Thursday, February 29, 2024
Home / Kultura  / Wehikułem do „Pięknej Epoki”

Wehikułem do „Pięknej Epoki”

Chcesz przenieść się w bajkowy świat XIX wieku? Zobacz, co przygotował dla Ciebie Teatr Bagatela.

Dajcie zaprosić się do pięknej epoki/ fot. Teatr Bagatela

O tym, że „Belle Époque” to nie tylko popularny serial, przekonamy się w tym roku dzięki uczestnikom warsztatów „Lato w Teatrze Bagatela 2017”, którzy przez ostanie 2 tygodnie pod okiem twórców intensywnie pracowali nad powstaniem spektaklu o tym tytule

Dajcie zaprosić się do pięknej epoki/ fot. Teatr Bagatela

Dajcie zaprosić się do pięknej epoki/ fot. Teatr Bagatela

Spektakl „Belle Époque” jest wehikułem czasu, który zabiera w podróż do niby znajomego, a jednak bardzo dziwnego świata. 45 uczestników warsztatów, wieku 10-18 lat, uczą się nosić stroje z epoki, używać przydatnych rekwizytów i gadżetów tamtego czasu. Rozmawiać w salonie tak, by cały czas mówić, a nic nie powiedzieć. Tańczyć na balu. Podróżować. Zrekonstruujemy najpopularniejsze konwencje teatralne XIX wieku. Opowiemy z pomocą ówczesnego teatru o świecie, który cały był teatrem.

Podczas „Belle Époque” przeniesiemy się do świata sprzed stu pięćdziesięciu lat, w samo serce XIX wieku. I niekoniecznie do Polski pod rozbiorami, ale do Europy Ery Postępu i Narodzin Wielkiego Przemysłu. Do czasów, w którym wojna była już rzadkością, rozwijała się nauka i formował nowoczesny świat. Spróbujemy przyjrzeć się, jak żyli ludzie w tamtej epoce. Jak wyglądały szkoły, teatry i miasta. Jak się ubierali, jak ze sobą rozmawiali, w co wierzyli i jak się bawili. Jakie konwenanse ograniczały ich życie. Czego się bali, o czym marzyli. Kim była kobieta, a jaką rolę pełnił mężczyzna i kim było dziecko w ich świecie?

Premiera „Belle Époque” odbędzie się 8 lipca o godz. 16.00 na Scenie na Sarego. Kolejne spektakle zaprezentujemy 8 lipca o godz. 19.00 oraz 9 lipca o 16.00 i 19.00.

Serdecznie zapraszamy!

Marlena Pelczar

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Home / Belle Epoque
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ