Friday, May 24, 2024
Home / Kultura  / Ayo – koncerty w Polsce

Ayo – koncerty w Polsce

Ayo przyjeżdża do Polski aby promować swoją najnowszą płytę "Ticket To The World". W grudniu popularna artystka zagra u nas aż cztery koncerty.

Ayo

Ayo/ fot. materiał prasowy

Ayo przyjeżdża do Polski aby promować swoją najnowszą płytę „Ticket To The World”. W grudniu popularna artystka zagra u nas aż cztery koncerty. 

Ayo

Ayo/ fot. materiał prasowy

Ayo ma nigeryjsko-romskie korzenie, ale urodziła się i została wychowana w Niemczech. Jako młoda dziewczyna uczyła się gry na skrzypcach, pianinie i innych instrumentach. Jej wybór ostatecznie padł jednak na gitarę. Już w wieku 15 lat Ayo nagrała swój pierwszy utwór. Jej talent zauważył ojciec – lokalny DJ, który zezwolił artystce na to, aby porzuciła szkołę i poświęciła się muzyce.

Pierwsza płyta Ayo ukazała się w 2006 roku. „Joyful”, nagrane w kilka dni na analogowym sprzęcie, odniosło duży komercyjny sukces; w Polsce album pokrył się platyną. Szczególną popularność zyskała piosenka „Down On My Knees”, która łączy reggae’owy puls z dźwiękiem gitary akustycznej.

Charakterystyczne dla muzyki Ayo jest przepływanie między soulem, reggae i bluesem, a następnie stapianie tych gatunków w ciepłym głosie i akustycznych aranżacjach. Artystka czerpie inspiracje u takich artystów jak Pink Floyd czy Bob Marley, którego wpływ szczególnie wyraźnie słychać w jej utworach.

Ayo przyjedzie do Polski ze swoim najnowszym dziełem – „Ticket To The World”. Artystka wróciła przy tej okazji do współpracy z producentem jej debiutu – Jayem Newlandem. Piosenki z płyty usłyszymy na koncertach we Wrocławiu, Krakowie, Warszawie i Gdańsku.

Koncerty Ayo:

18 grudnia – Wrocław, Eter

19 grudnia – Kraków, Teatr Łaźnia Nowa

20 grudnia – Warszawa, Palladium

21 grudnia – Gdańsk, Parlament

Źródło: tixar.pl

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • 인터넷카지노 20 listopada, 2019

    … [Trackback]

    […] Information on that Topic: miastokobiet.pl/ayo/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Home / Ayo
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ