Saturday, February 24, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Balustrada – ważny element naszego domu

Balustrada – ważny element naszego domu

O ważnych elemencie Twojego wnętrza

balustrady schodowe to ważny fragment twojego wnętrza

Wszystko, co musisz wiedzieć o balustradach schodowych / fot. materiały prasowe

Schody to niesamowicie ważny element naszego domu, do którego powinniśmy przykładać szczególną uwagę. Mało z nas zdaje sobie jednak sprawę z tego, jak pozornie mniej znaczący fragment w postaci balustrad potrafi wpłynąć na wygląd naszego wnętrza! O czym mowa? Przekonacie się już teraz, po lekturze dzisiejszego artykułu!

Siła balustrady

Balustrada to niedoceniany bohater wielu projektów wnętrz, gdyż potrafi ona całkowicie odmienić to, jak są one postrzegane. Sporo zależeć będzie od wykorzystanego materiału, gdyż każdy z nich ma swoje wady i zalety. Wszelkie drewniane elementy mają do siebie to, że są wizualnie bardzo ocieplające, lecz jednocześnie czy będą one bardzo masywne, mogą przytłaczać domowników znajdujących się w danym pomieszczeniu, zwłaszcza jeżeli nie będzie ono sporych rozmiarów. Często korzystamy także z elementów metalowych. Są one świetnym pomysłem do wnętrz mniejszych metrażowo, jednak nie każdy jest fanem chłodu, który czujemy podczas dotykania poszczególnych części balustrady. Ostatnim, popularnym materiałem jest szkło, które najmniej ogranicza przestrzeń, jednak łatwo się domyślić, utrzymanie jej w czystości bywa naprawdę męczące i coby nie mówić – trudne.

 

balustrada

Balustrada schodowa. Źródło: pl.fontanotshop.com/balustrady-porecze.html

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Co jeszcze możemy wybrać, gdy mówimy o balustradach? Przede wszystkim, możemy wcale jej nie brać! Teoretycznie, przepisy budowlane mówią o tym, że każde schody przekraczające daną wysokość muszą być zabezpieczone balustradą, jednak na pewno widzieliście schody wspornikowe, które swoją budową wyglądają, jakby wyrastały ze ściany? To dopiero ciekawy projekt! My jednak zalecamy, aby w waszej wizji pojawiła się balustrada, gdyż pokaźnie zwiększy ona bezpieczeństwo użytkowania schodów. To, na jakie odstępy między poszczególnymi szczeblami się zdecydujemy, czy jaką wysokość będzie miała sama balustrada, zależy wyłącznie od nas! Dla optymalnego komfortu warto jednak trzymać się powszechnych standardów, jednak gdy puścicie wodze fantazji, może powstać coś bardzo ciekawego!

balustrada schodowa

Balustrada pokaźnie zwiększy ona bezpieczeństwo użytkowania schodów / fot. materiały prasowe

Podsumowanie

Balustrada w naszym domu jest naprawdę ważnym elementem wystroju domu, którego nie można wcale bagatelizować! Warto przyłożyć nieco więcej uwagi, jak będzie ona pasować do wnętrza, gdyż po prostu poczujecie się znaczniej lepiej, gdy nie będzie ona dominować w pomieszczeniu! Na co się zdecydujecie!

źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
2 komentarze
 • Perler Design 27 września, 2018

  Uwielbiam te czarne, industrialne, które kontrastują z bielą ścian!

 • Sermina 4 grudnia, 2018

  Oj ważny. Aczkolwiek sama wolę bardziej tradycyjne balustrady. Mam mieszkanie w stylu klasycznym tak wieć zdecydowałam sie na kute elementy:
  w przypadku balustrady na balkonie
  w przypadku ogrodzenia
  oraz w przypadku schodów

  Z czego jestem bardzo zadowolona pomimo dość wysokiej ceny. Wszystko wygląda bardzo efektownie. Dodam jednak, ze zdecydowałam sie na zamówienie w firmie, która specjalizuje się w kowalstwie artystycznym, konkretnie tutaj:
  https://efekt-metal.pl

  Polecam zajrzeć sobie do ich galerii i zobaczyć jakie cuda wykonują.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ