Thursday, May 30, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Top 9 dla urody – Arena zdrowia

Top 9 dla urody – Arena zdrowia

Rozszerzone naczynka krwionośne spędzają sen z powiek wielu kobietom i mężczyznom. Skłonności genetyczne, zła pielęgnacja skóry, stres, zaburzenia hormonalne i czynniki atmosferyczne przyczyniają się do wadliwej pracy naczynek.

Laser w naczynka

Laser w naczynka / fot. fotolia

Laser w naczynka

Laser w naczynka / fot. fotolia

Rozszerzone naczynka krwionośne spędzają sen z powiek wielu kobietom i mężczyznom. Skłonności genetyczne, zła pielęgnacja skóry, stres, zaburzenia hormonalne i czynniki atmosferyczne przyczyniają się do wadliwej pracy naczynek. Najpierw na skórze pojawiają się kłopotliwe czerwone plamki, potem intensywny rumień i wreszcie wyraźna siateczka popękanych naczynek. Są trudne do zamaskowania, uniemożliwiają opalanie czy korzystanie z sauny. Skóry naczyniowej nie wolno bowiem przegrzewać. Jest jednak proste, bezpieczne i niedrogie rozwiązanie. To laserowe zamykanie naczynek przy użyciu lasera neodymowo-yagowego (Nd:YAG).

Wiązka emitowana przez laser Nd:YAG ma zdolność do głębokiej penetracji skóry ( do 4 mm), dlatego jest on używany zarówno do zamykania płytko umiejscowionych naczynek, jak i usuwania żylaków. Długość fali lasera działa wybiórczo na hemoglobinę, która znajduje się w krwinkach czerwonych. Emitowane ciepło powoduje sklejanie ścian naczynia czyli sklerotyzacje. Podrażnione laserem naczynko zostaje usunięte z organizmu przez komórki układu odpornościowego. Efekty zabiegu w przypadku drobnych naczynek są widoczne natychmiast, zmiany o średnicy 2-3 mm znikają po około trzech tygodniach. Zabieg może być powtarzany co 6-8 tygodni. Pacjentki podkreślają wysoki komfort korzystania z lasera, a przede wszystkim jego skuteczność i trwałe efekty.

ARENA ZDROWIA, Wraszawa, ul. Włodarzewska 69a, www.arenazdrowia.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ