Monday, April 22, 2024
Home / Ludzie  / Kre-aktywne  / AVON Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie

AVON Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie

Niemal 1000 kobiet i mężczyzn pobiegło na dystansie 10 kilometrów, aby zamanifestować swój sprzeciw dla agresji, dyskryminacji i przemocy.

na stronę pod patronatem21 czerwca, już po raz szósty, odbył się bieg „AVON Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie”. Niemal 1000 kobiet i mężczyzn pobiegło na dystansie 10 kilometrów, aby zamanifestować swój sprzeciw dla agresji, dyskryminacji i przemocy. W dwukilometrowym Biegu Rodzinnym uczestniczyły całe pokolenia sportowców amatorów. Najstarszy uczestnik biegu na 10 km miał 75 lat. Najmłodszy biegacz na trasie rodzinnej (dwa kilometry) miał niespełna trzy lata.

Start biegu Avon kontra przemoc  r

fot. materiał prasowy

Bieg AVON Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie po raz kolejny okazał się niezwykłym wydarzeniem. Organizowana od 6 lat impreza sportowa przyciągnęła rekordową ilość uczestników i kibiców. W biegu liczny udział wzięły nawet najmłodsze dzieci (które pokonywały trudny dla nich dystans na rowerkach biegowych, rolkach czy hulajnogach).
Tegorocznym zwycięzcą biegu został Kenijczyk Gilbert Kipkosgei, który pokonał dystans 10 kilometrów w czasie 30 minut 17 sekund. Najszybszą kobietą była zawodniczka ukraińska Olga Kotovska, z czasem 00:33:23. W biegu rodzinnym zwyciężył siedemnastolatek Mateusz Kondej, który dwa kilometry pokonał w niespełna 5 minut (00:04:53), a najszybszą Panną Młodą okazała się Joanna Schab z Warszawy (przebiegła 10 km w czasie 39 minut i 17 sekund). W tym roku w biegu wzięli udział także aktorzy scen warszawskich – Marta Król (wraz z córką) oraz Przemysław Cypryański.

„Nasz bieg jest coraz bardziej znanym wydarzeniem – sportowym, rodzinnym, lokalnym i ogólnopolskim. Co ważniejsze jest także okazją do mówienia o sprawach trudnych. Sprawach, w stosunku do których nie możemy być obojętni. Wielu tragediom, które często dzieją się „za naszą ścianą” można zapobiegać. Musimy byc konsekwentni w budowaniu świadomości społecznej” – komentuje Andrzej Sarnecki, Dyrektor Personalny Łańcucha Dostaw AVON EMEA. „To cel, który przyświecał firmie AVON, kiedy organizowaliśmy wszystkie z sześciu biegów w Garwolinie. . Nasz bieg to sprzeciw wobec agresji i obojętności” – dodaje Andrzej Sarnecki.

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” jest partnerem biegu garwolińskiego od jego pierwszej edycji. Przedstawicielki Niebieskiej Linii były obecne w Garwolinie również w tym roku. „Naszą rolą jest niesienie pomocy osobom pokrzywdzonym, ale nie mniej istotnym elementem naszej działalności jest edukowanie. Chcemy wspierać ofiary przemocy bezpośrednio – tym zajmujemy się na co dzień. Ale pomagamy także tym, którzy są nią zagrożeni, uczymy, jak nie pozostawać obojętnym i pomagać osobom poszkodowanym, które znamy lub widzimy w naszym otoczeniu” – dodaje Karolina Czarnecka, psycholog, na co dzień pracująca w Pogotowiu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie.

Przemyslaw Cypryanski3

Przemysław Cypryański / fot. materiał prasowy

Więcej informacji na temat kampanii przeciw przemocy można przeczytać na stronie wielkakampaniaogodnosc.pl
Relacja z biegu jest także dostępna na stronach: bieg.truchtacz.pl

Każde 15 złotych ze środków pozyskanych ze sprzedaży pakietów startowych, zostanie przeznaczone na rzecz wielkiej kampanii „Avon Konta Przemoc” zainaugurowanej w 2004 roku w USA, a obecnie prowadzonej w ponad 50 krajach na całym świecie – w tym w Polsce.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ