Tuesday, June 18, 2024
Home / Moda  / Design  / Badanie Geberit: Polacy o nowoczesnych rozwiązaniach w swoich domach

Badanie Geberit: Polacy o nowoczesnych rozwiązaniach w swoich domach

Ponad połowa badanej populacji (55%) wierzy, że toalety myjące są lub staną się niezbędne w polskich domach nie dalej niż w ciągu kilku najbliższych lat.

Geberit AquaClean Mera / fot. materiał prasowy

Marka Geberit przeprowadziła badania 1 na temat nowoczesnych rozwiązań w przestrzeni domowej. Jak wynika z przygotowanego raportu, blisko 69% badanych docenia funkcjonalność sprzętów domowych oraz wygodę ich użytkowania. Co ciekawe, ponad połowa badanej populacji (55%) wierzy, że toalety myjące są lub staną się niezbędne w polskich domach nie dalej niż w ciągu kilku najbliższych lat.

Nowoczesne sprzęty dziś vs w przyszłości – ogólne wyobrażenie

Z raportu, zrealizowanego na zlecenie marki Geberit – lidera w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej – wynika, że najbardziej niezbędne dzisiaj sprzęty domowe to komputer/laptop, pralka automatyczna oraz telefon komórkowy (80% wskazań). Choć jeszcze nie dziś, podobny potencjał, w perspektywie kilku lat, ma smartfon. Blisko 31% ankietowanych nie wyobraża sobie życia w ciągu najbliższego roku bez tabletów, smart TV oraz sprzętów AGD oszczędzających prąd lub wodę. Większy wzrost popularności sprzętów AGD zdalnie sterowanych lub z funkcją SmartShopping, podobnie jak toalet myjących i samospłukujących, to kwestia kilku kolejnych lat (blisko 42% wskazań).

Nowoczesne sprzęty dziś vs w przyszłości – ogólne wyobrażenie

fot. materiał prasowy

Przestrzeń domowa podlega stałym modyfikacjom. Stosowanie innowacyjnych rozwiązań zwiększa komfort użytkowania i podnosi walory estetyczne pomieszczeń. Dzięki zastosowaniu nowych technologii przestrzeń do życia staje się coraz bardziej przyjazna, wygodna i łatwa w obsłudze, wręcz intuicyjna. Zmierzamy w kierunku rozwiązań, które będą same dostosowywać się do potrzeb użytkownika i korzystanie z nich stanie się wręcz naturalne. W łazienkach stale pojawiają się nowe rozwiązania. Proces wprowadzania dobrego designu oraz udogodnień do przedmiotów użytkowych przebiega w ostatnich latach w niesamowitym tempie. Zauważalnym przykładem może być system prysznica, który z ciężkiej i nieporęcznej słuchawki ewoluował do płyty deszczowej ukrytej w suficie, a odpływ w wysokim topornym brodziku zmienił się w niezauważalną wręcz, elegancką szczelinę w posadzce. Ewolucja sprzętów codziennego użytku w ostatnich 30 latach pokazała jak dużą wagę przykłada się do projektowania ergonomicznego i jak duże nakłady są przekazywane na ten cel. Warto korzystać z osiągnięć współczesnej techniki i poprawiać jakość własnego życia – powiedziała Dominika J. Rostocka, architekt.

Obecnie urządzenia, które uznawane są za niezbędne zapewniają większy komfort życia na co dzień. W przypadku sprzętów AGD, tj. pralka czy zmywarka, na pierwszy plan wybija się także oszczędność czasu (62% odpowiedzi), a znacząco doceniane jest również zapewnienie lepszej higieny na co dzień (ok. 30%). Wszystkie te cechy to niewątpliwie także zalety toalety myjącej.

Toaleta myjąca, toaletą przyszłości
Ponad połowa ankietowanych (55%) wierzy, że toalety myjące są lub staną się niezbędne w przestrzeni domowej nie dalej niż w ciągu kilku najbliższych lat. Potencjał toalet myjących długofalowo jest oceniany podobnie do toalet samospłukujących i bidetów. Nowoczesne rozwiązania najbardziej cenią kobiety w przedziale wiekowym powyżej 35 roku życia.

Toalety myjące to produkt doskonale wpisujący się w nowoczesny styl życia. Stanową one pożądany element wystroju eleganckiej łazienki, ale przede wszystkim posiadają funkcje zapewniające komfort, dobre samopoczucie i zdrowie. W czasach szybkiego postępu technologicznego warto rozważyć wyposażenie domu w toaletę myjącą – jak pokazują badania już teraz jesteśmy świadomi kierunku rozwoju technologii sanitarnej w tym zakresie – mówi Anna Dąbrowska-Makara, Dyrektor Asortymentu Geberit AquaClean.

Wśród cech, jakie powinna mieć idealna toaleta myjąca ponad 50% badanych wskazuje pochłanianie nieprzyjemnych zapachów oraz dozowanie odpowiedniej ilości wody (wodooszczędność). Ponad 1/3 osób uważa, że idealna toaleta powinna mieć funkcję podmywania, a także mycia dwiema dyszami, z dodatkowym natryskiem do mycia stref intymnych dla kobiet (36% wskazań w obu przypadkach). Niewiele mniej (odpowiednio 31% i 28%) już dziś bierze pod uwagę posiadanie tych funkcji w toalecie myjącej i uznaje je, jako istotne kryteria przy wyborze toalety.

Obecnie użytkownicy nie doceniają jednej z najważniejszych funkcji toalet myjących – funkcji podmywania ciepłym strumieniem wody. Moim zdaniem jest to tylko kwestia czasu, a co ważniejsze kwestia wypróbowania. Opinie na temat toalet myjących diametralnie zmieniają się po pierwszym użyciu. Podobnie było z niedocenianymi niegdyś, które obecnie nie tylko oszczędzają czas, ale również zapewniają dokładniejsze zmywanie nawet przypalonych naczyń. Przyszłość należy do sprzętów, które ułatwiają codzienne życie i zapewniają komfort i wygodę użytkowania – dodaje Anna Dąbrowska-Makara, Geberit.

Geberit AquaClean Mera / fot. materiał prasowy

Geberit AquaClean Mera / fot. materiał prasowy

Wśród toalet myjących, które spełniać mogą oczekiwania użytkowników, znajduje się m.in. nowość marki Geberit – AquaClean Mera, która wchodzi na rynek we wrześniu 2015 roku. To kolejny krok ku nowoczesnym rozwiązaniom w przestrzeni domowej Polaków.

1. Raport „Sprzęty technologiczne jutra”. Badanie zrealizowane przez agencję Zymetria techniką CAWI na osobach w wieku 18-50 lat. N=301. Realizacja badania: 21– 24.08.2015 roku.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Toaleta Myjąca 20 stycznia, 2021

    Toalety Myjące to zdecydowanie hit! Warto zauważyć jak szybko rynek tego produktu rozwijał się w USA czy Europie Zachodniej! Cieszymy się, że Polacy również coraz częściej korzystają z tej wspaniałej technologii!

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ