotu i wzrost cGMP w ciałach jamistych. Sildenafil pomaga zatem podnieść poziom cGMP, ale pod warunkiem pobudzenia seksualnego.

seks-miasto-kobiet

fot. Unsplash

Co powinieneś wiedzieć o tabletkach na potencję?

Istotnym elementem jest gruntowne zapoznanie się z ulotką, gdzie wymienione zostały szczegółowo wskazania, przeciwwskazania, sposób dawkowania czy skutki uboczne. Producenci leków na erekcję do opakowania dołączają również test diagnostyczny, w którym należy odpowiedzieć na kilka pytań jak: „czy masz mniej niż 18 lat?”, „czy stosujesz leki z grupy azotanów?”, „czy cierpisz na choroby serca?” etc. Pytania te mają istotne znaczenie ‒ lek jak Mensil lub odpowiednik tabletek z sildenafilem jest wskazany do stosowania wyłącznie u dorosłych mężczyzn. Może wchodzić w interakcje z niektórymi lekami, które stosuje się w określonych chorobach serca np. z podjęzykowym tlenkiem azotu (nitrogliceryną) czy azotanami w tabletkach, jak monoazotan izosorbidu. Istotne dla stosowania tego leku ma Twoje ciśnienie tętnicze ‒ zbyt niskie i zbyt wysokie ciśnienie stanowi przeciwwskazanie do stosowania.

 

W ulotce leku Mensil zostały wypisane działania niepożądane, które obejmują m.in. bóle głowy, zaczerwienienie twarzy, niewyraźne widzenia / zaburzenia widzenia (ma to istotne znaczenie dla osób kierujących pojazdami), a także widzenie błysków światła, jaskrawe widzenie, wrażliwość na światło. Z tej informacji nie ucieszą się Panowie świeżo po zawale ‒ nie mogą oni korzystać z sildenafilu i innych inhibitorów PDE5. Nie ma jednak co załamywać rąk! Kilka miesięcy po przebytym zawale można ‒ po konsultacji z lekarzem ‒ skorzystać z tego leku. Warto jednak pamiętać, że nie stosuje się tego środku profilaktycznie, a jedynie w sytuacji tego wymagającej!

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Dalia 19 października, 2020

    Dobrze jest na pewno wczytać się w skład tabletek na erekcję, które są dostępne w aptekach. Bo są tabletki i tabletki. Tabletki, które maja sildenafil powinny pomóc w lekkich oraz umiarkowanych problemach z erekcją z uwagi na to, ze jest to naukowo poznana substancja oraz ma ona rzeczywiśćie pozytywny wpływ na walkę z takimi problemami. Niestety ale jest wiele suplementów diety, ktore nie maja w składzie sildenafilu zastepujac go żeń szeniem i witaminami. I coś takiego możę faktycznie pomóc ale bardziej na zasadzie poprawy witalności organizmu czy placebo.
    Ze swojej strony jeszcze dorzucę od siebie środek Inventum. Dobry skład w porównaniu do ceny (szczególnie na tle innych o wiele droższych środków na receptę jakie są dostępne obecnie w aptekach). Sama rzecz jasna tabletek nie brałam ale wspomagał sie nimi mój mężczyzna. Niestety ale dopadł go ten problem. Brał przez jakiś czas, obecnie rownież mu się zdarza ale jak jest weekend i jak mamy dla siebie więcej czasu 😉 Dają mu większą energie do działania.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ