Monday, February 26, 2024
Home / PARTNER MK  / BACK TO SCHOOL, czyli co zrobić, by zachęcić dziecko do powrotu do szkoły

BACK TO SCHOOL, czyli co zrobić, by zachęcić dziecko do powrotu do szkoły

3 sprawdzone sposoby dla rodziców, które z pewnością pomogą zachęcić wszystkich uczniów do powrotu do szkoły

Kompletujemy wyprawkę! / fot. materiały prasowe

Wakacje to dla dzieci wymarzony czas, na który wyczekują z niecierpliwością całe 10 miesięcy. Jednak wszystko co dobre, szybko się kończy, dlatego po upragnionych chwilach odpoczynku i beztroskiej zabawy czas wracać do obowiązków. Dzieci często ciężko znoszą powrót do szkoły – jak pomóc naszym pociechom zacząć nowy rok szkolny z dobrym nastawieniem i motywacją do działania? Oto 3 sprawdzone sposoby dla rodziców, które z pewnością pomogą zachęcić wszystkich uczniów do powrotu do szkoły

Kompletujemy wyprawkę! / fot. materiały prasowe

Kompletujemy wyprawkę! / fot. materiały prasowe

1. Cofnij się w czasie – stań się autorytetem w oczach swojego dziecka

Zrób porządki na strychu i znajdź zdjęcia oraz świadectwa ze swoich szkolnych lat. Powspominaj razem ze swoim dzieckiem te chwile, kiedy to ty byłaś na jego miejscu. Podkreślaj, jaki fajny to był czas, czego się nauczyłaś i jaki miało to potem wpływ na twoje życie. Pokaż fotografie, na których jesteś w tym samym wieku. To niezawodny sposób na to, by dziecko mogło się utożsamić z rodzicem i z pewnością pomoże ci wykreować siebie jako autorytet i wzór do naśladowania – bo „skoro mama chodziła do szkoły i wyrosła na taką fajną osobę, to ja też chcę taki być!”

Dodatkowo taki sposób to świetna opcja na ciekawe spędzenie czasu z rodziną i dobrą zabawę, ponieważ z pewnością przy przeglądaniu starych fotografii przypomną ci się zabawne anegdoty, które rozśmieszą i zbliżą was do siebie.

2. Kolorowe kredki w pudełeczku noszę – czyli atrakcyjna wyprawka do szkoły

Zabierz dziecko na wymarzone zakupy artykułów szkolnych. Pozwól, by twoja pociecha mogła sama wybrać zeszyty, kolorowe pisaki, piórnik, kredki i inne akcesoria do szkoły. Zakupy to nie tylko sposób na poprawienie humoru dla kobiet, dzieci też je kochają!
– Jeśli tylko w szkole nie ma odgórnie poleconego mundurka, pozwólmy dzieciom wykazać się kreatywnością się przy wyborze ubrań do szkoły. Samodzielne dobieranie ubrań to świetna zabawa, lekcja z dorastania, a jednocześnie okazja, by wrócić po wakacjach do kolegów i koleżanek w nowej, trochę bardziej „dorosłej” odsłonie. Dzieciaki są podekscytowane początkiem roku i zakupami z tej okazji, naśladują i uczą się tego od siebie nawzajem, a jednocześnie chcą wyróżnić – doradzajmy im, ale pozostawmy jednocześnie wolność wyboru – mówi Gabriela Francuz, osobista stylistka i autorka bloga http://streetfashionincracow.pl/.
Takie zakupy nie muszą oznaczać, że doszczętnie opróżnisz swój portfel. Dobrym pomysłem jest wybranie się do outletu, gdzie modne akcesoria szkolne znajdziesz w dużo niższych cenach, niż w regularnych sklepach.

– W centrum Factory Kraków od kilku lat prowadzimy akcję Back to school z myślą o powrocie wszystkich uczniów do szkoły. Jest to idealna okazja na zakup szkolnej wyprawki w cenach niższych nawet o 70 proc. Dzięki tej akcji, wrzesień nie musi się już kojarzyć z pustym portfelem, a dzieci, które otrzymają akcesoria ze swoimi ulubionymi postaciami z niecierpliwością będą czekać na pierwszy dzień szkoły – mówi Anna Kusior-Jabłońska, koordynator ds. marketingu i PR w Factory Kraków.

Powrót do szkoły może stać się całkiem przyjemny / fot. materiały prasowe

Powrót do szkoły może stać się całkiem przyjemny / fot. materiały prasowe

3. Nie przedstawiaj szkoły jako mus – to ma być przecież czas pełen radości!

Częstym błędem popełnianym przez rodziców i otoczenie jest straszenie dziecka, nawet to nieumyślne i nieświadome: „to już czwarta klasa, przyjdą nowe przedmioty, będzie koniec laby”. Nawet jeśli nie robimy tego celowo, powinniśmy zmienić przede wszystkim nasz stosunek do edukacji dziecka. Mówiąc o szkole, zacznijmy od jego relacji z rówieśnikami. Przecież koleżanki i koledzy to jeden z tych czynników, które najbardziej zachęcają do szkoły. Zapytaj swoją pociechę, czy za którymś z nich szczególnie tęskni, czy jest ciekawa jak inne dzieci spędziły wakacje i co sama chciałaby im opowiedzieć. Warto podkreślić też jeden szkolny przedmiot, który szczególnie lubi.

Szkolny czas to jeden z najpiękniejszych okresów w życiu człowieka. To właśnie wtedy rozwijają się pasje, zainteresowania i talenty dziecka, a przyjaźnie ze szkolnej ławki często zostają z nami na całe życie. Warto właśnie na tym skupić uwagę dziecka i mówić o szkole jako o pięknym i wesołym okresie

Jest wiele sposobów na to, by dobrze nastawić dziecko do powrotu do szkoły, jednak pamiętajmy, że w głównej mierze to od nas zależy, w jakich kolorach dziecko będzie widziało otaczającą go rzeczywistość, w tym także środowisko szkoły. Sprawmy, by był to dla niego okres pełen przygód i radości!

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ