Monday, April 22, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Baterie kuchenne do zlewu pod oknem – wyciągana wylewka, łamane baterie kuchenne

Baterie kuchenne do zlewu pod oknem – wyciągana wylewka, łamane baterie kuchenne

Zlewozmywak zamontowany bezpośrednio pod oknem ma wiele zalet. Najważniejsza to dobre doświetlenie przestrzeni roboczej, które ułatwia wykonywanie codziennych obowiązków w kuchni.

Bateria kuchenna po oknem

Bateria kuchenna po oknem (fot. materiały prasowe)

Zmywanie, mycie owoców, napełnianie garnka wodą… praca w świetle dziennym jest o wiele przyjemniejsza, pozwala również ograniczyć korzystanie ze sztucznego oświetlenia, a tym samym zredukować wysokość rachunków za prąd. Niestety, dostęp do okna może być utrudniony z uwagi na zainstalowaną przy zlewie armaturę. Na szczęście producenci baterii kuchennych przygotowali innowacyjne propozycje, które umożliwiają wygodne otwieranie skrzydeł okiennych.

 

Zlewozmywak zamontowany bezpośrednio pod oknem ma wiele zalet. Najważniejsza to dobre doświetlenie przestrzeni roboczej, które ułatwia wykonywanie codziennych obowiązków w kuchni. Zmywanie, mycie owoców, napełnianie garnka wodą… praca w świetle dziennym jest o wiele przyjemniejsza, pozwala również ograniczyć korzystanie ze sztucznego oświetlenia, a tym samym zredukować wysokość rachunków za prąd. Niestety, dostęp do okna może być utrudniony z uwagi na zainstalowaną przy zlewie armaturę. Na szczęście producenci baterii kuchennych przygotowali innowacyjne propozycje, które umożliwiają wygodne otwieranie skrzydeł okiennych.

 

Bateria kuchenna powinna łatwo się chować, składać lub przesuwać tak, by można było otworzyć okno na całą szerokość, co jest niezbędne np. gdy chcemy umyć je od zewnątrz lub dokładnie wywietrzyć pomieszczenie. Na rynku dostępne są trzy popularne modele armatury, które to umożliwiają: baterie chowane, uchylne i wyciągane (z możliwością odłożenia na bok).

 

Montaż klasycznej baterii ściennej raczej nie będzie możliwy, jeśli zdecydujemy się na zlew podookienny w zestawieniu z oknem o standardowej wysokości. Taka bateria wymaga podłączenia bezpośrednio do poprowadzonej w ścianie instalacji wodnej. Jeżeli planujemy aranżację kuchni, w której zlewozmywak ma się znaleźć pod oknem, należy zawczasu zaplanować przebieg instalacji. O wiele łatwiej jest zamontować baterię sztorcową instalowaną zazwyczaj w specjalnym otworze na krawędzi zlewozmywaka. Tego typu armaturę podłącza się elastycznymi wężykami od spodu (np. w szafce kuchennej). Jednak standardowa bateria stojąca może znacząco utrudnić manewrowanie skrzydłem okiennym.

 

Jeśli nie chcemy wymieniać okna na przesuwne, najprościej jest zdecydować się na jedną ze specjalnie dedykowanych zlewom podokiennym baterii funkcyjnych. Popularnym rozwiązaniem jest bateria składana, którą w dowolnym momencie można delikatnie unieść do góry i położyć na boku. Obsługa tej funkcji to szybki ruch ręką – nie są potrzebne żadne specjalistyczne narzędzia. Baterie składane są zazwyczaj wyposażone w wyciąganą wylewkę, która jest dużym ułatwieniem podczas zmywania naczyń czy czyszczenia warzyw. Korpus baterii jest na stałe przytwierdzony do zlewu lub blatu kuchennego, składa się jedynie sama wylewka.

 

Osobom, które cenią sobie minimalizm i funkcjonalność na pewno przypadnie do gustu armatura podokienna wyposażona w chowaną wylewkę, którą można łatwo wsunąć w specjalny otwór, dzięki czemu zmniejsza swoją wysokość i umożliwia wygodne otwarcie okna. Baterie chowane w blacie kuchennym to wygodna opcja, która niewątpliwie ma nie tylko zalety praktyczne, ale także wizualne.

 

Baterie wyciągane to trzecia możliwość. Ten rodzaj armatury składa się z ruchomej wylewki, którą można łatwo wyciągnąć do góry i odłożyć na bok. Jednocześnie nie ma konieczności odcinania dopływu wody. Specjalny elastyczny wąż pozwala na swobodne poruszanie wylewką, a wygodna blokada umożliwia łatwe umieszczenie baterii w pozycji wyjściowej.

 

Najważniejszą zaletą, która przemawia za tego typu rozwiązaniami, jest wygoda montażu. Decydując się na zlew pod oknem i jedną z proponowanych dedykowanych baterii, nie musimy obawiać się żadnych utrudnień. Cała instalacja armatury zostanie ukryta pod zlewozmywakiem, np. w szafce kuchennej. Jest to więc propozycja gwarantująca wysoki komfort i łatwy montaż.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ