Sunday, July 14, 2024
Home / Moda  / Design  / Aranżacja wnętrz w stylu eko

Aranżacja wnętrz w stylu eko

Kochasz troszczyć się o środowisko? Mieszkaj w tym stylu!

Wnętrze w stylu eko / fot. materiały prasowe

Temat ekologii jest nieustannie poruszany i wkrada się we wszystkie dziedziny naszego życia. Styl ekologiczny również mocno zaznacza się w wystroju wnętrz. Jego zaletę stanowi uniwersalność pozwalająca wykreować inne style aranżacyjne, które bazują na naturalnych elementach. Jakie materiały i barwy dominują w stylu eko?

Wnętrze w stylu eko / fot. materiały prasowe

Stylowa prostota

Styl ekologiczny czyni wnętrza niezwykle przyjaznymi. Jest prosty, ale jednocześnie przytulny i zdecydowanie sprzyja relaksowi. We współczesnym świecie pośpiech i hałas są zjawiskami, przed którymi trudno uciec, a aranżacja w stylu ekologicznym zapewnia chwilę oddechu i wyciszenia, a przecież właśnie o to chodzi, gdy wracamy do domu po męczącym dniu. Również w biurach coraz częściej sięga się po niego, aby zapewnić pracownikom atmosferę sprzyjającą koncentracji. Aranżacje ekologiczne można z powodzeniem zastosować bez względu na metraż, jakim dysponujemy. Sprzyjają tworzeniu stylu minimalistycznego. Styl eko wpisuje się również w założenia stylu skandynawskiego. Piękny styl rustykalny to kolejna propozycja mocno nawiązująca do niego, dlatego nie należy się obawiać, że ekologiczne wnętrze będzie nudne.

Przewodnie kolory w eko aranżacjach

Aranżacje ekologiczne są silnie związane z naturalnymi kolorami, a przede wszystkim do kolorami ziemi, dlatego dominują w nich beże, brązy i szarości, ale barwę wyjściową budującą tło dla całej reszty najczęściej stanowi biel, która sprawia, że wnętrze zostaje rozświetlone. Mile widziane są nie tylko odcienie drewna i kamienia, ale również cegły. Oczywiście zieleń jest jak najbardziej pożądana. Można również pozwolić sobie na mocniejsze akcenty w postaci energetycznych barw takich jak żółty, pomarańczowy i czerwony. Detale w błękitnej tonacji będą przywodzić na myśl letnie niebo.

Materiały prosto z natury

Styl ekologiczny uwzględnia przede wszystkim wykorzystanie materiałów, które nie szkodzą środowisku. Najchętniej wykorzystywane są tworzywa odnawialne takie jak drewno z zastrzeżeniem, aby nie było lakierowane. Popularność zyskało drewno olejowane i woskowane lub pokryte farbą ekologiczną. W stylu eko pojawia się dużo mebli i ozdób z wikliny, bambusa oraz rattanu. Naturalne materiały to również kamień i cegła. Prezentują się elegancko i z ich pomocą łatwo wyczarować oryginalne aranżacje. Zamiast drewna, kamienia i cegły poleca się również płytki ceramiczne imitujące ich wzory.

Światło we wnętrzach – naturalne i nowoczesne

Założeniem stylu eko jest troska o środowisko i życie człowieka w harmonii z przyrodą, dlatego jego specyficzną cechę stanowi pełne wykorzystanie światła dziennego. W kwestii sztucznego oświetlenia dominują nowoczesne rozwiązania oszczędzające energię. W aranżacjach wykorzystuje się między innymi lampy ledowe, które rozmieszcza się w miejscach, gdzie są najbardziej potrzebne, czyli na przykład w miejscu wykorzystywanym do czytania. Inspiracje związane z oświetleniem spełniającym wymagania stylu eko są dostępne na stronie mo.design. Marka Cermag została przeobrażona w markę Mo, której innowacyjne rozwiązania nie tylko w ścisłym stylu eko podbijają serca klientów.

 

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ