Thursday, May 30, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Benedict Cumberbatch – gościem 7.edycji OFF PLUS CAMERA

Benedict Cumberbatch – gościem 7.edycji OFF PLUS CAMERA

Stephen Hawking, Sherlock Holmes, Julian Assange. Wspólnym mianownikiem dla wszystkich tych postaci jest Benedict Cumberbatch – gość 7. edycji OFF PLUS CAMERA.

Benedict Cumberbatch

Benedict Cumberbatch / fot. materiał prasowy

Stephen Hawking, Sherlock Holmes, Julian Assange. Wspólnym mianownikiem dla wszystkich tych postaci jest Benedict Cumberbatch – gość 7. edycji OFF PLUS CAMERA.

 Benedict Cumberbatch

Benedict Cumberbatch / fot. materiał prasowy

Prasa okrzyknęła go najseksowniejszym mężczyzną na świecie, jego nazwisko otwiera listę tych najgorętszych w Wielkiej Brytanii. Benedict Cumberbatch da się poznać polskiej publiczności nie tylko jako doskonały aktor, ale również twórca kina niezależnego. Razem z grupą przyjaciół założył kolektyw produkcyjny SunnyMarch. Do Krakowa przywiezie film, w którym gra, i który jednocześnie wyprodukował – „Little Favour” (pokaz już 10.05. w Kijów.Centrum). Stolicę małopolski odwiedzą również producenci: Adam Ackland i Adam Selves oraz aktor Nick Moran (gość OFF PLUS CAMERA w 2013 roku).

Choć po studiach (London Academy of Music and Dramatic Art) występował w klasycznym teatralnym repertuarze obejmującym sztuki Szekspira i Ibsena, cały czas fascynował go film. Pracę magisterską poświęcił ulubionemu reżyserowi Stanleyowi Kubrickowi. Podczas festiwalu OFF PLUS CAMERA na pewno nie odmówi sobie przyjemności obejrzenia wystawy poświęconej jego twórczości, którą od 4 maja będzie można oglądać w Muzeum Narodowym.

Największą popularność Benedictowi Cumberbatchowi przyniosła rola w serialu telewizyjnym BBC „Sherlock”. Widzowie podziwiali go w roli Forda w filmie „Zniewolony. 12 Years a Slave” Steve’a McQueena czy Juliana Assange’a w „Piątej władzy” Billa Condona. Obsadzenie go w „Star Treku” reżyserowi miał zasugerować sam Steven Spielberg, który wcześniej powierzył Cumberbatchowi rolę w „Czasie wojny”. Mimo sukcesu na dużym ekranie nie rezygnuje z teatru. Gra m.in. na deskach jednej z najbardziej prestiżowych scen świata – Royal National Theatre. (źródło: offpluscamera.com)

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ