Tuesday, April 23, 2024
Home / PARTNER MK  / Balony dekoracyjne ‒ prosty i efektowny sposób aranżacji pokoju dziecięcego

Balony dekoracyjne ‒ prosty i efektowny sposób aranżacji pokoju dziecięcego

Dzieci lubią odloty

Balony dekoracyjne

fot. materiał Partnera

Balony dekoracyjne to jeden z prostych, a zarazem efektownych sposobów na udekorowanie i stworzenie w pokoju dziecięcym baśniowej aranżacji. Motyw ten nie tylko pięknie się prezentuje w pomieszczeniach bez względu na płeć dziecka, ale także pobudza jego kreatywność i ciekawość świata. Do tego nadaje wnętrzom lekkości. Dlatego też  podpowiadamy, jak je wykorzystać  podczas urządzania pokoju dziecięcego

 

Jak wykorzystać balony dekoracyjne do udekorowania pokoju dziecięcego?

Motyw balonów w pokojach dziecięcych wyróżnia się przede wszystkim niezwykłą uniwersalnością. Dzięki temu z powodzeniem może być stosowany zarówno w pokojach chłopców, jak i dziewczynek. Ponadto jego ponadczasowość sprawia, że zaaranżowany za pomocą balonów dekoracyjnych pokój przez długi czas nie będzie wymagał zmian. Sprawdzą się one bowiem nie tylko w przypadku niemowląt, ale i starszaków, a nawet dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

 

Balony dekoracyjne w pokojach dziecięcych cechują się jeszcze jedną zaletą. Ich motyw może być do nich wprowadzony na wiele różnorodnych sposobów. Z powodzeniem mogą one zdobić ściany nad łóżeczkiem w postaci malunków. Stanowić wzór na tekstyliach, a także akcesoriach dziecięcych. Najefektywniej prezentować się będą jednak miniaturowe balony dekoracyjne zawieszone pod sufitem, które będą sprawiać wrażenie, że naprawdę latają w powietrzu, tym samym pobudzając wyobraźnie Twojego dziecka oraz kreując wyjątkowy nastrój we wnętrzach. Tego typu balony dekoracyjne do pokoju dziecięcego produkuje między innymi polska rodzinna manufaktura Super Balloon.

Balony dekoracyjne Super Balloon pozwolą Ci stworzyć wyjątkowe wnętrze dla Twojego dziecka

Balony dekoracyjne do pokoju dziecięcego marki Super Balloon to produkty najwyższej jakości, które są projektowane oraz produkowane w Polsce z takich materiałów jak poliester, drewno oraz bawełna. Ich forma wiernie odwzorowuje realny wygląd balonów napędzanych ciepłym powietrzem z dbałością o każdy detal. Możliwe jest to za sprawą tego, że są one wykonywane w całości ręcznie, dzięki temu składają się one z misternie wykonanego kosza, zamocowanych do niego linek oraz czaszy o odpowiednim kształcie, prezentując się tym samym niczym prawdziwy balon, jednak w mniejszej skali.

 

Balony dekoracyjne marki Super Balloon dostępne są w trzech rozmiarach do wyboru:

 

• 28 centymetrów wysokości i 16 centymetrów szerokości,
• 33 centymetry wysokości i 20 centymetrów szerokości,
• 50 centymetrów wysokości i 30 centymetrów szerokości.

 

Jeśli chodzi natomiast o ich kolorystykę, znaleźć pośród nich można zarówno pastelowe modele, jak i te dekorowane żywymi barwami oraz wieloma kolorami jednocześnie. Sprzedawane są one w nienapompowanej wersji, a do nadania im odpowiedniego kształtu służy pompka ręczna.

Czy takie balony są bezpieczne dla najmłodszych?

Zawieszone na suficie i ścianach lub meblach balony dekoracyjne pozwalają wykreować bajkowy świat w pokoju dziecka. Jednak dla każdego rodzica oprócz uzyskania efektownej aranżacji w pokoju dziecięcym z pewnością istotne jest także bezpieczeństwo maluszka. Dlatego, jeśli zastanawiasz się, czy taki balon na pewno jest bezpieczny, odpowiedź brzmi: tak. Każdy z ich elementów połączony jest ze sobą w trwały sposób, a materiały, z jakich są one wykonywane, nie wytwarzają niebezpiecznych substancji. Należy jednak pamiętać o tym, aby nie wieszać balonów dekoracyjnych bezpośrednio nad łóżeczkiem dziecka, tapetach, które mogłyby nie wytrzymać obciążenia nimi oraz nierównych powierzchniach.

 

Po napompowaniu i zastosowaniu balonów dekoracyjnych w pokoju dziecka może się także okazać, że wraz z czasem zaczną one tracić swój kształt. Nie jest to jednak wada tego produktu, a efekt ubywającego w naturalny sposób stopniowo powietrza. W takiej sytuacji wystarczy ponownie napompować balon z użyciem pompki ręcznej, aby znów można było cieszyć się jego pięknym wyglądem.

Gdzie można kupić efektowne balony dekoracyjne do pokoju dziecka?

Poszukując balonów dekoracyjnych do zastosowania w pokoju dziecka, z pewnością napotkasz się na wiele modeli inspirowanych tymi oferowanymi przez markę Super Balloon. W ich przypadku nie możesz mieć jednak pewności co do jakości takiego produktu. Dlatego też najlepiej zaopatrywać się w nie w sklepach takich jak Malulu, który jest jednym z oficjalnych dystrybutorów tego producenta na polskim rynku. Kupując balony dekoracyjne do pokoju dziecka w tym sklepie, otrzymasz więc w pełni oryginalny produkt wraz z żyłką oraz samoprzylepnym uchwytem służącym do jego zamocowania.

 

Podsumowując, balony dekoracyjne do pokoju dziecka to prosty i efektowny sposób na wykreowanie w tym wnętrzu bajkowej aury, która stworzy doskonałe warunki do rozwoju dla Twojego malucha. Chcąc zastosować ten motyw w pokoju dziecięcym, warto natomiast postawić nie tylko na prezentujące go tekstylia, obrazki i malowidła na ścianach, ale także wiernie odwzorowujące je miniatury produkowane przez markę Super Balloon.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Beata 27 kwietnia, 2022

    Bardzo dobry pomysł

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ