Friday, March 1, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Cumberbath już w Krakowie

Cumberbath już w Krakowie

Długie kolejki przed Pałacem pod Baranami od 6:00, tysiące listów, maile i rozdzwonione telefony. Kraków ogarnęło wielkie szaleństwo. To za sprawą Benedicta Cumberbatcha.

Benedict Cumberbath już w Krakowie / fot. Grzegorz Mile

Benedict Cumberbath już w Krakowie / fot. Grzegorz Mile

Długie kolejki przed Pałacem pod Baranami od 6:00, tysiące listów, maile i rozdzwonione telefony. Kraków ogarnęło wielkie szaleństwo. To za sprawą Benedicta Cumberbatcha. Aktor jest gościem specjalnym 7. Edycji Festiwalu Off Plus Camera. Dzisiaj wylądował na krakowskich Balicach.

Benedict Cumberbath już w Krakowie / fot. Grzegorz Milej

Benedict Cumberbath już w Krakowie / fot. Grzegorz Milej

Benedict Cumberbatch da się poznać polskiej publiczności nie tylko jako doskonały aktor, ale również twórca kina niezależnego. Razem z grupą przyjaciół założył kolektyw produkcyjny SunnyMarch. Do Krakowa przywiezie film, w którym gra, i który jednocześnie wyprodukował – „Little Favour” (pokaz już 10.05. w Kijów.Centrum).

Stolicę małopolski odwiedzą również producenci: Adam Ackland i Adam Selves oraz aktor Nick Moran (gość OFF PLUS CAMERA w 2013 roku).

Największą popularność Benedictowi Cumberbatchowi przyniosła rola w serialu telewizyjnym BBC „Sherlock”. Widzowie podziwiali go w roli Forda w filmie „Zniewolony. 12 Years a Slave” Steve’a McQueena czy Juliana Assange’a w „Piątej władzy” Billa Condona. Obsadzenie go w „Star Treku” reżyserowi miał zasugerować sam Steven Spielberg, który wcześniej powierzył Cumberbatchowi rolę w „Czasie wojny”. Mimo sukcesu na dużym ekranie nie rezygnuje z teatru. Gra m.in. na deskach jednej z najbardziej prestiżowych scen świata – Royal National Theatre.

Benedict Cumberbath już w Krakowie / fot. Grzegorz Milej

Benedict Cumberbath już w Krakowie / fot. Grzegorz Milej

W związku z ogromnym zainteresowaniem projekcją filmu „Little Favour” i spotkaniem z twórcami – informujemy, że udział w wydarzeniu wezmą osoby posiadające bilety zerowe z karnetem lub akredytacją. Pozostałe wejściówki będzie można wygrać w konkursach. O szczegółach będziemy informować na profilu Festiwalu na Facebook’u. Nie prowadzimy sprzedaży biletów. (źródło: materiał prasowy)

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ