Monday, April 22, 2024
Home / Moda  / Design  / Twój dom w twoim stylu

Twój dom w twoim stylu

Aby tanim kosztem zmienić swoje wnętrze nie musisz kupować nowych mebli ani przemalowywać ścian, wystarczy, że zainwestujesz w piękne tkaniny dla domu.

Przytulny i pełen unikalnych przedmiotów dom to obiekt pożądania każdej z nas. Aby twoje cztery kąty wzbudzały zachwyt gości a domownikom zapewniały bezpieczną przystań musisz pamiętać o kilku regułach dekorowania wnętrz, i wiedzieć, gdzie szukać najlepszych dodatków dla domu.

Aby tanim kosztem zmienić swoje wnętrze nie musisz kupować nowych mebli ani przemalowywać ścian, wystarczy, że zainwestujesz w piękne tkaniny dla domu.

Aby tanim kosztem zmienić swoje wnętrze nie musisz kupować nowych mebli ani przemalowywać ścian, wystarczy, że zainwestujesz w piękne tkaniny dla domu. / fot. Art-Madam

Ubierz swój dom

Aby tanim kosztem zmienić swoje wnętrze nie musisz kupować nowych mebli ani przemalowywać ścian, wystarczy, że zainwestujesz w piękne tkaniny dla domu. Co jest modne a zarazem stylowe? Dywaniki i chodniki plecione w stylu ludowym, dziergane na szydełku serwety na stół, robione na drutach poszewki na poduszki i pufy, kolorowe narzuty z patchworku czy pościel uszyta z niespotykanych tkanin a nawet ozdobne kwiaty wykonane z materiału – trwałe, ekologiczne i w znacznie lepszym guście niż ich plastikowe odpowiedniki. W cenie są zwłaszcza przedmioty wykonane ręcznie, w krótkich seriach lub pojedynczych egzemplarzach. Nie bez znaczenia jest też wzór czy kolorystyka – trendy są kwiaty i etniczne esy-floresy, kolory ziemi, szarości, zieleń, burgund, złoto czy kobalt. Materiałowe dodatki możesz uszyć sama lub poszukać w internetowych skarbnicach dodatków jak np. na www.art-madam.pl/dom.

Twój dom w twoim stylu

Zdjęcie 1 z 10

Poduszka z włóczki lnianej / fot. Art-Madam

Piękne znaczy użyteczne

Nie otaczaj się przedmiotami, które służą wyłącznie do ozdoby, nie zaśmiecaj przestrzeni, w której żyjesz Ty i Twoi bliscy. Osławiony słoń z podniesioną trąbą, bywalec polskich regałów z bibelotami, może co prawda służyć za przycisk do papieru, ale to granica, której przekraczać nie powinnaś. Ładne przedmioty powinny być jednocześnie przydatne, jak np. ręcznie malowane serwisy kawowe i filiżanki z porcelany, lepione ceramiczne misy na owoce i przekąski z motywami roślinnymi, fantazyjne mydelniczki, girlandy świetlne, albo stoliki kawowe, których blat ozdobiła autorska grafika lub zdjęcie. Dzięki nim twój dom stanie się stylowy, oryginalny, ale nigdy nie kiczowaty czy zagracony.

Postaw na wyjątkowość

Plakaty czy obrazy, które wieszasz na ścianach dobieraj do swojego własnego charakteru i gustu. Niech to, co każdego dnia po przebudzeniu widzisz na swojej ścianie, będzie wyjątkowe. Daruj sobie kolejną replikę popularnego zdjęcia, to dobre do pokoju na stancji albo taniego hostelu, nie gustownego mieszkania. Biurowce z Nowego Jorku, wieża Eiffla albo uśmiechnięta Marylin Monroe, owszem są ładne, ale może niekończenie pasują do Ciebie. Poszukaj czegoś oryginalnego! Płótna z obrazami, szkice, akwarele lub wielkoformatowe grafiki znajdziesz w sieci w bardzo rozsądnych cenach.

Piękny porządek

Pamiętaj, że piękny dom to taki, w którym panuje porządek a wszystko, nawet najmniejszy przedmiot, ma swoje miejsce. Aby ułatwić Ci segregowanie drobiazgów, przyborów, dodatków, kosmetyków czy biżuterii, artyści współpracujący z serwisem Art-madam.pl/dom zaprojektowali i wykonali całe mnóstwo plecionych koszty i koszyczków oraz drewnianych zdobionych pudełek. Porządek w szafie pomogą utrzymać materiałowe, piękne wieszaki, z których nie zsuwają się ubrania a szafa, nawet w środku wygląda niezwykle estetycznie. Klucze powinny natomiast znaleźć się w malowanej skrzyneczce, która nada charakteru nawet tak zaniedbywanemu dekoracyjnie pomieszczeniu, jakim jest przedpokój.

[Not a valid template]

Dobre bo polskie

Aby twoje mieszkanie nie przypomniało dziesięciu innych mieszkań sąsiadów i znajomych powstrzymaj się od kupowania dodatków w wielkich międzynarodowych sieciówkach. Postaw na rodzimych twórców i małych rzemieślników, których sztuka użytkowa jest nie tylko piękna, ale tez wcale nie droga. Serwis ArtMadam to miejsce stworzone przez pasjonatów polskiego rękodzieła artystycznego, gdzie każdy znajdzie coś w sam raz dla siebie.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ