Thursday, May 23, 2024
Home / Inne  / Fotogaleria  / Aryton – kolekcja wiosna/lato 2014 (zdjęcia)

Aryton – kolekcja wiosna/lato 2014 (zdjęcia)

Kolekcja ARYTON w sezonie WIOSNA-LATO 2014 to dwa bieguny o różnej temperaturze i gęstości, które wzajemnie przenikają się i uzupełniają.

Kolekcja ARYTON w sezonie WIOSNA-LATO 2014 to dwa bieguny o różnej temperaturze i gęstości, które wzajemnie przenikają się i uzupełniają. Z jednej strony mamy wiosenną świeżość w kolorach pasteli o konsystencji i lekkości waty cukrowej, z drugiej natomiast intensywną i zmysłową wybujałość lata z mocnymi kolorami i wyrazistymi kontrastami.

Aryton - kolekcja wiosna/lato 2014

Zdjęcie 1 z 13

fot. materiał prasowy

 

Wiosenna lekkość bytu 

Królują tu odcienie świeżej, niczym nieskażonej nowej pory roku – subtelny róż, dziewicza biel, liliowy fiolet, rozbielony błękit i kremowa cytryna. Użyte w kolekcji tkaniny potęgują subtelny urok tej linii. Jedwabny szyfon, lejąca wiskoza, puszyste pióra marabuta. Desenie pojawiają się bardzo dyskretnie – to regularny, gofrowany splot tkaniny, wypalany wzór devore lub malowany „lekką ręką” kwiatowy nadruk.

Światło jest tu równie ważnym składnikiem. Tkaniny delikatnie połyskują w jego blasku, odbijają go lub przepuszczają przez cieniutkie warstwy. Lekko migoczą w ruchu, co sprawia, że stają się jeszcze bardziej przestrzenne.

Linia kroju miękko wędruje po kobiecej sylwetce. Łagodnym łukiem opływa linię ramion, swobodnie faluje w rozkloszowanych dołach sukienek, układa się w linearny wzór delikatnych marszczeń i zakładek.

Fasony podkreślają swoim kształtem subtelną kobiecość – sukienki i spódnice pozwalają sylwetce na swobodę ruchów, nie krępują i nie opinają ciała – dają oddech i przestrzeń – lecz jednocześnie delikatnie eksponują jego piękno.

[Not a valid template]

Letnia bujność barw

Druga linia jest w swojej formie bardziej dojrzała, bardziej konkretna. Intensywność barw i kontrastów łączy się tu ze zdecydowaną formą. Linie są proste i strzeliste, a kolory mocne i nasycone. Biel, granat, soczysta fuksja, tropikalny turkus, słoneczna żółć, intensywna czerń i makowa czerwień dobierają się w pary na zasadzie przeciwieństw.

Tkaniny to gładka bawełna, ciemno-granatowy jeans, cienka wełna w letnim wydaniu, wiskoza, tkanina techniczna powlekana teflonową warstwą oraz inne nowoczesne mieszanki włókien.

Nie mogło zabraknąć tu również naturalnej skóry, która ze swą zdecydowaną fakturą świetnie uzupełnia skład tej linii.

Pierwsze skrzypce grają desenie w kontrastowych kolorach – biało-granatowy wzór „krawatowy”, gęsty, kwiatowy żakard w tych samych barwach, graficzne paski oraz wypalane laserowo ażury. Wzory te zestawione z gładkimi powierzchniami tworzą graficzne kolaże.

Formy są proste lecz nie pozbawione krawieckiego kunsztu. Cięcia podkreślają graficzny charakter kolekcji – strzelistą linią przechodzą z zaszewki w kształt kołnierza, budują prostą linię ramion, ostrym cięciem wyznaczają poziom talii.

Fasony w tej linii są bardziej dopasowane do sylwetki. To proste garnitury, ołówkowe spódnice, spodnie z mocno zaprasowanym kantem oraz klasyczne trencze i małe marynarki.

Salon ARYTON ul. Szpitalna 34, Kraków

Zapraszamy również na stronę www.aryton.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ