Friday, July 23, 2021
Home / Kultura  / Olej na płótnie?

Olej na płótnie?

Szczyle, Chiquita, a może Corrida? Oniryczne wizje i dzieła abstrakcyjne już wkrótce pójdą pod młotek DESY Unicum – sprawdź, które nazwiska okażą się najdroższe.

ewa goral

Ewa Goral, Who knows the rules?, 2010 r. akryl, olej/płótno, 80 x 100 cm

Jak inwestować w sztukę - daria rozmarynowicz

Jak inwestować w sztukę, ryc. Daria Rozmarynowicz, akryl na płótnie

Inwestowanie w sztukę, zwłaszcza w sztukę najnowszą, to prawdziwy hazard. Ale ryzyko bywa bardzo opłacalne. Zwłaszcza, że ceny uzyskane w wyniku licytacji są dość przystępne – średnia wylicytowana cena obrazu to 1 500 zł, a wszystkie obrazy startują od ceny wywoławczej 500zł, bez względu na to, jakimi osiągnięciami wykazał się młody artysta i jak wiele w przyszłości może być warte dzieło sygnowane jego nazwiskiem. Dlatego Aukcje Młodej Sztuki są dobrą okazją do rozpoczęcia przygody z kolekcjonerstwem. Pierwsza powakacyjna aukcja odbędzie się już 8 września w DESIE Unicum. Pod młotek pójdzie aż 121 prac. Oprócz znanych już twórców, takich jak Grupa The Krasnals, Radek Szlaga, Katarzyna Szeszycka, Ola Cieślak czy Jakub Czyszczoń, pojawi się też wielu interesujących debiutantów. Wśród nich Magdalena Laskowka – tegoroczna absolwentka warszawskiej ASP, Anna Białkowska (absolwentka ASP w Poznaniu), Justyna Bieńkowska (absolwentka UMK, Toruń), czy Michał Matoszko (ASP Wrocław).

Wiele obrazów zwraca uwagę wyrazistym ujęciem współczesności, tak jak „Szczyle” Macieja Kozłowskiego, czy „Chiquita” Darii Rozmarynowicz. Inne są oderwanymi od rzeczywistości onirycznymi wizjami (Waldemar Borowski „Przebudzenie”, Anna Kunka-Kawełczyk „Czarnogóra”) lub kompozycjami abstrakcyjnymi, rozwiązującymi kwestie typowo malarskie (Gossia Zielaskowska „Corrida II”).

ewa goral

Redakcja „Miasta Kobiet” poleca dzieła Ewy Goral, która jest dyrektorem artystycznym naszego magazynu. Ewa Goral studiowała na ASP w Krakowie na Wydziale Malarstwa (2006-2007). Wcześniej ukończyła z wyróżnieniem Liceum Plastyczne w Nałęczowie. Zdobywczyni 3 miejsca w VI Ogólnopolskim Biennale Rysunku i Malarstwa Uczniów Średnich Szkół Plastycznych (2003). W wieku 19 lat rozpoczęła przygodę z projektowaniem graficznym. Współpracowała z agencjami reklamowymi w Krakowie (2004-2006, 2009) i Londynie (2007-2008). Swoją pracownię zorganizowała w inspirującej przestrzeni loftów przy klubie Fabryka, na krakowskim Zabłociu. Ma na koncie wystawy indywidualne (Nałęczów – 2003, Kraków – 2007, Warszawa – 2010) i zbiorowe prezentacje (Nałęczów – 2003 i 2004, Bielsko-Biała – 2004, Londyn – 2008). DESA zaprezentuje jej pracę „WHO KNOWS THE RULES?

Aukcja odbędzie się w domu aukcyjnym DESA Unicum, Marszałkowska 34-50, dn. 8 września 2011 roku, o godz. 19. Wystawa obiektów aukcyjnych od 1 września w Salonie Wystawowym Marchand, Pl. Konstytucji 2, czynna od poniedziałku do piątku w godz. 11-19 oraz w soboty 11-16.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Avatar
    best socket wrenches 9 września, 2011

    Pretty good post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I have really enjoyed reading your blog posts. Any way I’ll be subscribing to your feed now.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Chcę być informowany/a o odpowiedziach