Monday, May 27, 2024
Home / Uroda  / Badania profilaktyczne – czy muszę iść do szpitala?

Badania profilaktyczne – czy muszę iść do szpitala?

Większość z nas nie ma czasu na czekanie w długiej kolejce do specjalisty, przez co szuka innych rozwiązań, które pozwolą na niewielką chociaż oszczędność czasu. Pytanie jednak brzmi: czy można się kompleksowo zbadać i nie

Badania profilaktyczne – czy muszę iść do szpitala?

Badania profilaktyczne – czy muszę iść do szpitala? / fot. fotolia

Przegląd techniczny auta to bez wątpienia coś, o czym staramy się zawsze pamiętać. Szczegółowe badania pojazdu, którym codziennie się poruszamy, pozwolą uwidocznić wszelkie wady i uchybienia, które przy odrobinie pecha mogłyby się dla nas skończyć tragicznie . Lecz co ze stanem technicznym naszego organizmu? Czy jest mniej ważne? Przegląd samochodu można porównać do lekarskich badań okresowych, które powinniśmy wykonywać regularnie, ale czy faktycznie o nich pamiętamy? Większość z nas nie ma czasu na czekanie w długiej kolejce do specjalisty, przez co szuka innych rozwiązań, które pozwolą na niewielką chociaż oszczędność czasu. Pytanie jednak brzmi: czy można się kompleksowo zbadać i nie spędzić przy tym kilku dni w różnych szpitalach i innych placówkach medycznych?

Jakich badań potrzebujesz?

Badania profilaktyczne – czy muszę iść do szpitala?

Badania profilaktyczne – czy muszę iść do szpitala? / fot. fotolia

Czy należysz do grona osób, które bardziej dbają o swój samochód niż o siebie? Czy zastanawiałeś się kiedyś, jaki byłby los Twoich najbliższych, gdyby choroba zmusiła Cię do rezygnacji z pracy na dłuższy czas? Warto pomyśleć o wykonaniu kompleksowych badań jeszcze wtedy, kiedy nie jest na to za późno. Program „24h dla zdrowia” realizowany przez ENEL-MED, to wczesna prewencja, która pozwoli Ci w porę uniknąć groźnych chorób i zmienić nawyki dotyczące stylu życia. To również dostęp do fachowych konsultacji lekarskich oraz badań specjalistycznych, również takich, które wymagają uzyskania specjalnego skierowania. Jakie badania należy wykonywać regularnie? To przede wszystkim diagnostyka laboratoryjna, która pozwala na ocenę pierwszych zmian w organizmie sygnalizujących ewentualne choroby . Poza tym RTG klatki piersiowej, USG jamy brzusznej oraz badania układu sercowo-naczyniowego: EKG, echo serca oraz poziom uwapnienia naczyń wieńcowych.

Kompleksowa opieka medyczna

Będąc osobą zapracowaną z pewnością nie masz czasu, aby umawiać się na wizytę lekarską i potem wystawać w długich kolejkach w poczekalni przed gabinetem lub laboratorium. Jest jednak na to sposób. Wystarczy wybrać indywidualny Program „24h dla zdrowia”, oferowany w tym wypadku przez Centrum Medyczne ENEL-MED. To niezwykle komfortowa i korzystna propozycja dla zabieganych osób. W ramach niego można wykonać wszystkie niezbędne badania diagnostyczne w ciągu 24 godzin, mając jednocześnie do dyspozycji wszelkie niezbędne udogodnienia, w postaci chociażby odosobnionego pokoju z dostępem do Internetu, posiłków i opieki pielęgniarskiej. Wyniki badań natomiast są interpretowane przez zespół specjalistów, a cały cykl badań zamyka konsultacja końcowa, podczas której pacjent jest szczegółowo informowany o stanie swojego zdrowia.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ