Thursday, July 18, 2024
Home / Rozwój  / Psychologia  / Bądź eko w łóżku, czyli ekologiczna antykoncepcja

Bądź eko w łóżku, czyli ekologiczna antykoncepcja

Czy znasz wszystkie 3 sposoby na to, aby być eko w łóżku?

prezerwatywy, antykoncepcja, ekologiczne prezerwatywy, eko, wege

fot. pixabya.com

Żyjemy w czasach, gdzie ekologia przestaje być jedynie modą, a staje się wreszcie normalnym i świadomym stylem życia. Nic więc dziwnego, że wkradła się również do naszych sypialni. Ekologiczna antykoncepcja to nie tylko wymysł „ekoterrorystów”, ale świadomy wybór osób, którym leży na sercu stan Matki Natury.

prezerwatywy, antykoncepcja, eko, wege, ekologiczne prezerwatywy

fot. pixabay.com

Ekologia chciałaby towarzyszyć nam w każdym aspekcie życia. Mamy eko-jedzenie, eko-ubrania, eko-kosmetyki…, dlaczego seks nie miałby być ekologiczny? Teraz w końcu może taki być. Przemysł antykoncepcyjny, jak każdy inny, ma szkodliwy wpływ na środowisko. Hormony przyjmowane przez kobiety razem z antykoncepcja doustną, są wydalane z moczem i razem ze ściekami dostają się do rzek i strumieni, co upośledza żyjące tam organizmy. Inna kwestią jest, że stosowanie tej metody jest uciążliwe, a wystarczy zapomnieć o jednej tabletce, aby zaliczyć „wpadkę”.

Jakie jest więc rozwiązanie? Jeśli leży ci na sercu nie tylko środowisko, w którym żyjesz, ale i swoje własne zdrowie – istnieje kilka metod, które może nie stosują zasady złotego środka, ale pozwolą spać spokojniej.

Wegańskie prezerwatywy

Najbardziej podstawowym rozwiązaniem są oczywiście prezerwatywy. Nie tylko zapobiegają niechcianej ciąży, ale też chronią przed wieloma chorobami wenerycznymi, w tym przed wirusem HIV. Niektórzy mogliby mieć jednak zastrzeżenie, że prezerwatywy nie są dobre dobre dla środowiska i nie pomylą się. Nie podlegają one recyklingowi, a niektóre firmy stosują do ich produkcji kazeinę – białko obecne w mleku ssaków. Dlatego świetnym rozwiązaniem są prezerwatywy wegańskie. Obecnie na rynku jest kilka firm, które produkują gumki nie tylko w całości pozyskiwane z ekologicznego lateksu, ale i spełniają normy handlu Fair Trade.

Wkładka miedziana

Inną metodą, która nie dość, że jest ekologiczna to chyba najbardziej wpisuje się w filozofię zero waste jest miedziana wkładka wewnątrzmaciczna. W przeciwieństwie do zwykłej wkładki nie uwalnia hormonów do organizmu, czyli nie tylko chronią naszą planetę, ale i nas same. Ich działanie utrzymuję się na kilka lat od założenia i jako długofalowe rozwiązanie – wychodzi taniej niż klasyczna antykoncepcja.

Oblicz cykl komputerowo

Niezwykłą innowacją na rynku stają się komputery cyklów. Są one bezinwazyjne dla kobiet, ponieważ ich działanie opiera się tylko na dokładnym pomiarze temperatury. W ich bazie danych są zapisane wszystkie nasze cykle oraz cykle innych kobiet, z całego świata, co pozwala na dopasowanie się nawet do najbardziej nieregularnego kobiecego organizmu. System ten ma dwojakie zastosowanie – z jednej strony pomaga przy skutecznej antykoncepcji, z drugiej wspiera kobiety które chcą w ciążę zajść.

Jak widać ekologiczna antykoncepcja to nie głupi wymysł czy kolejny niszowy trend. Powstała z troski o kobiety i środowisko, czyli dwie najważniejsze sprawy na świecie, o które nie tylko mężczyźni powinni dbać, ale głównie my same 😉 Bądźmy seksi w sypialni, bądźmy eko!

Klaudia Bobela

Oceń artykuł
2 komentarze
  • Paulina 11 stycznia, 2020

    szansapoznania.com Zapraszamy na kurs rozpoznawania płodności. Metoda objawowo-termiczna daje 98% skuteczności w odłożeniu poczęcia dziecka.

  • Goja 23 marca, 2020

    Ja używam diafragmę dopochwową, wielokrotnego użytku, ekologiczna, nieuczulająca no i w pełni daje bezpieczeństwo podczas seksu i to w różnych- nawet wymyślnych pozycjach

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ