Tuesday, July 16, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Bateria kuchenna – jak wybrać odpowiedni model?

Bateria kuchenna – jak wybrać odpowiedni model?

Bateria kuchenna z filtrem węglowym, pozwalająca pić wodę prosto z kranu, albo z podgrzewaczem wody? A czemu nie

bateria-kuchenna-miasto-kobiet

fot. materiały prasowe

Komfort zmywania naczyń uzależniony jest od szeregu czynników. Ku zaskoczeniu wielu osób, jednym z nich jest rodzaj baterii kuchennej zamontowanej przy zlewozmywaku. Wybór odpowiedniego modelu to jednak nie lada wyzwanie. Na co więc zwrócić uwagę, by cieszyć się funkcjonalną przestrzenią?

 

Istotna renoma producenta

Jeszcze do niedawna baterie zlewozmywakowe były tymi elementami kuchennego wyposażenia, na które nie zwracano zbyt dużej uwagi podczas urządzania wnętrza. Wraz jednak z rozszerzeniem oferty rynkowej coraz więcej osób zaczęło zauważać, że od prawidłowego doboru tego akcesorium zależy komfort zmywania. Na co więc zwrócić uwagę przy zakupie optymalnej baterii?

Część konsumentów kieruje się renomą marki. Pozwala to uniknąć żmudnego procesu analizowania wielu czynników. Akcesoria uznanych na rynku producentów szczycą się wysoką jakością, potwierdzoną opiniami zadowolonych klientów. Nic więc dziwnego, że cieszą się dużą popularnością. Przykładem może być chętnie wybierana bateria kuchenna marki Rea.

Baterie zlewozmywakowe – co przeanalizować podczas zakupu?

Renoma marki to ważny czynnik wyboru baterii zlewozmywakowej. Żeby jednak kupić model idealnie dopasowany do indywidualnych potrzeb, należy zwrócić uwagę także na inne kwestie. Wśród najważniejszych wymienić można:

kuchnia-zlew-miasto-kobiet

fot. materiały prasowe

 • sposób montażu – na rynku dostępne są baterie kuchenne naścienne i stojące. Z uwagi na konieczność precyzyjnego rozmieszczenia rur już w trakcie budowy te pierwsze są coraz rzadziej wybierane. Popularność drugich natomiast systematycznie wzrasta,
 • liczbę uchwytów – baterie kuchenne można podzielić na dwuuchwytowe i jednouchwytowe. Dwuuchwytowe wyposażone są w dwa pokrętła do regulacji temperatury i intensywności strumienia wodnego – jedno dla wody ciepłej, drugie dla zimnej. Modele jednouchwytowe mają natomiast jeden uchwyt,
 • kształt wylewki – w zależności od upodobań użytkownika oraz głębokości zlewu wylewka może mieć kształt: klasyczny, litery f lub litery U. Na rynku dostępne są również modele z wyciąganą oraz obrotową wylewką,
 • materiał, z którego wykonano baterię – wśród najchętniej wybieranych wariantów wymienić można baterie chromowane, granitowe i ceramiczne. Determinuje on trwałość i wygląd kranu. Warto więc wybierać go uważnie.

Bateria kuchenna – nowoczesność w służbie wygody

Baterie zlewozmywakowe coraz częściej wyposażone są w liczne udogodnienia. Sprawiają one, że zmywanie naczyń przestaje być obowiązkiem, a staje się przyjemnością. Na przykład baterie bezdotykowe uruchamiają strumień wody automatycznie, po wykryciu obiektu, i termostatyczne utrzymują stałą temperaturę wody.

Ciekawym rozwiązaniem jest także bateria kuchenna z filtrem węglowym. Pozwala ona pić wodę prosto z kranu. Innym interesującym wariantem jest bateria z podgrzewaczem. Wyposażona jest ona w system, który pozwala podgrzać wodę do temperatury wrzątku. Żeby zapewnić bezpieczeństwo użytkowników, zwłaszcza tych najmłodszych, modele tego typu mają dodatkowy mechanizm, który chroni przed oparzeniem.

 

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
3 komentarze
 • Ismmma 1 października, 2020

  Nie polecam zdecydowanie kierowania się ceną oraz kupowania najtańszej baterii. Sama przy remoncie mieszkania kilka lat temu tak własnie zrobiłam i potem załowałam bo musiałam baterie bardzo szybko wymieniac Okazało się, ze stara bateria do niczego sie nie nadaje.

  Tym razem zainwestowałam w firmę Deante: https://deante.pl/pl/Katalog-produktow

  I mogę polecić, po wielu latach z baterią dosłownie nic się złego nie dzieje!

 • shell shockers 4 października, 2020

  Bateria kuchenna – jak wybrać odpowiedni model?

 • basketball legends 5 października, 2020

  Your feedback helps me a lot, A very meaningful event, I hope everything will go well

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ