Monday, April 22, 2024
Home / Akcje Miasta Kobiet  / Kobiece Przebudzenie na BALI (14-27 października 2019)

Kobiece Przebudzenie na BALI (14-27 października 2019)

Odkryj pełnię Kobiecej Mocy i Siostrzeństwa na BALI.

Kobieca wyprawa na Bali

– Moje życie dzieli się na przed Bali i po Bali. Nigdy wcześniej nie doznałam takiego poczucia wolności, odwagi i przekonania, że wszystko jest możliwe, jak w tej podróży. Niosła mnie ta balijska energia bardzo długo. Przez pół roku żyłam jak na haju, uśmiech nie znikał z moich ust, chociaż w Polsce była akurat wtedy ponura jesień, a zaraz potem zima. Wiosną poleciałam znowu, z ośmioma kobietami z Krakowa. A teraz czas na kolejną wyprawę. Jeśli poczułaś drgnienie w sercu, zapraszam Cię, bo ta podróż zmienia wszystko – mówi Aneta Pondo, redaktorka naczelna „Miasta Kobiet”, współorganizatorka żeńskiej wyprawy na Bali: PODRÓŻ DO RAJU – KOBIECE PRZEBUDZENIE NA BALI (14-27 PAŹDZIERNIKA 2019)

 

MIEJSCE – DLACZEGO BALI?

Pobyt na Bali przywodzi na myśl wspomnienie raju. Wyspa zachwyca bujną roślinnością, kolorowymi ptakami i motylami, śmigającymi pod nogami jaszczurkami, wodospadami, zielonymi tarasami ryżowymi. Bali jest uświęcone codziennymi modlitwami mieszkańców, którzy są mocno połączeni z naturą. Wejścia do domów przypominają wejścia do świątyń. Duch i materia są ze sobą spójne. Zapach kwitnących orchidei, dymiących kadzideł i koszyczki ofiarne z kolorowymi, pachnącymi płatkami kwiatów oraz ceremonie celebrujące duchowe życie, są balijską codziennością.
Wyprawa na Bali jest podróżą do źródeł, czyli do głębi siebie. Bali nazywane jest wyspą uzdrowicieli, jest miejscem mocy i rewitalizacji duszy o bardzo kobiecej wibracji. Pojedziemy tam, by odnowić siły witalne i obudzić w sobie pełnię kobiecej mocy, wewnętrznej kreacji i przemiany w kierunku poznania siebie i spełnienia.

Wyprawa Kobieca na Bali, w programie wycieczka na pola ryżowe

Pola ryżowe na Bali (fot. Fotolia)

PROGRAM

W programie będzie zarówno czas na wspólne zajęcia, jak i podążanie własnymi ścieżkami, zgodnie z wewnętrznym harmonogramem i indywidualnym potrzebami. Każda uczestniczka otrzyma przestrzeń na zrealizowanie własnych celów.

Osadzenie. Pierwsze dni to osadzenie na wyspie, relaks, masaże, wizyta w świątyni wody (obmycie się ze starego).
Warsztaty. Warsztaty Przebudzenie Kobiecości to 5 dni pełnego skupienia na sobie.
Integracja. Integracja siebie z życiem, czerpanie z wyspy, indywidualna eksploracja, bycie w połączenie z naturą

Każdy wyjazd jest inny – mówi Aneta Pondo. – Za pierwszym razem odkryłam, że jestem Artystką, że raw food najlepiej karmi moje ciało i że chcę robić tylko to, co sprawia mi przyjemność (zobacz artykuł: Bali, podróż do Raju); w czasie drugiego pobytu wciągnęła mnie energia Bali Spirit Festivalu i balijskiego Dnia Ciszy (zobacz artykuł: Każdy ma swoje Bali). Tym razem będziemy odkrywać kobiecość w spotkaniach, warsztatach i ceremoniach.

WARSZTATY PRZEBUDZENIE KOBIECOŚCI

Ewa Issa Tifaret, Polka organizująca wyprawy kobiece na Bali

Ewa issa Tifaret, prowadząca warsztaty Przebudzenie Kobiecości (fot. Galeyn)

Podczas 5 dni warsztatowych doświadczysz przebudzenia Kobiecej Mocy i głębokiego poczucia Siostrzeństwa. Będziemy dawać uwagę naszym pragnieniom, tęsknotom, marzeniom. Będziemy sprawdzać kim jestem JA i kim chcę się stać. Będzie czas na ruch, medytację, na rozmowę i milczenie. Podczas warsztatów otrzymasz klucze do odkrycia siebie. W czasie warsztatów Przebudzenie Kobiecości odbędziemy podróż przez 7 stanów świadomości:
1. „Mandala Sióstr” – czakra korzenia
2. „Tantryczna Alchemia i Szakti” – czakra sakralna
3. „Wewnętrzna promienność i Samowyzwolenie” – splot słoneczny
4. „Żeński Magnetyzm, Przestrzeń i Atrakcja” – czakra serca
5. „Aktywacja Głosu & Połączenie z Wewnętrznym Autorytetem” – czakra gardła
6. „Intuicja oraz Wizja” – czakra trzeciego oka
7. „Święte Życie i Czysta Miłość” – czakra korony

W kontakcie z ciałem z emocjami, z podświadomością i nadświadomością. Warsztaty odbywają się w wielowymiarowej, duchowej przestrzeni, w której w każdej uczestniczce inicjują się jej własne procesy prowadzące do głębokiej transformacji.

CO ZYSKASZ W TEJ PODRÓŻY

Bali to wyspa, której energetyka otwiera serce. Wszystko tutaj działa na zasadzie procesu, rozpuszczamy stare wzorce i otwieramy się na to, co dla nas najlepsze, inspirowani porannymi warsztatami. Jako efekt pobytu w „Podróży do Raju – Kobiece Przebudzenie na Bali” zyskasz:
– autentyczne spotkanie z kobiecością
– głębokie poczucie kontaktu ze swoim „ja”
– poczucie mocy i sprawczości
– obudzenie wewnętrznej stwórczyni i kreatorki życia
– obudzenie radości i spontaniczności
– uwrażliwienie na to, co się myśli i mówi, i jak to wpływa na nasze życie
– uzdrowienie relacji z własną jaźnią
– odwagę do bycia sobą
– poczucie sensu istnienia i wdzięczność za życie
– otwartość na zmiany
– poczucie wolności
– porzucenie starych wzorów
– uwolnienie od ograniczeń umysłu
– przekonanie, że wszystko jest możliwe
– zamiłowanie do sztuki i tworzenia
– uzdrowienie przez wsłuchanie się we własne potrzeby i większą świadomość

WŁASNA EKSPLORACJA WYSPY

Poza warsztatami będzie czas na eksplorowanie Ubud i Bali. Masaże, koncerty w świątyniach, wędrówki między polami ryżowymi, smakowanie balijskiej kuchni, ceremonie w lokalnych społecznościach. Organizatorki będą Waszymi przewodnikami po tym nieskończonym oceanie możliwości spędzania czasu. Przewidziane są też dwie całodzienne wycieczki. Dzięki temu, że wyjazd jest dwutygodniowy, będzie czas zarówno na warsztaty, jak i na poznawanie wyspy i jej atrakcji.

tampaksiring

Świątynia z fontannami. Od zanurzenia w niej zaczynamy podróż nie tylko po Bali, ale i w głąb siebie (fot. arch. własne)

ATRAKCJE W UBUD

MASAŻE: Na Bali warto skorzystać z masaży (tradycyjnych balijskich, akupresury, gorącymi kamieniami etc), wykonywanych olejkiem z przepięknym zapachem kwiatu frangipani, albo skorzystać z lokalnych zabiegów SPA.
ROZWÓJ: Ubud jest ośrodkiem, do którego zjeżdżają się po rozwój ludzie z całego świata, tworząc tu wielobarwną, międzynarodowa społeczność. Można chodzić na zajęcia jogi, ekstatyczne tańce, koncerty mis i gongów tybetańskich, kobiece kręgi mocy.
KUCHNIA: Na Bali można eksplorować okoliczne restauracyjki i warungi (lokalne bary) z balijską kuchnią lub rozsmakować się w unikalnej kuchni „raw” oraz fenomenalnych wegańskich smakołykach i posiłkach. Wielbiciele zdrowego odżywiania znajdą tu swój raj. Świeżo wyciskane, odżywcze lub detoksykujące soki i napoje we wszystkich kolorach to stały punkt każdego menu.
SPACERY: Główne ulice Ubud wypełnione są sklepami z obrazami, biżuterią, kamieniami, rzeźbami, tkaninami, elementami duchowymi i ezoterycznymi. Można chłonąć atmosferę targu w Ubud i lokalnych sklepów z oszałamiająco pachnącymi olejkami i naturalnymi produktami oraz kolorowymi sarongami i batikami. Warto też zejść z utartych turystycznych szlaków, aby zatopić się zieleni pól ryżowych, poobserwować okolicznych farmerów, lokalne domostwa, roześmiane dzieci. Być może uda się zobaczyć błękitnego ptaka przelatującego gdzieś w wąwozie lub górujący nad Bali wciąż aktywny wulkan Gunung Batur. Można udać się do świętego małpiego gaju (Monkey Forest). To stary las pełen małpich rodzin i święte miejsce modlitw dla Balijczyków.
ŚWIĄTYNIE: Codziennie wieczorem balijskie świątynie przyciągają koncertami i pokazami. Można cieszyć oczy wielobarwnymi strojami balijskich kobiet i zasłuchać się w dźwięki ksylofonu, gongu i bębna. Niezapomnianą atrakcją jest Kecak – rytualna męska ceremonia prezentująca fragmenty z hinduskiego eposu Ramajana, kończąca się transowym chodzeniem po ogniu.
SZTUKA. Ubud jest znanym ośrodkiem kulturalno-artystycznym. Znajdziemy tu muzea i galerie z dziełami sztuki balijskiej, zarówno tradycyjnej, jak i nowoczesnej, od obrazów, rysunków przez rzeźby po architekturę, a także prywatne, małe pracownie, wypełnione dziełami balijskich artystów. Można udać się do Muzeum renesansu maestro Don Antonio Blanco i podziwiać jego muzeum i żywe egzotyczne ptaki w ogrodzie. Artysta tworzył obrazy z kobietami leżącymi, tańczącymi i kuszącymi erotyką oprawione w niezwykłe ramy co dodatkowo wzmacnia magię przekazu. Podkreślał urodę pięknych ciał i falujących w balijskim tańcu biustów.

Balijska świątynia (fot. Fotolia)

INFORMACJE PRAKTYCZNE I CENY

Na cenę składa się: pakiet pobytowy + dodatkowo płatne atrakcje + bilet na samolot we własnym zakresie

PAKIET POBYTOWY, CENA 1500 EURO.

W CENIE:

– transfery (z/do lotniska), 
– zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych w standardzie europejskim tj.: ciepła woda, pościel, ręczniki itd (nocleg i śniadanie). Czasem zdarza się, że dostępny jest 1-osobowy pokój, zależnie od grupy lub za dopłatą.
– warsztaty „Przebudzenie Kobiecości”
– po przyjeździe masaż na miejscu lub wizyta w SPA, relaks
– 2 wycieczki jednodniowe po Bali (wejścia do świątyń, parkingi), m.in.: wizyta w świątyni wody Tampaksiring z 33 fontannami, w których obmycie się przybliża cię krok po kroku do spełnienia twoich marzeń. Druga wycieczka wedle wyboru grupy (np. pola ryżowe Unesco, ogród dendrologiczny lub z kolorowymi ptakami).
– obsługa organizacyjna

Istnieje możliwość modelowania opcji w ramach oferty (np. 2 masaże zamiast wycieczki).
Będziemy działać w przepływie i modyfikować plany w zależności od potrzeb grupy.

DODATKOWO PŁATNE:

– Pozostałe posiłki. Są w bardzo przystępnych cenach. Penetrowanie lokalnej kuchni umożliwia zapoznawanie się nowymi smakami i miejscami.
– Masaże, tańce świątynne (co wieczór pokazy w świątyniach), bilety do muzeum, karnety na jogę, wejściówki na koncerty i inne atrakcje, z których chcą uczestnicy skorzystać indywidualnie
Wszystkie usługi dodatkowe są w bardzo przystępnych cenach, np. masaże od 50 zł, obiady od 10 zł, koncerty i pokazy od 30 zł
– Bilety lotnicze i ubezpieczenie

BILETY LOTNICZE

Bilety na Bali każdy kupuje samodzielnie. W praktyce, gdy zbierze się już kilkuosobowa grupa dokonujemy zakupu wspólnie, aby polecieć tym samym samolotem. Loty na Bali są komfortowe. W tej chwili koszt lotu w obie strony wynosi ok. 2700 zł z Warszawy (ok. 3100 zł z Krakowa)
Prosimy o przemyślane decyzje, ponieważ po zabukowaniu i rozpoczęciu procesu organizacji zajęć, nie zwracamy wpłat na poczet wyjazdu
Uwaga – decyduje kolejność zgłoszeń i wpłacenia zaliczki.

KROK PO KROKU

Aby przyłączyć się do grupy :
– skontaktuj się z nami (może potrzebujesz dodatkowych informacji, chętnie odpowiemy na Twoje pytania); mail: anetapondo@miastokobiet.pl, tel. 501 415 822
– wpłać zaliczkę wysokości 250 euro (podamy Ci numer konta mailem), możesz wpłacać kolejne wpłaty w ratach, całość 10 dni przed wylotem.
– bilet możesz kupić samodzielnie, najlepiej szukać połączeń przez skyscaner, a możesz zaczekać na pozostałe osoby, abyśmy polecieli razem
– przed wyjazdem dostaniesz od nas informacje, co ze sobą zabrać (niewiele, na Bali jest ciepło, więc walizka będzie lekka; nie potrzebujesz wizy, więc nie ma potrzeby załatwiania żadnych formalności; nie potrzebujesz tez żadnych szczepień) oraz niezbędne informacje organizacyjne
– będziemy Twoimi przewodniczkami w podróży, od wylotu z Polski do lądowania na Bali, tak abyś od początku do końca czuła się komfortowo
Potrzebujesz więcej informacji, napisz do nas: mail: anetapondo@miastokobiet.pl

ORGANIZATORKI:

Ewa issa Tifaret i Aneta POndo

Ewa Issa Tifaret i Aneta Pondo

Ewa Issa Tiffaret: Polka mieszkająca na Bali, prowadzi warsztaty odkrywania wewnętrzengo artysty – Transcendental Art oraz Przebudzenia Kobiecości. Przez wiele lat pobierała nauki u tybetańskich mistrzów i tłumaczyła ich skrypty i nauki. Pracuje ze światłem, kolorem, dźwiękiem. Prowadzi kursy mistrzowskie sztuki transcendentalnej, które są inicjacją do ostatecznego kroku w świadomość tworzenia. Jej misją jest budzenie świętej kobiecości. Warsztaty prowadzi na całym świecie, w ostatnich latach najczęściej na Bali, w Indiach, Tajwanie. W czasie warsztatów uczestniczki poczują jak być kreatorkami własnego życia. Narzędziami pomocniczymi będą: spotkania w kręgu, medytacje, taniec, oddech, rozmowy i milczenie, wspólne przebywanie w wysokowibracyjnej przestrzeni.

Aneta Pondo, dziennikarka, redaktorka naczelna „Miasta Kobiet”, uwrażliwiona na słowa i komunikację. Mottem jej działań jest: Przyszłość zależy od kobiet. Od 15 lat wydaje czasopismo Miasto Kobiet, portal www.miastokobiet.pl, organizuje spotkania Klubu Miasta Kobiet, warsztaty dla kobiet, Kręgi Kobiet. Swój pierwszy bilet na Bali kupiła w kilka dni po poznaniu Ewy Issy Tifaret.

mail: anetapondo@miastokobiet.pl, tel. 501 415 822

OPINIE UCZESTNICZEK

Marta: Od wyjścia z lotniska miałam wrażenie, jakby to nie był mój pierwszy raz na Bali. Ta podróż była najpiękniejszym prezentem od życia. Nie miałam żadnych oczekiwań, nie czytałam przewodników, byłam totalnie otwarta i dostałam więcej niż się spodziewałam. Zostałam tam połączona sama ze sobą, odrodziła się moja odwaga i zaufanie do życia, matki ziemi i wszechświata. Pierwszy raz w życiu miałam poczucie, że byłam prawdziwa. Na wyspie. Dziś Bali jest częścią mnie i ja jestem częścią Bali. Tak czuję. I myślę jeszcze, że każdy ma swoje Bali. I że to moje mam już na zawsze, niezależnie od tego, gdzie się fizycznie znajduję

Jaga: To był mój najlepszy jak dotąd urlop. Bardzo chciałam jechać na Bali i było mi obojętne, co tam będę robić. Czuję się absolutnie wypoczęta, zrelaksowana i ciągle czerpię stamtąd energię. Jakieś stare sprawy osobiste, które budziły niedawno we mnie złe emocje, dziś przepływają przez mój umysł jak „informacje”, gdy o nich pomyślę, czy gdy ktoś mi o nich przypomni.

Magda: Issa ma wrażliwość, która przenika każdego kto chce się otworzyć na głębsze poziomy doświadczenia. W czasie warsztatów uruchomiła proces, który sam w sobie stał się podróżą, tym bardziej niesamowitą, że rozpoczętą w bajecznej przestrzeni, gdzie bujna przyroda wplata się w każdy oddech i daje poczucie jedności z naturą

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU I BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Boginie pod wodospadem (fot. Galeyn)

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Home / Bali
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ