Thursday, July 18, 2024
Home / PARTNER MK  / BeauFort London – kreacja muzyka i pisarza Leo Crabtree’ego

BeauFort London – kreacja muzyka i pisarza Leo Crabtree’ego

Leo Crabtree stworzył kolekcję zapachową, która jest odzwierciedleniem obsesji na punkcie Wielkiej Brytanii.

fot. materiały prasowe

BeauFort London – kreacja muzyka i pisarza Leo Crabtree’ego, którego niezmierzona miłość do zapachów i zatroskanie ciemnymi stronami brytyjskiej historii były impulsem do powstania kolekcji, jest odzwierciedleniem obsesji na punkcie Wielkiej Brytanii. Pierwszym domem urodzonego wśród artystów, psychologów i żeglarzy Leo Crabtree’ego była łódź na Tamizie: „Morze, jego tradycje, przesądy i tętniące w nim życie – wszystko płynie w moich żyłach”.

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Nazwa BeauFort London (zapożyczona od pochodzącej z 1805 roku nazwy skali mierzącej siłę wiatru) reprezentuje pewnego rodzaju wzór, w którym każdy z nas może odnaleźć cząstkę siebie: „Wiatr jest ciągły, wytrzymały, ale też zmienny i potencjalnie niosący zniszczenie”.

Jest zatem zrozumiałe, że pierwsza kolekcja Leo „Come Hell or High Water” zaczerpnęła inspirację z brytyjskiej żeglarskiej przeszłości. Ma być wyrazista, czasami pełna kontrastów i sprzeczności, ale ciągle napędzana wrodzoną ciekawością i pogonią za rozszerzaniem horyzontów.

Leo pracował z odnoszącymi sukcesy perfumiarzami z Wielkiej Brytanii. Zapachy BeauFort London otwierają okno zbiorowej podświadomości wszystkich narodów. Usiłują złapać momenty przeszłości i uformować je w rzeczywistym świecie – chwile dzielonej przez nas wszystkich historii niesione przez wieczny, nieustanny wiatr.

1805 Tonnerre EDP
1805 Tonnerre odzwierciedla chwile walki. Właściwie jest walką samą w sobie. Silne akordy dymu, prochu strzelniczego oraz Blood and Brandy toczą bój z morską bryzą i przeszywającą nutą cytrusów. Kompozycja o wyrazistej konstrukcji, wytworna, prowokująca i niepowtarzalna.

Nuty zapachowe: cytrusy, dym, brandy, rum, proch strzelniczy, morska bryza.

Coeur De Noir EDP
To związek między bezgranicznym morzem i sztuką, która czerpie z niego inspiracje.
Crabtree traktuje będące dziełem jego dziadka rysunki luksusowych jachtów, bibliotekę literatury dotyczącej morskich wypraw zebraną przez jego ojca i własne tatuaże jako dziedzictwo tejże sztuki.

Odkryte kilkunastowieczne kartki zapisane czarnym atramentem, lekko zakurzone, z wyraźną słodkawą nutą papieru, na którym uwieczniona została historia. Doprawiony zachodnioindyjskimi przyprawami rum i znajomy zapach oprawionych w skórę książek. Wszystko perfekcyjnie zbalansowane z ciepłym, enigmatycznym, waniliowym tytoniem fajkowym wokół mrocznego serca ze smoły brzozowej i labdanum.

Nuty zapachowe: atrament, przyprawy, rum, papier, skóra, waniliowy tytoń fajkowy, smoła brzozowa, labdanum.

Zapach dostępny w Perfumerii Lulua, ul. Józefa 22, Kraków, i na www.lulua.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ