Sunday, June 26, 2022
Home / Ludzie  / Kre-aktywne  / Będą uczyć jak żyć zdrowo i być szczęśliwym

Będą uczyć jak żyć zdrowo i być szczęśliwym

Decydując się na gruntowne zmiany w życiu powinniśmy iść do dietetyka – który powie nam jak i co jeść, trenera personalnego – który ustali program ćwiczeń oraz, jeśli brak nam motywacji czy celu w życiu

Żyjemy w biegu, stale szukając równowagi pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym. Dodatkowo media alarmują, że nie dbamy o swoje zdrowie psychiczne i fizyczne. Wiemy to wszyscy, jednak dobę trudno wydłużyć. Decydując się na gruntowne zmiany w życiu powinniśmy iść do dietetyka – który powie nam jak i co jeść, trenera personalnego – który ustali program ćwiczeń oraz, jeśli brak nam motywacji czy celu w życiu – do coacha. I tak spędzimy kilkanaście godzin na różnych spotkaniach próbując zmienić coś w swoim życiu.

Będą uczyć jak żyć zdrowo i być szczęśliwym

Będą uczyć jak żyć zdrowo i być szczęśliwym / fot. fotolia

Odpowiedzią na potrzebę rynku mają być studia Coaching Zrównoważonego Stylu Życia. Na Uniwersytecie Łódzkim w marcu tego roku ruszają innowacyjne, trzysemestralne studia podyplomowe. To pierwsze tego typu studia w Polsce, które są odpowiedzią na wzrastające zainteresowanie „prozdrowotnym” stylem życia.

Ukończenie studiów podyplomowych daje uprawnienia do wykonywania nowego zawodu – mówi dr hab. Elżbieta Jung, kierownik studiów – Zapotrzebowanie w tym obszarze jest ogromne i z kompetencji coachów chętnie korzystają wszelkie instytucje dbające o kondycję fizyczną i psychiczna swoich pracowników. Z kolei to, przekłada się na uzyskiwanie coraz lepszych efektów w pracy – dodaje.

Studia będą dostarczać wiedzy w trzech najważniejszych elementach gwarantujących satysfakcję w życiu: odpowiednia dieta, aktywność fizyczna, stabilność emocjonalna oraz psychiczna. Efektem trzysemestralnych studiów będzie wykształcona kadra coachów personalnych, osób, które będą umiały wspierać w najistotniejszych sferach funkcjonowania człowieka. Absolwent będzie posiadał wiedzę na temat zdrowego odżywiania i wyrabiania nawyków żywieniowych. Pozna najlepsze sposoby na rozwijanie aktywności ruchowej czy prowadzenia negocjacji i panowania nad emocjami.

Zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowaną kadrę z Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Medycznego czy Polskiej Izby Coachingowej. Wśród nich znajdziemy m.in. Urszulę Mijakoską autorkę książki „Diet Coaching”.

Uniwersytet Łódzki kładzie nacisk na rozwój wiedzy oraz kształcenie wysokiej klasy specjalistów, zgodnie z wymogami rynku pracy. Oferta dydaktyczna i naukowo-badawcza ukierunkowana jest na wspieranie innowacyjności i konkurencyjności w obszarze humanistyki – wyjaśnia Jung.

Studia ruszą w marcu tego roku, a starać się o udział w nich może każdy, kto posiada dyplom licencjacki lub magisterski z obszarów: nauk humanistycznych, nauk społecznych, nauk o zdrowiu i kultury fizycznej. Więcej informacji o studiach dostępne są na stronie nazdrowie.uni.lodz.pl/studia

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ