Thursday, June 20, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Dzieci chcą basenu w ogródku? Zadbaj o czystość wody!

Dzieci chcą basenu w ogródku? Zadbaj o czystość wody!

Kto nie marzy o basenie w ogrodzie podczas upalnych dni? Baseny stelażowe pozwalają łatwo i wygodnie zrealizować to marzenie

basen stelażowy

Lato sprzyja oswajaniu dzieci z wodą / fot. Pixabay

Podczas letnich, upalnych dni każdy z nas poszukuje najróżniejszych sposobów na ochłodę i orzeźwienie. Nie inaczej jest w przypadku dzieci. Kąpiel w basenie na ogół stanowi dla nich olbrzymią atrakcję. Jednak jeśli i  twoje pociechy domagają się kupna ogrodowego basenu, pamiętaj, jak ważne jest utrzymywanie go w czystości

 

Basen stelażowy ‒ tanie i wygodne rozwiązanie

Zastanawiając się nad kupnem basenu do swojego ogrodu, warto wziąć pod uwagę jeden z modeli ze stelażem. Większość z nas, myśląc o domu z basenem, ma przed oczami kosztowną i kłopotliwą konstrukcję murowaną. Tymczasem istnieje możliwość zażywania kąpieli we własnym ogródku bez konieczności trwałej zmiany krajobrazu, zatrudniania ekipy budowlanej i wydawania dużych sum.

Jeśli nie jesteśmy gotowi na znaczną inwestycję, spore koszty eksploatacji i zmiany w krajobrazie ogrodu, najlepszym rozwiązaniem będzie basen stelażowy. Ceny tego typu produktów w sklepie internetowym Dollo.pl zaczynają się już od kilkuset złotych. Za taką kwotę możemy nabyć basen o średnicy 3 metrów. , Bez trudu zmieści się w nim kilka osób (zarówno dorosłych, jak i dzieci). Zestaw zawiera wszystkie niezbędne akcesoria i czytelną instrukcję. Dzięki temu instalacja wymarzonej atrakcji dla dzieci zajmie zaledwie kilkanaście minut i nie wymaga żadnych profesjonalnych narzędzi ani specjalnych umiejętności.

Dlaczego warto oswajać dzieci z wodą?

Stelażowe baseny dla dzieci stwarzają przede wszystkim doskonałe warunki do oswajania maluchów z wodą. Udokumentowane przez naukowców korzyści z pływania niemowląt obejmują m.in. profilaktykę chorób górnych dróg oddechowych (poprzez ćwiczenie głębszego oddechu), wzmacnianie układu sercowo-naczyniowego, stymulację mięśni, poprawę koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz wyrobienie potrzeby zwiększonej aktywności fizycznej.

Dla starszych dzieci kontakt z wodą również stanowi fantastyczną stymulację rozwoju połączoną z rozrywką. Kąpiel w basenie to dla maluchów nie tylko sposób na ochłodzenie się w upalny dzień, ale też inspiracja dla  nowych zabaw. Oprócz tego regularne pływanie kształtuje prawidłową postawę dziecka. Zwiększa wydolność płuc, poprawia odporność oraz pomaga ukierunkować nadmiar energii, z którym często zmagają się kilkulatki.

Czystość basenu stelażowego 

Aby kąpiele w basenie były nie tylko przyjemne, ale również bezpieczne i zdrowe, zawsze należy pamiętać o potrzebie utrzymywania go w czystości. Na rynku znajdziemy wiele różnych modeli tego typu produktów, m.in. basen stelażowy prostokątny i okrągły, mały lub duży, minimalistyczny, lub wyposażony w obszerny zestaw niezbędnych akcesoriów.
Warto wybrać ten ostatni, ponieważ nie tylko pomaga on szybko i sprawnie zamontować całą konstrukcję, Umożliwia też zachowanie niezbędnej higieny. Jednym z najistotniejszych dodatków jest pompa filtrująca, której zadaniem jest usuwanie większości zanieczyszczeń. Z resztą poradzą sobie tabletki z chlorem, które skutecznie zabijają bakterie i inne drobnoustroje. W ten sposób możemy uniknąć ewentualnych zatruć. Wyeliminujemy też nieprzyjemny, nieświeży zapach wody, w której rozwijają się mikroorganizmy.

Stelażowe baseny dla dzieci  wymagają także ręcznego wyławiania większych odpadów (np. liści lub patyków) przy pomocy specjalnej siatki. Aby się przed nimi uchronić, warto przykrywać basen stelażowy za każdym razem, gdy z niego nie korzystamy. Oba te gadżety znajdziemy w większych zestawach akcesoriów do basenów.

 

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ