Monday, March 8, 2021
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Alicja Bachleda-Curuś pomaga chorym na nowotwory!

Alicja Bachleda-Curuś pomaga chorym na nowotwory!

Alicja Bachleda-Curuś, nieoficjalna ambasadorka Krakowa zaangażowała się w pomoc chorym na białaczkę - nie ukrywa, że zainteresowanie tematem spowodował dramat w jej najbliższej rodzinie

Bachleda-Curuś i Colin Farrell, plakat z filmu Ondine

Bachleda-Curuś i Colin Farrell, plakat z filmu Ondine

Alicja Bachleda-Curuś, nieoficjalna ambasadorka Krakowa, zaangażowała się w pomoc chorym na białaczkę

Bachleda-Curuś i Colin Farrell, plakat z filmu Ondine

Bachleda-Curuś i Colin Farrell, plakat z filmu Ondine.

Alicja Bachleda-Curuś nie ukrywa, że zainteresowanie problemem białaczki, spowodował dramat w jej najbliższym otoczeniu – ojciec aktorki, Tadeusz zachorował na nowotwór krwi.

Z inicjatywy celebrytki 25 marca na krakowskim rynku w godzinach od 11 do 19 odbędzie się akcja „Dzień dawcy szpiku”. Każdy chętny będzie mógł pomóc rejestrując się jako potencjalny dawca szpiku – podobnie jak uczyniła to Alicja w trakcie konferencji prasowej 20 marca.

Dawcą może zostać każda zdrowa osoba między 18 a 55 rokiem życia ważąca nie mniej niż 50 kg, bez nadwagi. Rejestracja jest praktycznie bezbolesna – polega na pobraniu 4 ml krwi oraz przebadaniu jej pod kontem zgodności z DNA biorcy. Masz ochotę pomóc, a nie możesz pojawić się na Rynku Głównym w najbliższą niedzielę? Możesz dokonać rejestracji internetowej na stronie http://www.dkms.pl/choose.html.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=uDz5y0yr81Q&feature=player_embedded]

Barbara Puch

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Chcę być informowany/a o odpowiedziach