Aranżacja wnętrz ‒ samodzielnie czy z projektantem?
Do remontu mieszkania można się przymierzać na różne sposoby

fot. materiał Partnera
Odświeżenie mieszkania to znacząca zmiana w naszym życiu. Kiedy warto samodzielnie podejmować decyzje, a kiedy lepiej oddać swój dom w ręce architekta wnętrz? Czy projektant jest nam zawsze niezbędny, czy może lepiej zaoszczędzić i samemu zmierzyć się z tym wyzwaniem?
Od dobrych kilku lat, możemy zauważyć w społeczeństwie trend do większego dbania o szczegóły i styl, przy urządzaniu mieszkania. Wybór wszelkiego rodzaju elementów wyposażenia jest tak ogromny, że ciężko czasem podjąć decyzję, więc postanawiamy zatrudnić projektanta wnętrz. Tego rodzaju specjalista, dobrze wie, jak dobrać wszystkie meble, by ze sobą współgrały, a także orientuje się, gdzie konkretne egzemplarze kupić. Zaangażowanie profesjonalisty, do stworzenia projektu mieszkania, to dobry wybór, a także najbardziej oczywisty. Bądź co bądź, ale projektowanie wnętrz, to nie tylko umiejętność dobrania pasujących do siebie dodatków ‒ to właściwie najprostsza część, z którą większość z nas spokojnie sobie radzi.

fot. materiał Partnera
Trudność polega na stworzeniu przestrzeni, dopasowanej stricte do indywidualnych potrzeb danego człowieka. Przy projektowaniu wnętrz, bardzo istotnymi kwestiami są nie tylko układ mebli czy ich wielkość, ale także styl, kolor i materiał, z którego są wykonane. Większość z nas ma sporo pomysłów odnośnie zmian, jakich chce dokonać w swoim domu, bo nie oszukujmy się ‒ urządzanie wnętrza to świetna zabawa. Boimy się jednak podjąć pewne decyzje, ponieważ mamy także świadomość, że ewentualne błędy, mogą być bardzo kosztowne. Na całe szczęście, istnieje inne rozwiązanie: połączenie aktywnego udziału w projektowaniu wnętrza z opcją absolutnie bezpiecznego wyboru, czyli Room-Box.

fot. materiał Partnera
Room-Box to wnętrze w pudełku
Czym właściwie jest Room-Box? Mówiąc najprościej, to projekt koncepcyjny wnętrza z opcją wyboru. Mimo swoich niewielkich rozmiarów, posiada naprawdę bogate wnętrze. W środku znajdziemy:
• Układ funkcjonalny pomieszczenia ‒ dzięki niemu nie tylko wiemy gdzie dany element wyposażenia postawić, ale będziemy też mieć gwarancję, że wszystko idealnie się zmieści.
• Próbki farb i/lub tapet ‒ pozwalają nam na żywo zobaczyć proponowaną kolorystykę wnętrza i wyobrazić sobie efekt końcowy.
• Karty produktów ‒ po kilka propozycji każdego elementu wyposażenia, które możemy ze sobą łączyć w dowolnej konfiguracji.
• Próbki materiałów ‒ fragmenty płytek, paneli czy pokryć, które pozwolą nam poznać materiał i kolorystykę naszej nowej podłogi albo sofy.
• Wskazówki od projektanta ‒ praktyczne porady, napisane specjalnie na potrzeby naszego projektu.
Room-Box, to doskonałe rozwiązanie dla osób ambitnych, które marzą o czymś nowym, ale potrzebują odrobiny pomocy. Może on także stanowić fantastyczny prezent, dla kogoś z naszych bliskich, jako zaproszenie do fascynującej przygody, jaką jest zmiana aranżacji w naszym domu.

fot. materiał Partnera
Praca z projektantem wnętrze vs Room-Box
Czy Room-Box może w pełni zastąpić projektanta? To zdecydowanie zależy od tego, co chcemy osiągnąć i jak bardzo zamierzamy się angażować w sam projekt. W zależności od metrażu naszego mieszkania, Room-Box może okazać się rozwiązaniem nie tylko ciekawszym, ale i sporo tańszym. Dla porównania, wyobraźmy sobie, że planujemy odświeżenie salonu o powierzchni 20 m2:
• Przeciętna cena projektu wnętrza to kwota od 150 do 350zł/m2, czyli za projekt salonu zapłacimy między 3000 a 7000zł.
• Room-Box kosztuje 2500zł, bez względu na wielkość pomieszczenia, dla którego został stworzony.
Ponadto, biuro projektowe nie zaproponuje nam tylu wersji w ramach jednego pokoju, podczas gdy Room-Box oferuje nam możliwość wyboru, pośród wielu rozmaitych kombinacji, z których każda będzie trafiona. Zawdzięczamy to, możliwości rozłożenia wszystkich kart produktów przed sobą i zestawiania ze sobą poszczególnych elementów, tak długo, aż nie znajdziemy wersji idealnej. Dodatkowo, zestawiając ze sobą karty dowiadujemy się więcej o własnych potrzebach czy guście, a jeżeli nie zdecydujemy się na konkretny przedmiot przedstawiony na karcie, zawsze możemy samodzielnie poszukać czegoś innego. Będzie to dla nas jednak o wiele prostsze, ponieważ już wiemy, w którym kierunku podążamy i co nam najbardziej odpowiada.

fot. materiał Partnera
Praca z Room-Box to zatem praca samodzielna, pozwalająca dać upust naszej kreatywności. Projektant, również pozwoli nam dokonać wyboru, ale projekt który nam przedstawi, będzie otwarty jedynie na niewielkie zmiany. Nie znaczy to oczywiście, że należy z niego rezygnować. W przypadku większych projektów, uwzględniających zmiany konstrukcyjne czy przenoszenie instalacji, profesjonalista będzie absolutnie niezastąpiony.
Wizualizacja 3D dla tych, którzy chcą zobaczyć
Jeżeli podejmiemy już wszystkie decyzje, ale wciąż mamy wątpliwości co do efektu końcowego, zawsze możemy się zdać na wizualizację. Wizka3D, to opcja dodatkowa, z której możemy skorzystać, aby naprawdę zobaczyć nasz finalny projekt, zanim jeszcze zaczniemy go realizować. Występuje ona jako usługa opcjonalna, ze względu na ogrom możliwości i wersji, jakie daje nam sam Room-Box. Warto z niej skorzystać, żeby upewnić się co do słuszności naszych wyborów.
Nie zapominajmy jednak, że wizualizacja 3D, to usługa występująca również zupełnie samodzielnie, a zakup Room-Box nie jest wymagany. Jeżeli więc mamy własne pomysły i dokładny plan przearanżowania naszego wnętrza, zawsze możemy zamówić wizualizację, która będzie zawierać nasze prywatne koncepcje.
Aby dowiedzieć się więcej o Room-Box lub Wizka3D, warto odwiedzić stronę https://room-box.pl/.