Monday, April 22, 2024
Home / PARTNER MK  / Ataki duszącego kaszlu u dzieci – jak sobie z nimi radzić ?

Ataki duszącego kaszlu u dzieci – jak sobie z nimi radzić ?

Po przeziębieniu u dziecka został suchy kaszel. Co robić w takim przypadku? Czy powinniśmy się obawiać, kiedy nasze dziecko kaszle ?

fot. materiał prasowy

Nadchodzi listopad, a wraz z nim coraz chłodniejsze dni obfitujące w opady deszczu oraz silny wiatr. Nie ulega wątpliwości, że taka aura nie sprzyja zdrowiu. Wiedzą o tym wszyscy rodzice. Ciężko jest bowiem znaleźć dziecko, którego w tym trudnym sezonie choć raz nie dopada infekcja. O ile jest to krótkie i niegroźne przeziębienie – nie ma powodu do obaw. Często jednak zdarza się tak, że jego pozostałością okazuje się suchy duszący kaszel. Co robić w takim przypadku? Czy powinniśmy się obawiać, kiedy nasze dziecko kaszle ?

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

Poznaj wroga. Jakie są przyczyny suchego kaszlu u dzieci ?

Tak naprawdę suchy kaszel może mieć bardzo wiele przyczyn. W przypadku dzieci, które nie chorowały na żadne przewlekłe choroby jest to najczęściej pozostałość po przebytej infekcji dróg oddechowych. Wystarczy kilkudniowe przeziębienie, by płuca dziecka zareagowały nadwrażliwością, a co za tym idzie częstymi, trudnymi do poskromienia atakami kaszlu. Dolegliwość ta nie pozwala dziecku spać, utrudnia oddychanie i znacznie osłabia samopoczucie malucha. Jak więc sobie z nią radzić?

Zapomnieć o atakach kaszlu

Kaszel suchy nie powoduje odkrztuszania się wydzieliny. To jedynie reakcja na podrażnienie błony śluzowej oskrzeli, gardła czy krtani. Dlatego też chcąc pomóc dziecku, które cierpi z powodu jego ataków warto zastosować leki, które wstrzymują występowanie kaszlu. Na rynku istnieje wiele łagodnych i bezpiecznych preparatów przeciwkaszlowych, przeznaczonych dla maluchów, które bardzo skutecznie radzą sobie z takimi dolegliwościami. Ich stosowanie może okazać się przydatne zwłaszcza nocą, kiedy to ataki kaszlu są najbardziej uciążliwe. Warto jednak pamiętać, że jeśli kaszel się przedłuża , lepiej będzie skonsultować się z lekarzem. Może bowiem się okazać, że infekcja nie jest wyleczona, lub przyczyny ataków są inne. Dobre efekty daje również dbanie o odpowiednie nawilżenie powietrza. Nie da się bowiem ukryć, że suche powietrze dodatkowo podrażnia błony śluzowe. Jeśli nie posiadamy nawilżacza powietrza wystarczy miska z parującą, gorącą wodą lub mokry ręcznik na grzejniku. Takie zabiegi bardzo pomagają, szczególnie jesienią i zimą, gdy powietrze we wnętrzach mieszkań jest szczególnie przesuszone.

Podsumowując, suchego kaszlu nie należy się obawiać. W walce z nim nie jesteśmy bezbronni – możemy skutecznie pomóc dziecku poprzez podanie odpowiednich leków przeciwkaszlowych i naturalne sprawdzone metody.

Poznaj przyczyny suchego duszącego kaszlu u dzieci. Kliknij!

Oceń artykuł
3 komentarze
 • Empire Market 12 listopada, 2019

  … [Trackback]

  […] Info on that Topic: miastokobiet.pl/ataki-duszacego-kaszlu-u-dzieci-jak-sobie-z-nimi-radzic/ […]

 • 你吃饭了吗 你多吃一点慢走我跟你讲 请问一下 12 listopada, 2019

  … [Trackback]

  […] Find More on to that Topic: miastokobiet.pl/ataki-duszacego-kaszlu-u-dzieci-jak-sobie-z-nimi-radzic/ […]

 • 안전바카라 13 stycznia, 2020

  … [Trackback]

  […] Read More Information here on that Topic: miastokobiet.pl/ataki-duszacego-kaszlu-u-dzieci-jak-sobie-z-nimi-radzic/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ