Saturday, June 15, 2024
Home / Rozwój  / Horoskop  / Ascendent – co to jest? Co oznacza?

Ascendent – co to jest? Co oznacza?

Ascendent co to?

Tatuaż z ascendentem na plecach

Co to jest ascendent – punkt ekliptyki, która jest umownym podziałem nieba na 12 równych obszarów – 12 znaków zodiak / fot. Canva

Ascendent to ważny punkt w horoskopie. Należy do astrologicznej trójcy, określającej trzon naszej osobowości. Odpowiada za cechy, które ujawniają się przy pierwszym kontakcie. Poznaj swój ascendent, by wiedzieć za co mogą cię polubić inni

Magdalena Gil, astroterapeutka mówi:

– Od ascendentu zaczynamy odliczanie domów horoskopu, czyli obszarów życia, w których realizuje się energia planet. 

Jaki mam ascendent? Jak to sprawdzić?

Jak obliczyć ascendent? Za pomocą programu astrologicznego, który po zebraniu konkretnych informacji wykreśla horoskop. Najważniejsza w ustaleniu położenia ascendentu jest dokładna godzina urodzenia, ponieważ osie kosmogramu wędrują bardzo szybko, co 4 minuty zmienia się jeden stopień, a znak zodiaku ma 30 stopni. Dlatego horoskop z greckiego oznacza „podglądanie godziny”. Jak sprawdzić ascendent? Wyznacza go oś pozioma dzieląca nasze horoskopowe niebo, na półkulę północną i południową. Oś rozciąga się pomiędzy dwoma punktami ascendentem na wschodzie i descendentem na zachodzie. Jest jeszcze oś północ – południe wyznaczona przez imum coeli na północy i medium coeli na południu. Jak sprawdzić swój ascendent wykreślając horoskop urodzeniowy? Na jego kole, po lewej stronie, znajduje się punkt, którego szukamy. Ascendent reprezentuje w nas cechy, które jako pierwsze rzucają się w oczy, dotyczy to głównie charakteru, choć zdarza się, że ma wpływ na to jak wyglądamy. Przez jego pryzmat widzą nas inni, stanowi o naszym pierwszym wrażeniu, jakie wywieramy poznając nowych ludzi. Z biegiem czasu dajemy się poznać od strony, Słońca, Księżyca i planet. Ascendent pokazuje, jak zachowujemy się w sytuacjach nowych.

Stanowi symboliczne narodziny i rozpoczęcie wędrówki po zodiakalnym kole życia – wyjaśnia Magdalena Gil.
Raz do roku kiedy Słońce tranzytuje nasz ascendent czujemy przypływ sił, więcej radości i optymizmu, jesteśmy bardziej towarzyscy, a szczęście nam sprzyja. 

Jeżeli urodziłaś się 21.07.1994 o 14:25 w Krakowie twoim ascendentem będzie Skorpion, znakiem słonecznym Rak, a księżycowym Koziorożec. Oznacza to, że za sprawą ascendentu w Skorpionie jesteś podejrzliwa, ostrożna i skryta, za to pełna seksapilu, potrafisz dotrzeć do prawdy. Z powodu słońca w Raku jesteś wrażliwa, romantyczna, często odczuwasz strach, najlepiej czujesz się w domu, masz zmienne nastroje, jesteś nieśmiała, ale opiekuńcza, pomagasz i dbasz o bliskich. Ze względu na księżyc w Koziorożcu nie radzisz sobie z okazywaniem uczuć, boisz się odrzucenia, potrzebujesz silnego emocjonalnie niezależnego partnera. Jesteś niedostępna i potrzebujesz kontroli nad sytuacją. Realistka nie dajesz się ponieść spontanicznym emocjom. Odczuwasz potrzebę docenienia za pracowitość.

Po sprawdzeniu ascendentu dowiedz się czy twój partner pasuje do ciebie:

Kompatybilne znaki zodiaku – sprawdź, czy jesteście sobie pisani

Astrologiczna trójca – jak wpływa na osobowość?

Poszukując informacji na temat swojego osobowościowego trio, należy zwrócić uwagę w jakim zodiaku się znajduje, w którym domu horoskopowym i jakie aspekty tworzy z innymi planetami. Położenie planety lub gwiazdy w danym znaku, wskazuje, jak realizuje się potencjał i cechy planety czy gwiazdy. Znaki to 12 różnych postaw i rodzajów ekspresji. Znak zodiaku Słońca mówi o talentach, ambicjach, określa charakter, predyspozycje zawodowe oraz sposób w jaki podchodzisz do życia i jego wyzwań. To męska część osobowości, wpływa na poczucie wartości, ogólny stan całego organizmu, wzmacnia procesy twórcze, siłę woli i niezależność. Jednak nie można się skupiać wyłącznie na słońcu, jak powiedziała nasza ekspertka:

Dla dawnej astrologii ważniejsze było położenie Ascendentu od Słońca, które jest najistotniejsze dla tej części astrologii, która służy jedynie rozrywce

Księżyc nadaje styl w jakim wyrażasz emocje, określa czego potrzebujesz do poczucia bezpieczeństwa, mówi o relacji z matką lub inną najbliższą osobą płci żeńskiej. Odkrywa podświadomość, wyjaśnia schematy działania, daje wskazówki na temat tego jaki dom chciałabyś prowadzić. Nadaje formę energii słonecznej. Księżyc to żeńska strona osobowości, wzmaga wrażliwość, wyobraźnię ekspresję, refleksyjność. Ujawnia: niestabilność; nadwrażliwość; uległość; brak poczucia bezpieczeństwa. Twój ascendent zawsze włada pierwszym domem horoskopowym w twoim kosmogramie. Stanowi punkt po wschodniej stronie kosmogramu. Jeśli urodziłaś się dokładnie o wschodzie słońca ascendent i znak solarny będą takie same.


Tu przeczytasz horoskop na lipiec:

Horoskop miłosny na lipiec. Sprawdź, czy tyle samo dajesz miłości, co otrzymujesz

Co oznacza ascendent? Znaki zodiaku

znaki zodiaku

Zobacz, co o tobie mówi ascedent / fot. Canva

Ascendent w Baranie

Jest ciekawy świata, aktywny i pełen energii. Ma skłonność do podejmowania ryzyka. Podejmuje się nowych wyzwań, nawet jeśli nie zakończył wcześniejszych projektów, a czasem nie ma zamiaru ich kończyć. Działa bardzo szybko, więc podjęte przez niego decyzje bywają nieprzemyślane. Uwielbia walkę i rywalizację, które mogą przerodzić się w agresję. Agresja i przebojowość może skrywać niepewność wobec obranej drogi.
Baran ascendent w połączeniu z Rakiem sprawia wrażenie przebojowego, twardo stąpającego po ziemi, lubiącego spotkania z ludźmi. Razem z znakami przebojowymi, może sprawiać wrażenie osoby bezkompromisowej. Inne znaki zodiaku zyskają dzięki niemu więcej energii. Nie jest odbierany zbyt dyplomatycznie, mówi co myśli, bez zastanowienia nad konsekwencjami. Przez swoje słowa lub czyny może sprawić przykrość, nie mając takiej intencji, potrafi się do tego przyznać i przeprosić gdy zrozumie swój błąd. Jest szczery do bólu i nie chowa długo urazy. Uznawany jest za osobę towarzyską, lubiącą dobrą zabawę, dzięki czemu ma grono zaufanych przyjaciół. Jest wysoki lub średniego wzrostu, szczupły, proporcjonalny z wyrazistą muskulaturą. Porusza się szybko, sprawnie i energicznie. Ma pociągłą twarz o ostrych kanciastych rysach oraz niewielkie oczy o śmiałym, przenikliwym spojrzeniu.

Ascendent w Byku

Jest czasem leniwy i uparty, dlatego potrafi bronić swoich racji. Ciężko zmienić jego przekonania, czy dyskutować, jeśli nie może wygrać dyskusji sięga po argument siły. Wytrwały twardo stąpa po ziemi. Jest cierpliwy i praktyczny, lubi eleganckie, luksusowe, wygodne życie do czego wytrwale dąży. Starannie tworzy plany, a potem je realizuje krok po kroku, nie należy do osób spontanicznych. Najważniejsze są dla niego przyjemności zmysłowe. W przyszłości może sprawdzić się jako przedsiębiorca bądź budowniczy. Ascendent Byk pozytywnie wpłynie na znaki wrażliwe Raka i Ryby, ponieważ będą bardziej zrównoważone. Połączenie z znakami silnymi – Baranem, Skorpionem, czy Lwem może nasilić agresywne dążenie do celu. Pannie nada uwielbienie do klasyfikowania i porządkowania, co bywa uciążliwe. Odbierany jako osoba sympatyczna, nie lubiąca fantazjować i marnować czasu. Jeśli coś nie ma przełożenia w praktyce, nie zainteresuje osoby o ascendencie w Byku, nawet jeśli znakiem zodiakalnym są bliźnięta. Ma krępą budowę ciała, mocna szyję i szerokie ramiona. Nie jest zbyt wysoki. Nie jest ruchliwy, nie przepada za nadmiernym wysiłkiem, dlatego ma tendencję do nabywania zbędnych kilogramów. Jest elegancki, ale nie lubi eksperymentów modowych, rzadko zmienia garderobę i ubiera się tradycyjnie. Meble, które posiada muszą być praktyczne i trwałe, by mogły przetrwać wiele lat.

Ascendent w Bliźniętach

Daje ruchliwość, dużą ilość myśli, ciekawość świata i komunikatywność. Odczuwa potrzebę ciągłej zmiany w wyzwaniach intelektualnych i kontaktach międzyludzkich. Często wykonuje dwa zawody, niekiedy z różnych dziedzin, dzięki temu się nie nudzi i dobrze zarabia. Uwielbia podróżować, poznawać nowych ludzi i miejsca. Łatwo przychodzą mu interakcje międzyludzkie i wymiana poglądów. Dociekliwość i analityczny umysł sprawiają, że jest wybitnym badaczem i potrafi twórczo interpretować informacje. Ceni spotkania i rozmowy z innymi ludźmi. Gromadzi bardzo szczegółową wiedzę w celu wykorzystania jej później, czasami nawet w celach zarobkowych. Potrafi twórczo łączyć fakty i zaprezentować zdobyte informacje w sposób, który zaciekawi każdego słuchacza i czytelnika. Ascendent Bliźnięta dobrze łączy się z innymi znakami zodiaku z cechami elokwencji i łatwości w wyrażaniu myśli w mowie i piśmie. W połączeniu ze znakiem zodiakalnym Bliźniąt daje wielką chęć do podróży, zarówno mentalnych jak i przestrzennych. Ma tendencję do dzielenia włosa na czworo oraz gubienia się w szczegółach, co może negatywnie podkreślić cechy Panny. Wzbogaci duchowo znaki ziemi, czyli Byka i Koziorożca, zwróci ich uwagę na inne dziedziny bytu. W połączeniu z aktywną energią Barana jest nie do zatrzymania w pokonywaniu przeszkód. Jest wysoki o długich kończynach, szybki sprawia wrażenie nerwowego, przez ciągłą potrzebę działania. Nie potrafi usiedzieć na miejscu, więc będzie się wiercić lub rozglądać. Trudno nadążyć za jego tokiem myślenia, z powodu szybkiej mowy. Zdarza mu się przerywać innym, aby wypowiedzieć aktualną myśl. Nadmiernie gestykuluje i aktywuje mimikę, przez ekspresywność i żywiołowość. Lubi imponować wypowiedziami, pragnie być dzięki nim zauważony. Wygląda na młodszego za sprawą ruchliwości i ciekawości.

Ascendent w Raku

Jest słabym mówcą, przez co boi się wystąpień publicznych, jego charakter nie pozwala na pracę wymagającą interakcji z ludźmi. Unika konfrontacji z innymi oraz tłumów. Nie podejmuje ryzyka w obawie przed porażką. Boi się samotności, potrzebują wsparcia i uczucia, o które często zabiegają.
Ascendent Rak jest wrażliwy i nieśmiały szczególnie w towarzystwie nieznanych mu osób. Woli przebywać w domowym zaciszu. Niezbyt chętnie udziela się na spotkaniach towarzyskich. Ze względu na wycofanie i introwertyzm ciężko mu nawiązać kontakt z innymi, bardzo łatwo go urazić nieprzemyślanymi słowami, które może odebrać jako przytyk. Źle znosi krytykę, czuję się bardziej komfortowo wśród osób, które go znają. Bardzo łatwo przywiązuje się do wspomnień, miejsc i rzeczy, które mają dla niego wartość sentymentalną.
Rak ascendent sprawi, że zodiakalne Barany i Byki będą spokojniejsze i bardziej emocjonalne. Połączenie z zodiakalnymi Rybami lub Rakiem, może wzmocnić sentymentalność, nieśmiałość i brak siły przebicia. Gromadzenie nadmiernej ilości rzeczy czy wspomnień ogranicza zakotwiczeniem w przeszłości. Posiada ambicje i energię potrzebną do poprawy jakości życia, ale nieśmiałość go blokuje. Jest niskiego lub średniego wzrostu. Czasem ma nieproporcjonalną sylwetkę – masywny tułów lub krótkie nogi. Jego twarz jest krągła z pełnymi policzkami i wysokim czołem. Ma jasne i duże usta oraz oczy. Z powodu jasnej karnacji, może mieć uczulenie na promieniowanie UV.

Ascendent w Lwie

Osoba z ascendentem w Lwie jest wielkoduszna, szczodra, hojnie rozdaje wiedzę i inne dary, oczekując w zamian jedynie docenienia jej talentów. Sprawia wrażenie dumnej, pewnej siebie. Ma ogromne poczucie godności, ale też dobroć. Potrzebuje skupienia na sobie uwagi, co czasem może być odbierane jako próżność.
Ascendent Lew ceni otwartość i lojalność, może sprawiać wrażenie naiwnego. Odbierany pozytywnie, lubiany, ceniony. Doda pewności siebie Rybie, Pannie, Rakowi. W połączeniu z upartym Baranem lub Bykiem ma skłonność do forsowania swoich pomysłów, przez co może być odbierany jako trudny w obcowaniu.
Lew ascendent energiczny, pełen sił witalnych, co wyraża w mowie i działaniu. Potrafi cieszyć się życiem, jest bardzo opiekuńczy. Cechuje go silna wola i optymizm. Nadaje się na kierownicze stanowiska, gdzie może podejmować twórcze działania. Odbierany jest jako śmiały, ekspresywny i towarzyski. Zazwyczaj lubiany i traktowany z szacunkiem. Bywa wysoki lub średniego wzrostu, o szczupłej,ale postawnej wyprostowanej sylwetce z szerokimi ramionami. Porusza się z godnością i gracją, szybko, a jego ruchy są płynne. Oczy ma zazwyczaj jasne: niebieskie, złote lub zielone, jego spojrzenie jest szczere i odważne. Włosy Lwa mają złocisty kolor.

 

Może cię zainteresuje:

Znak zodiaku: Lew – charakterystyka, związki

Ascendent w Pannie

Potrafi doskonale organizować czas sobie i innym, może być jednak zbyt wymagająca. Dobrze czuje się w środowisku poukładanym i przewidywalnym. Troszczy się o zdrowie i uwielbia porządki.
Ascendent Panna sprawia, że jest niezbyt lubiana w towarzystwie, przez chęć ulepszania i krytykowania tego co niewłaściwe.
Panna ascendent ceniona jako osoba skrupulatna i na czas wywiązująca się z obowiązków. Porządkująca zadania i metodycznie je wykonująca. Charakteryzuje się średnim wzrostem, szczupłą proporcjonalnie zbudowaną sylwetką, regularnymi rysami. Ma owalną twarz, oczy ciemne blisko osadzone, wąskie usta, oliwkową cerę. Mówi cichym słabym głosem, przez co sprawia wrażenie nieśmiałej. Porusza się chyłkiem, a jej ruchy są nerwowe.

Ascendent w Wadze

Posiada wyczucie stylu, proporcji i harmonii. Ma dużą potrzebę związków z ludźmi i potrafi je kształtować. Stara się być bezstronna, ale umie bronić swoich racji i dąży do sprawiedliwości. Jest postrzegana jako atrakcyjna i ciekawa świata, elokwentna i energiczna.
Ascendent Waga cieszy się powodzeniem, ponieważ znajduje się pod wpływem planety Wenus, co wpływa na jej atrakcyjność. Związki partnerskie są dla niej istotne, nie ma trudności z ich zbudowaniem, a utrzymaniem, gdyż bywa zaborcza i ma skłonność do rywalizacji.
Waga ascendent sprawi, że osoba o każdym innym znaku zodiaku, będzie postrzegana bardzo pozytywnie. Może mieć problem z podjęciem decyzji, nie lubi brać na siebie odpowiedzialności, dokładnie rozważa konsekwencje i inne opcje. Osoby z ascendentem w Wadze są: wysokie; szczupłe; proporcjonalnie zbudowane. Ubierają się elegancko. Posiadają smukłe kończyny, dzięki czemu poruszają się prosto i z gracją. Mają regularne rysy i łagodne spojrzenie.

Ascendent w Skorpionie

Daje dobrą pamięć, magnetyczną osobowość i silną wolę. Ludzie odbierają go jako osobę, która doskonale wie czego chce i potrafi osiągnąć swoje cele. Ascendent Skorpion to stały odpowiedzialny partner, ale skryty i ceni sobie prywatność. W pełni angażuje się we wszystko co robi, cechuje go umiejętność analitycznego myślenia, dlatego ceni się go jako pracownika. Żyje intensywnie często popada ze skrajności w skrajność. Jest charyzmatyczny, dzięki czemu potrafi w realizację swoich pomysłów zaangażować wiele osób. Wrażliwym znakom zodiaku jak Rak czy Ryby może dodać pewności siebie i siły przebicia. W połączeniu z Lwem czy Baranem będzie jeszcze bardziej skuteczny w osiąganiu swoich celów. Cechy wyglądu jakie może posiadać to: niski bądź średni wzrost; przenikliwe spojrzenie; ostre rysy twarzy; włosy gęste i kręcone.

Ascendent w Strzelcu

Ma silne poczucie sprawiedliwości. Jest uczciwy względem otoczenia. Urodzony optymista sprawia, że towarzystwo wokół niego jest żywsze. Doskonały słuchacz i powiernik, nieugięty w szukaniu rozwiązania problemów trapiących innych. Odczuwa chęć podróżowania po świecie. Łatwo przystosowuje się do nowych warunków otoczenia. Chętnie poszerza swoją wiedzę i horyzonty oraz zdobywa nowe umiejętności.
Ascendent Strzelec w stosunku do słabszych jest empatyczny i opiekuńczy. Lekkoduch żyjący w ekscytacji przed tym co ma nadejść. Jest elokwentnym mówcą i pisarzem. Lubi rozmyślać przez co ma predyspozycje do bycia filozofem. Popadanie w rutynę utożsamia z nudą. Kiedy coś nie idzie po jego myśli lub jest rozczarowany, bardzo łatwo wpada w złość.
Strzelec ascendent posiada skłonność do romansów i jest zmienny w miłości. Buntownik z wielką potrzebą wolności, do której dąży za wszelką cenę. Bywa skłonny do pozerstwa. Energiczny i entuzjastyczny Strzelec w połączeniu z każdym znakiem, poza Lwem, będzie prezentować się pozytywnie i przyjemnie dla otoczenia. W połączeniu z zodiakalnym Lwem wydaje się nadmiernie optymistyczny, wręcz naiwny, ale dzięki poczuciu humoru nie przejmuje się tym. Zazwyczaj jest wysoki, bądź średniego wzrostu. Ma wysportowane, szczupłe ciało. Posiada owalną podłużną twarz, a oczy wyraziste, spostrzegawcze i duże.

Ascendent w Koziorożcu

Ostrożnie i wolno podejmuje decyzje. Nie lubi brać na siebie odpowiedzialności i często zrzuca ją na innych. Postanowienia traktuje bardzo poważnie i skrupulatnie się ich trzyma. Posiada poczucie, że musi na wszystko zapracować, nawet w życiu prywatnym. Nieugięty w dążeniu do celu, jest w stanie wiele poświęcić, by go osiągnąć. Nie interesują go chwilowe zachcianki. Jest osobą poważną, odpowiedzialną, godną zaufania i obowiązkową. Wyróżnia się konserwatywnością i przywiązaniem do tradycji. Jest solidny, zdyscyplinowany, wytrwale i ambitnie działa. Urodzony realista stąpający twardo po ziemi z umiejętnością trafnej oceny sytuacji. Ceni funkcjonowanie według określonych reguł, dlatego sprawdzi się w zawodach urzędowych lub wojskowych.
Ascendent Koziorożec robi wrażenie smutnego i zamyślonego. Jest lojalny kompetentny, co czyni z niego dobrego pracownika. Wydaje się czasami chłodny, surowy, pozbawiony uczuć, jednak to tylko pozory. Ma problem z wyrażaniem emocji. Jeśli jakieś działanie nie przybliża go do osiągnięcia celu jest w stanie go zaniechać. Lubi poukładane życie skierowane na osiągnięcia statycznych celów. W połączeniu z Panną lub Skorpionem, może uchodzić za oschłego, uszczypliwego i pedantycznego. Świetnie jego cechy dopełnia oderwanie od rzeczywistości Ryb i Raka. Wpływ Barana i Byka może za bardzo skierować jego uwagę na sprawy doczesne. Kiedy jest młody, sprawia wrażenie poważnego i starszego, niż jest w rzeczywistości. Im jest starszy tym młodziej wygląda. Ma szczupłą budowę ciała, ciemną karnację i włosy. Z pociągłej twarzy spogląda poważnymi oczami. Jest skłonny do garbienia się, jakby spoczywał mu na barkach duży ciężar. Przejawia cechy Saturna, czyli melancholijność, powagę, nieokiełznanie uczuć.

Ascendent w Wodniku

Sprawia wrażenie przyjaznego i otwartego, ale potrafi zachować dystans w relacjach. Sympatyczny bezkonfliktowy, miewa szalone pomysły, do których potrafi przekonać innych. Dlatego trudno się przy nim nudzić. Rozumie i toleruje potrzebę indywidualności i wolności u innych. Jako partner nie lubi ograniczeń w postaci przywiązania do kogoś lub prawnego związku z drugą połówką. Ascendent Wodnik ekscentryczny indywidualista z zamiłowaniem do nowatorskich rozwiązań. Jest niezależny, szanuje niezależność i przekonania innych. Zależy mu na doświadczaniu i czerpaniu radości z tego co oferuje świat. Ze względu na samowystarczalność, żyje bez problemu w własnym świecie, dzielą się pomysłami z osobami rozwiniętymi duchowo albo intelektualnie, które potrafią je zrozumieć i docenić. Inspiruje nie obarcza swoimi problemami. Kontroluje emocje i na wiele spraw patrzy obiektywnie. Uduchowiony inteligent, ambitny; wytrwały; rozsądny; posiada poczucie humoru.
Wodnik ascendent w połączeniu z innymi znakami będzie odbierany bardzo pozytywnie. Marzycielskie Ryby dopełniają wizjonerstwo Wodnika. Dobrze porozumie się też ze znakami Bliźniąt, Strzelca, Wagi i Barana.
Razem z Panną tworzą mieszankę wybuchową. Postrzegany jako buntownik. Ma problemy z tworzeniem związku, przez niechęć do ograniczeń. Często się alienuje gdy czuję się niezrozumianym. W młodości sprawia kłopoty w wychowaniu, trudno jest mu się dostosować do wymogów edukacji. Dobrym rozwiązaniem jest indywidualny tryb nauczania.
Wysoki lub średniego wzrostu, szczupły może mieć kanciastą sylwetkę. Ma wyraziste rysy twarzy, a oczy jasne, niebieskie albo zielone.

Ascendent w Rybach

Sprawia wrażenie zamyślonego, nieco oderwanego od rzeczywistości. Marzyciel o rozwiniętej wyobraźni, intuicji oraz zdolności do instynktownego reagowania na sytuację, trafnie podejmujący decyzję. Posiada zdolność abstrakcyjnego myślenia i jest postrzegany jako uduchowiony. Kreatywnie rozwiązuje zadania. Jest podatny na wpływ otoczenia i panujący nastrój. Pełen sprzeczności, mówi jedno robi drugie. Odklejenie od rzeczywistości sprawia, że ignoruje prawdziwy świat i tworzy alternatywną wersję zdarzeń w własnej głowie.
Ascendent Ryby niechętnie wypełnia codzienne obowiązki, uważając je za nudne, jednak posiada wrodzony urok osobisty, który przyciąga partnera, by go w nich wyręczył. Mimo snucia i barwnego opisywania nierealnych planów ma zdolność do organizacji. W towarzystwie wprowadza odskocznię od codzienności. Znakom zodiakalnym Lwa, Barana, Byka czy Skorpiona przyda się, by odpoczęły od bezwzględnego realizowania celu. Zodiakalnemu Koziorożcowi pomoże w zachowaniu odpowiedniego dystansu do życia i lekkości w myśleniu. Bliźnięta są dzięki niemu bardziej twórcze. Lew będzie się wyróżniać magnetyczną osobowością i abstrakcyjnym myśleniem. U Raka niestety wyostrzy wrażliwość, wycofanie i nieśmiałość. Panna może zatracić się w rozważaniu swoich ułomności.
Ryby ascendent zazwyczaj drobny i niewysoki. W młodości jest chudy, później może nabyć tendencję do przybierania na wadze. Ma duże rozmarzone oczy. Jego wydatne usta przypominają rybi dzióbek. Porusza się z gracją. Może mieć skłonność do nałogów.


Sprawdź koniecznie:

Te znaki zodiaku nie powinny być razem. Które znaki do siebie nie pasują?

O ekspertce
Magdalena Gil – specjalizuje się w astrologii urodzeniowej i partnerskiej w duchu astrologii psychologicznej. Swoją praktykę nazwała Astroterapią, ponieważ jest przekonana, że praca z własnym horoskopem wspiera uzdrawianie i rozwój. Jest osobą wysoko wrażliwą, mamą dwójki dzieci, zanurzona w nieustannym rozwoju oraz zachwycie nad ludźmi i światem. Ma słońce w Wadze, a Księżyc i Ascendent w Raku.

Gabriela Isakiewicz

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ