Wednesday, July 24, 2024
Home / PARTNER MK  / Baw się i chudnij: przewodnik dla początkujących

Baw się i chudnij: przewodnik dla początkujących

Koniec z wymówkami: czas najwyższy się ruszyć. Radzimy jak zacząć.

Dni robią się coraz dłuższe, temperatura idzie w górę – oto nadeszło wyczekiwane przez wszystkich lato, a tym samym sezon bikini. Wraz ze zmianą pogody wyciągamy z szaf szorty i nagle okazuje się, że kilka miesięcy nieuwagi zimą przełożyło się na zbędne fałdki i guzik się nie dopina. Koniec z wymówkami: czas najwyższy się ruszyć.

Woman tying sportshoes laces for running

fot. fotolia

Regularne uprawianie sportu dla tych z nas, których aktywność fizyczna dotychczas ograniczała się do podbiegnięcia do autobusu i wejścia po schodach, będzie niewątpliwie zmianą, która jednak nie powinna zamienić się w udrękę. Im bardziej polubisz rodzaj aktywności, na który się zdecydujesz, tym większe jest prawdopodobieństwo, że wytrwasz w postanowieniu systematycznych treningów i tym samym osiągniesz wymarzoną sylwetkę. A jeśli przy okazji będziesz się jeszcze dobrze bawić, to być może sport wejdzie do Twojego planu dnia na stałe, a po pewnym czasie nawet nie będziesz rozpatrywać go w kategorii obowiązku.

Na ziemi…

Rewolucję przeszły ostatnio kluby fitness – ten, komu wydaje się, że zajęcia ruchowe oznaczają tylko nudne i w kółko powtarzające się sekwencje ruchów, jest w błędzie – właściciele klubów prześcigają się w pomysłach na to, jak przyciągnąć klientów, oferując coraz bardziej nietypowe formy zajęć. Fitness to dziś innowacyjne układy, skoki na trampolinie, a nawet taniec. Lista wymówek się skraca, prawda?

…pod wodą…

Jeśli na basenie czujesz się jak ryba w wodzie, ale znudziło Ci się monotonne pokonywanie długości, to być może spodoba Ci się podwodny hokej. W tej stosunkowo nowej, ale prężnie rozwijającej się w Polsce dyscyplinie można sprawdzić się już między innymi w Gdańsku, Wrocławiu i Warszawie. A co powiesz na nurkowanie? W tym celu nie musisz wcale wyjeżdżać do ciepłych krajów – swoich sił możesz spróbować zarówno na mazurskich jeziorach, spędzając urlop and Bałtykiem, jak i w wielu innych miejscach w kraju, m.in. w Zalewie na Zakrzówku pod Krakowem. Jeśli załapiesz bakcyla, być może warto zainwestować w odpowiedni sprzęt – to wprawdzie większy jednorazowy wydatek, jednak jeśli będziesz często z niego skorzystać, to w stosunku do cen w wypożyczalniach zwróci się on z nawiązką.

…lub w powietrzu!

Coraz większą popularnością nad Wisłą cieszą się ostatnio ściany wspinaczkowe – wspinaczka nie wymagają większego przygotowania ani sprzętu i jest świetną okazją do aktywnego wypoczynku w gronie znajomych. Regularnie odwiedzając halę wspinaczkową nie tylko raz na zawsze pozbędziesz się boczków, ale też staniesz się bardziej gibka i znacznie poprawisz swoją koordynację ruchową.

Niezależnie od tego, na jaką formę ruchu się zdecydujesz, życzymy dobrej zabawy!

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ