Tuesday, April 23, 2024
Home / Kultura  / Artystyczny jubileusz

Artystyczny jubileusz

Mają już 15 lat, a ciągle nie wychodzą z mody!

Moda wizaż szkoła

W Szkole Wizażu i Stylizacji Artystyczna Alternatywa wszyscy kochają wizaż i modę / fot. materiały parasowe

Krakowska Szkoła Wizażu i Stylizacji Artystyczna Alternatywa 17 lipca po raz piętnasty rozda dyplomy swoim uczniom. Jubileusz 15 lecia jest okazją do podsumowania i przyjrzenia się dotychczasowej działalności szkoły 

Moda wizaż szkoła

W Szkole Wizażu i Stylizacji Artystyczna Alternatywa wszyscy kochają wizaż i modę / fot. materiały parasowe

2232 wizażystów i 1040 stylistów

Właśnie tyle osób wykształciła szkoła od początku swojego istnienia. Co roku egzamin czeladniczy zdaje kilkadziesiąt osób – większość z nich może pochwalić się oceną bardzo dobrą. W tym roku swój dyplom odbierze ponad 200 młodych ludzi.
Każdy semestr przynosi prawdziwie wyzwanie dla kreatywności uczniów, ale także świetną zabawę. Zarówno prowadzący zajęcia, jak i osoby, które na nie uczęszczają, kochają modę i wizaż. Dowód? Blisko 7000 gotowych zdjęć wykonanych podczas szkolnych sesji zdjęciowych.
Zdjęcia wykonane przez naszych uczniów i samą kadrę miały swoje publikacje w takich magazynach jak: KMAG, Elle i Make Up Trendy. Ta lista stale się powiększa. To duży sukces, bo oznacza to, że sesje są naprawdę na wysokim poziomie – mówi Karol Kasprzyk, dyrektor szkoły.

600 metrów kwadratowych nowoczesnych pracowni

Początki były skromne. 15 lat temu Artystyczna Alternatywa swoją działalność zaczynała od dwóch niewielkich sal wykładowych i sekretariatu.
Obecnie szkoła posiada dwie profesjonalne sale do wizażu, kilka sal wykładowych i stylizatornię pełną ubrań. Na jednym z pięter znajduje się niezależne studio fotograficzne z garderobą, w której uczniowie puszczają wodze fantazji i w oparciu o wiedzę wyniesioną z zajęć, tworzą szkolne i wizerunkowe sesje zdjęciowe Artystycznej Alternatywy.
Zaczynaliśmy od dwóch sal wykładowych, obecnie zajęcia odbywają się na trzech piętrach zabytkowej kamienicy w samym centrum Krakowa. Mamy w planach kolejne działania, które pozwolą nam powiększyć przestrzeń do blisko 900 mkw. – komentuje Karol Kasprzyk.

Szkoła moda wizaż

Podczas jubileuszu nagrodzone zostaną prace najwybitniejszych uczniów / fot. materiały prasowe

Głowy pełne pomysłów

Na kadrę szkoły składa się prawdziwa mieszanka osobowości – od stylistów, wizażystów, aż po nauczycieli rysunku i zajęć kreatywnych. To idealne warunki do pracy twórczej, które świetnie potrafią wykorzystać także osoby zarządzające szkołą. Z każdym rokiem powiększa się ilość przeprowadzonych spotkań, dni otwartych, udziałów w pokazach mody i innych eventach modowo-urodowych. Dzięki temu uczniowie poza wiedzą nabytą w szkolnej ławce mają szansę zdobyć doświadczenie przy różnego rodzaju produkcjach.
Wychodzimy z założenia, że zawsze można zrobić coś więcej. Dlatego nigdy nie osiadamy na laurach, nie przestajemy się rozwijać. Już niebawem ruszamy z kolejną akcją, której efekty będzie można obserwować nie tylko lokalnie – mówi dyrektor szkoły i dodaje:
Jubileusz 15 lecia to świetna okazja, by podzielić się historią szkoły, a także podziękować wszystkim Partnerom, którzy od lat wspierają naszą działalność. Część z nich będziemy mieli zaszczyt gościć podczas oficjalnego zakończenia roku. Z okazji naszych urodzin, chcielibyśmy docenić prace naszych najwybitniejszych uczniów, bez których nie byłoby naszego sukcesu. Dlatego też nasi Partnerzy wręczą specjalne nagrody i wyróżnienia, m.in. publikacje w magazynach dotyczących mody i wizażu, a także staże i nagrody rzeczowe.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ