Thursday, February 29, 2024
Home / Seks  / BDSM – co to jest i jak zacząć? Przekonaj się, że przyjemność może być brutalna

BDSM – co to jest i jak zacząć? Przekonaj się, że przyjemność może być brutalna

Praktykowanie BDSM nie jest dla każdego, a dla ciebie?

para uprawiająca BDSM

Czy BDSM oznacza… cierpienie? Nie, bo bawisz się z partnerem, a nie jego kosztem / fot. Dainis Graveris/ SexualAlpha

Nudzisz się w łóżku i chciałabyś spróbować czegoś nieprzyzwoitego? Warto wypróbować BDSM pod warunkiem, że oboje tego chcecie

 

BDSM – co to znaczy?

Angielski skrót już sam w sobie określa, czym jest BDSM.
Mowa o „bondage”, „domination”, „submission/sadism” i „masochizm”. A co BSDM znaczy po polsku?
BDSM to „związywanie”, „dominacje”, „uległość/sadyzm” oraz oczywiście „masochizm”

W praktyce BDSM to po prostu szeroko pojęte działania, interakcje seksualne czy formy relacji oparte na słowach-kluczach, znajdujących się w skrótowcu. Osoba praktykująca BDSM, preferuje ostrzejszy seks, w którym jeden z partnerów lubi dominować, a drugi decyduje się na pasywność.
Nie jest to czuły stosunek seksualny, znany z filmów romantycznych. To ostra przygoda w której niejednokrotnie pojawiają się kajdanki, klapsy, bicze, a to wszystko w dzieje się w brutalnej i seksownej atmosferze. Czy BDSM oznacza… cierpienie? Nie, bo bawisz się z partnerem, a nie jego kosztem.

Nikt nie powinien cierpieć!

Oczywiście praktykowanie BDSM nie jest dla każdego. Tego rodzaju brutalność i dominację trzeba po prostu lubić i czuć się w niej pewnie. Jednak, jeśli sądzisz, że to dla ciebie to wraz z partnerem powinniście odbyć rozmowę na temat tego, gdzie znajdują się wasze granice lub znaleźć sobie pewnego rodzaju „bezpieczne słowo”, które pozwoli wam zasygnalizować partnerowi, że czas przestać. Pamiętajcie, że zawsze macie prawo zakończyć zabawę jeśli przestaliście się czuć pewnie lub zdecydowaliście, że to nie jest dla was.

BDSM – jak zacząć?

Jeśli zastanawiasz się, jak zacząć BSDM, to dobrym pomysłem będzie upewnienie się, że twój partner również tego chce. Następnym krokiem będzie sprawdzenie, kto w jakiej roli czuje się najlepiej. Chciałabyś mieć pełną kontrolę i podoba ci się gdy ktoś jest uległy w łóżku? Wtedy zdecydowanie powinnaś spróbować dominacji. Domina o nic nie prosi. Wymaga, rzuca polecenia i oczekuje, że erotyczne żądania z pełnym zaangażowaniem zostaną natychmiast spełnione.
Trenerka kreatywnego seksu, Joanna Keszka, w książce „Potęga zabawnego seksu” zdradziła, jak się dobrze zabawić w „przebojową dominę”. Jesteś ciekawa? To erotyczny scenariusz z 4 krokach, sprawi, że będziecie wiedzieli, jak zacząć przygodę z BDSM.

Zacznij na słodko

Możesz mu rozkazać masować twoje stopy. Albo kark. Niech włączy muzykę, zapali świeczki, poda twojego ulubionego drinka, zgasi światło. I na twoje polecenie niech obsypuje cię pocałunkami i komplementami, pieści dotykiem, ustami i językiem całe twoje ciało.

Potem możesz być ostrzejsza

Jeśli masz pod ręką pejczyk, możesz uderzyć kochanka, gdy tylko uznasz, że wykonuje twoje polecenia zbyt opieszale albo niezbyt dokładnie.

Daj mu klapsa

Zacznij od niezwykle delikatnego muśnięcia skóry kochanka. Nie uderzaj ciągle w to samo miejsce. Stopniowo zwiększaj intensywność. Wyczuj, na ile sobie możesz pozwolić, obserwując jego reakcje. Uderzenia mają sens tylko wtedy, kiedy jemu też podoba się ta zabawa. Najmocniejsze klapsy zachowaj na pośladki. Powinien poczuć uderzenia, ale nie powinny mu sprawić bólu.

A teraz go zwiąż

Każ mu się położyć tyłem do ciebie, zwiąż mu ręce i zasłoń oczy. Jest teraz nagi, związany i nic nie widzi – masz nad nim władzę. Bycie związanym jest podniecające, wielu mężczyzn odkrywa, że „oddanie kontroli” to przyjemne doznanie. Opaska na oczach stwarza zmysłowy nastrój tajemniczości i niepewności. Kiedy mężczyzna ma związane oczy, będzie wsłuchiwał się w każde skrzypnięcie i szelest, żeby zrozumieć, gdzie jesteś, co robisz i co dla niego szykujesz. Kiedy leży nagi i unieruchomiony, możesz go subtelnie „torturować” w okolicach części intymnych. Delikatne uderzenia i pieszczoty oralne są nagrodą, porządne uderzenia wnętrzem dłoni to kara. Tylko nie bij po genitaliach! Pamiętaj, że przy związanych rękach i zasłoniętych oczach każdy klaps jest odczuwany dużo, dużo intensywniej, więc bądź zdecydowana, ale subtelna, to ma być wasza wspólna erotyczna przygoda, a nie poniewieranie spętanego sznurkami kochanka za grzechy, których nie pamięta.

Przeczytaj koniecznie: Seks na niedzielę. 11 zabaw erotycznych dla par

Zestaw BDSM dla początkujących – propozycje

gadżety do bdsm

Skopmletuj zestaw do BDSM / fot. Dainis Graveris / SexualAlpha

Spodobała ci się „zabawa w przebojową dominę”? Czas na wspólną wycieczkę do sklepu erotycznego. Będziecie mogli zdecydować, które zabawki najbardziej wam odpowiadają. Może to będzie szarfa do wiązania, skórzany bicz lub stylowe kajdanki? Z pewnością, po powrocie do domu będziecie chcieli jak najszybciej je wypróbować.
Jeśli nie wiesz, jak skomponować zestaw BDSM albo chciałabyś zamówić gażdżety anonimowo przez internet, to mamy dla was kilka porad! Najlepiej zacząć od podstaw – ostrzejsze zabawki lepiej zostaw na koniec, gdy nabierzecie doświadczenia. Bardzo ważne jest, abyście nie zrobili sobie rzeczywistej krzywdy. Trzeba pamiętać, że ból występujący podczas BDSM ma nieść przyjemność, a nie ciemiężą trwogę.

Najlepszy zestaw do BDSM służy krępowaniu. Zestaw BDSM dla początkujących składa się z kajdanek i opaski na oczy, która nasila doznania więzionego partnera, potęguje uczucie niepewności, tego co za chwilę nastąpi. Kiedy oczy nie widzą, wyostrzają się pozostałe zmysły: dotyk, zapach, smak i słuch. Pamiętaj o tym i miej w zanadrzu przygotowane sprośne zakazy i nakazy. W twoich rękach zestaw do wiązania BDSM ma na celu spowodować przypływ adrenaliny. Pożądanie lubi urozmaicenie, a seks jest narzędziem do spełniania niegrzecznych fantazji. Co dalej? Z czasem być może będziecie potrzebowali bardziej specjalistycznego sprzętu.
Wtajemniczonym w praktykę, potrzebny będzie zestaw do tresury BDSM, który zawiera specjalny pejcz do karania partnera, smycz, nagrody za posłuszeństwo i packę do klapsów. Ekstremalny seks pomogą też urozmaicić: korek analny, akcesoria do fistingu, maski. Zabawki przydadzą się do spełniania erotycznych zachcianek i poleceń.

Karanie, biczowanie, tresura. BDSM to propozycja dla tych, którzy mają ochotę skosztować zabawy w zamianę ról. Z wiekiem poznajemy samych siebie coraz bardziej. Potrafimy zdefiniować co nam się podoba, a co nie. Jeśli macie ochotę na złamać przestarzałe zasady na temat tego, co wypada, a co nie, to jest to zabawa dla was.

Ogłoszenia BDSM

Nie masz stałego partnera lub partnerki? Nic straconego!
Z pomocą przychodzi internet, gdzie można znaleźć ogłoszenia, zachęcające do wspólnych praktyk BDSM. Jeśli interesuje cię ten temat, możesz przejrzeć różne fora lub strony internetowe. Jednak co ważniejsze – przed spotkaniem upewnij się, że wiesz z kim rozmawiasz. To co jest w internecie, nie zawsze jest prawdziwe. Ogłoszenia BDSM znajdują się wszędzie, jednak najpierw poinformuj kogoś dokąd się wybierasz lub kiedy planujesz wrócić. Poza tym, możesz również skorzystać z autoryzowanych aplikacji randkowych – takie ogłoszenia towarzyskie będą nieco bezpieczniejsze, a na pewno znajdzie się ktoś, kto w łóżku lubi to co ty! 

Kamila Struzik

Może zainteresuje cię też: Jak znaleźć osobę do trójkąta?

TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ