Saturday, April 13, 2024
Home / Inne  / Fotogaleria  / „Armaty” Męskiego Grania wystrzeliły w Krakowie

„Armaty” Męskiego Grania wystrzeliły w Krakowie

27 czerwca w Krakowie odbył się pierwszy koncert trasy koncertowej Męskie Granie 2015. Zobaczcie co się działo.

Molesta Ewenement i Mister D. / fot. materiał prasowy

27 czerwca w Krakowie odbył się pierwszy koncert trasy koncertowej Męskie Granie 2015, sponsorowanej jest przez markę Żywiec. Na scenie zagrały jedne z największych osobowości polskiej sceny muzycznej: Rebeka, Molesta Ewenement, Natalia Przybysz, Skubas, HEY oraz pierwszy raz na Męskim Graniu – Kult. Na koniec usłyszeliśmy supergrupę stworzoną specjalnie na tegoroczną edycję – Męskie Granie Orkiestra.

Molesta Ewenement i Mister D. / fot. materiał prasowy

Molesta Ewenement i Mister D. / fot. materiał prasowy

Stadion Korony wypełnił się muzyką oraz ponad czterema tysiącami osób, które sprawiły, że stał się on pulsującym centrum miasta. Jako pierwszy przed krakowską publicznością wystąpił elektroniczny duet Rebeka. Brzmienie syntezatorów i rytm basów wciągnęły słuchaczy w muzyczne opowieści zespołu. Chwilę później na scenie pojawiła się legenda polskiego rapu – Molesta Ewenement. Zaprezentowali oni swoje najbardziej znane utwory, w tym utwór „Teraz”, który zapowiada długo oczekiwany krążek. Wspólnie z nimi utwór „Wiedziałem, że tak będzie” zaśpiewała Mister D., czyli muzyczne wcielenie Doroty Masłowskiej.

Piotr Bukartyk i Skubas / fot. materiał prasowy

Piotr Bukartyk i Skubas / fot. materiał prasowy

Natalia Przybysz i Skubas to kolejni artyści sobotniego wieczoru. Utwory z najnowszej płyty Natalii Przybysz „Prąd” przeszyły niczym tytułowy ładunek elektryczny zgormadzoną publiczność. Nie było również chyba nikogo, kto nie dał się wprawić w melancholijny stan kawałkiem „Nie mam dla ciebie miłości” Skubasa, jednego z najlepszych męskich głosów w kraju. W trakcie koncertu dołączył do niego Piotr Bukartyk – artysta znany z niebanalnych piosenek oraz gitarowego zamiłowania. Razem brawurowo wykonali utwór „Na twarz”.

HEY i Kasia Nosowska / fot. materiał prasowy

HEY i Kasia Nosowska / fot. materiał prasowy

Niektórych zespołów nie trzeba zapowiadać i tak było tym razem. Ikona polskiego rocka, zespół HEY po raz kolejny pokazał, że nie ogranicza się do jednej konwencji i umiejętnie łączy klasyczne rockowe rysy z inspirującymi artystów innymi gatunkami. Kasia Nosowska jak zawsze z niesamowitą skromnością oczarowała publiczność. Po raz pierwszy w historii Męskiego Grania wystąpił Kult, na który z pewnością czekało bardzo wielu fanów przybyłych na Stadion Korony. Lider zespołu, Kazik Staszewski, jak zawsze z wielką energią i charyzmą, poruszył zebranych pod sceną fanów.

KULT i Kazik Staszewski / fot. materiał prasowy

KULT i Kazik Staszewski / fot. materiał prasowy

Na deser przed krakowską publicznością zagrała supergrupa stworzona przez Andrzeja Smolika specjalnie na tegoroczną, szóstą już trasę koncertową. Zespół w składzie Fisz, Mela Koteluk, ØRGANEK, Michał FOX Król, Krzysztof ZALEF Zalewski, Kuba Galiński to grono niezwykłych artystów, którzy połączyli swoje siły i zaprezentowali kultowe utwory polskiej sceny muzycznej takie jak: „Spalam się”, „Jestem sam”, Zaopiekuj się mną” czy „Czterej pancerni”. Nie mogło oczywiście zabraknąć tegorocznego hymnu Męskiego Grania, czyli utworu „Armaty”, którym na zakończenie Fisz i Mela Koteluk porwali całą zgromadzoną publiczność. Pierwszy koncert trasy za nami. Kolejne zaskakujące muzyczne kolaboracje już 11 lipca we Wrocławiu.

Wyłącznym sponsorem trasy Męskie Granie 2015 jest marka Żywiec. Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie www.MeskieGranie.pl.

Bilety do nabycia na www.MeskieGranie.pl i www.ebilet.pl

Tego lata Męskie Granie zagra jeszcze następujących miastach:
Wrocław, Pergola – 11 lipca
Chorzów, Rosarium/Park Śląski – 25 lipca
Poznań, Malta/Polana Harcerza – 1 sierpnia
Warszawa, Fort Bema – 15 sierpnia
Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem – 29 sierpnia

(źródło:mp)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ