Monday, July 15, 2024
Home / PARTNER MK  / Badanie nasienia ‒ kiedy warto je przeprowadzić?

Badanie nasienia ‒ kiedy warto je przeprowadzić?

Pozwala ocenić szanse na ojcostwo

Badanie nasienia

fot. Polina Tankilevitch / Pexels

Badanie nasienia jest podstawą diagnostyki niepłodności w przypadku mężczyzn, którzy podejrzewają, że ich kondycja zdrowotna może być powodem trudności w założeniu rodziny. To badanie, które szybko daje wyniki i pozwala zaplanować dalsze leczenie. Oto co warto o nim wiedzieć

 

Badanie nasienia – co warto wiedzieć?

Badanie nasienia może być niezbędnym krokiem dla mężczyzny, który chce zostać tatą. Badanie to przeprowadzają zarówno osoby, które starają się o dziecko, jak i te, które dopiero mają w planach rozpoczęcie przygotowań do planowania rodziny. Badanie nasienia jest bezbolesne, przeprowadzane w komfortowych warunkach i ma wiele zalet. W dużych miastach nie brak tego typu prywatnych usług. Badanie nasienia Kraków? Proszę bardzo. Takie usługi świadczy m.in. firma Epimedium: https://epimedium.com.pl/badanie-nasienia/. W Warszawie, Poznaniu i innych dużych miastach znajdzie się minimum kilka tego typu klinik.

 

Przede wszystkim badanie nasienia umożliwia szybkie rozpoznanie niepłodności, oszczędza czas drugiej połowy, która również może martwić się o stan swojej płodności, a do tego zaleca się przeprowadzać je profilaktycznie, by ocenić jakość oraz ilość swoich plemników.
Dziś badania nasienia przeprowadza się wyłącznie na wysokiej jakości, dokładnym sprzęcie, dzięki czemu można szybko otrzymać wyniki i zaplanować ewentualnie działania mające na celu poprawę płodności mężczyzny. Warto już na tym etapie zauważyć, że odpowiednio szybka reakcja zwiększa szanse na założenie wymarzonej rodziny.

Badanie nasienia – jak przebiega?

Badanie nasienia w każdym większym mieście, takim jak Kraków, ale też mniejszych miejscowościach, gdzie znajdują się różnego typu kliniki, przebiega tak samo. Mężczyzna otrzymuje do swojej dyspozycji pokój, gdzie może w spokoju oddać nasienie, a następnie materiał trafia do laboratorium. Czas oczekiwania na wyniki może wynieść nawet trzy godziny, a informację na temat rezultatów otrzyma się w formie online, na specjalnym portalu pacjenta. Jeśli pacjent nie ma możliwości odbioru takich badań poprzez Internet, wyniki badania nasienia może odebrać osobiście.

Badanie nasienia – jak się przygotować?

Przed badaniem nasienia zalecana jest wstrzemięźliwość seksualna wynosząca około pięciu dni. Oprócz tego warto ograniczyć spożywanie używek przez podobny okres oraz zgłosić lekarzowi, jeśli przyjmuje się leki. Jeśli w ciągu ostatnich miesięcy pojawiły się różnego typu infekcje czy schorzenia, również warto o nich powiedzieć. Niektóre z nich (choć dzieje się to rzadko) mogą mieć wpływ na wynik badań.
Należy pamiętać, że lekarz zawsze szczegółowo wyjaśni przebieg pobierania próbki, da do zrozumienia, czego się spodziewać i jak interpretować wyniki. Ponieważ diagnostyka nasienia już niejednej osobie pomogła w potwierdzeniu źródła problemów, nie należy jej się obawiać.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ