Będą uczyć jak żyć zdrowo i być szczęśliwym
Decydując się na gruntowne zmiany w życiu powinniśmy iść do dietetyka – który powie nam jak i co jeść, trenera personalnego – który ustali program ćwiczeń oraz, jeśli brak nam motywacji czy celu w życiu

Żyjemy w biegu, stale szukając równowagi pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym. Dodatkowo media alarmują, że nie dbamy o swoje zdrowie psychiczne i fizyczne. Wiemy to wszyscy, jednak dobę trudno wydłużyć. Decydując się na gruntowne zmiany w życiu powinniśmy iść do dietetyka – który powie nam jak i co jeść, trenera personalnego – który ustali program ćwiczeń oraz, jeśli brak nam motywacji czy celu w życiu – do coacha. I tak spędzimy kilkanaście godzin na różnych spotkaniach próbując zmienić coś w swoim życiu.
Odpowiedzią na potrzebę rynku mają być studia Coaching Zrównoważonego Stylu Życia. Na Uniwersytecie Łódzkim w marcu tego roku ruszają innowacyjne, trzysemestralne studia podyplomowe. To pierwsze tego typu studia w Polsce, które są odpowiedzią na wzrastające zainteresowanie „prozdrowotnym” stylem życia.
– Ukończenie studiów podyplomowych daje uprawnienia do wykonywania nowego zawodu – mówi dr hab. Elżbieta Jung, kierownik studiów – Zapotrzebowanie w tym obszarze jest ogromne i z kompetencji coachów chętnie korzystają wszelkie instytucje dbające o kondycję fizyczną i psychiczna swoich pracowników. Z kolei to, przekłada się na uzyskiwanie coraz lepszych efektów w pracy – dodaje.
Studia będą dostarczać wiedzy w trzech najważniejszych elementach gwarantujących satysfakcję w życiu: odpowiednia dieta, aktywność fizyczna, stabilność emocjonalna oraz psychiczna. Efektem trzysemestralnych studiów będzie wykształcona kadra coachów personalnych, osób, które będą umiały wspierać w najistotniejszych sferach funkcjonowania człowieka. Absolwent będzie posiadał wiedzę na temat zdrowego odżywiania i wyrabiania nawyków żywieniowych. Pozna najlepsze sposoby na rozwijanie aktywności ruchowej czy prowadzenia negocjacji i panowania nad emocjami.
Zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowaną kadrę z Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Medycznego czy Polskiej Izby Coachingowej. Wśród nich znajdziemy m.in. Urszulę Mijakoską autorkę książki „Diet Coaching”.
– Uniwersytet Łódzki kładzie nacisk na rozwój wiedzy oraz kształcenie wysokiej klasy specjalistów, zgodnie z wymogami rynku pracy. Oferta dydaktyczna i naukowo-badawcza ukierunkowana jest na wspieranie innowacyjności i konkurencyjności w obszarze humanistyki – wyjaśnia Jung.
Studia ruszą w marcu tego roku, a starać się o udział w nich może każdy, kto posiada dyplom licencjacki lub magisterski z obszarów: nauk humanistycznych, nauk społecznych, nauk o zdrowiu i kultury fizycznej. Więcej informacji o studiach dostępne są na stronie nazdrowie.uni.lodz.pl/studia