Wednesday, July 17, 2024
Home / PARTNER MK  / Aranżacja łazienki na poddaszu ‒ porady, które warto zapamiętać

Aranżacja łazienki na poddaszu ‒ porady, które warto zapamiętać

Abyś i w takim miejscu czuła, że jesteś u siebie

Aranżacja łazienki

Dobra aranżacja sprawi, że nawet maleńkie wnętrze stanie się funkcjonalne / fot. Pixabay

Wnętrzarskie trendy dotarły również do naszych domowych łazienek, ukrytych na poddaszu. Aranżacje łazienek zmieniają się z roku na rok. Pojawiają się nowe połączenia kolorystyczne, coraz ciekawsze płytki łazienkowe i nowoczesne rozwiązania, które pomagają urządzić małą łazienkę

 

Modne aranżacje łazienki uwzględniają bliskie naturze elementy eko, połączone ze szlachetnymi materiałami. Z kolei funkcjonalne projekty łazienki są dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników i możliwości pomieszczenia. Niskie skosy, będące głównym sprawcą zamieszania, wymagają inteligentnego zaplanowania aranżacji i dobrego doboru mebli, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Jeśli więc przed wami remont łazienki, zapraszamy do lektury naszego poradnika.

Jak optymalnie wykorzystać przestrzeń w małych łazienkach?

Urządzanie małych łazienek lub łazienek zlokalizowanych na poddaszu może wydawać się niemałą łamigłówką. Dość niskie ściany, skosy i zakamarki mogą być wymagające pod względem wystroju i funkcjonalności. Planując remont łazienki znajdującej się bezpośrednio pod spadzistym dachem, warto korzystać z inspiracji dostępnych na stronie https://www.salonyhoff.pl/aranzacje-lazienki/. Już na etapie planowania remontu trzeba precyzyjnie wyliczyć każą przestrzeń, którą należy mądrze wykorzystać. Meble łazienkowe powinny być skrojone na miarę, dopasowane do małych przestrzeni. Podobnie kolorystyka powinna optycznie powiększać przestrzeń. Wady małej łazienki, otoczonej skosami, można przekuć w atuty i puścić w tym miejscu wodzę swojej wyobraźni. Wystarczą chęci i odrobina wiedzy.

Przekrój prawdę ci powie, czyli aranżacja łazienki, mierzona w centymetrach

Aranżacja łazienki na poddaszu powinna zacząć się od prawidłowych pomiarów. Interesuje nas zarówno powierzchnia podłogi, jak również informacja na temat tego, jak duża część przestrzeni ma wysokość poniżej 190 cm. Jest to swego rodzaju umowna granica wysokości, która nie zawsze będzie widoczna na rzutach mieszkania. Warto w tym miejscu sięgać po przekroje, które czytelnie nam wszystko zobrazują. Równie ważna jest wysokości ścianki kolankowej. Jest to najniższa ściana w naszym pomieszczeniu. Na bazie tej wartości ustalimy, które sprzęty łazienkowe będziemy mogli umieścić pod skosami, a które po prostu się nie zmieszczą.

 

W sytuacji, kiedy ściana kolankowa ma minimum jeden metr wysokości, aranżacja całej łazienki będzie dużo łatwiejsza. Sto dziesięć centymetrów pozwala już na komfortowy montaż wanny wzdłuż krótszego boku lub instalację bidetu. Co w sytuacji, jeśli ściana kolankowa ma mniej, niż 100 cm? Wtedy musimy wszystkie urządzenia odsunąć od ściany. Taki zabieg pozwoli na komfortowe korzystanie w urządzeń. Miejsce, które za nimi powstało, warto zabudować praktycznymi schowkami do przechowywania chemii, ręczników lub łazienkowych akcesoriów. W tym miejscu możemy również umieścić grzejnik.

Aranżacja łazienki, czyli wanna na poddaszu. Jak to zrobić?

Jeśli naszym marzeniem jest wanna, łazienka na poddaszu, nie powinna stanowić w tej kwestii przeszkody. Trzeba poważnie podejść do aranżacji i poszukać mądrych rozwiązań. Jeśli kąt nachylenia naszego sufitu pozwoli, wannę możemy schować pod skosem. Świetnie sprawdzą się tu wanny narożne lub dostępne w różnych, asymetrycznych kształtach. Musimy pamiętać, że przynajmniej z jednej strony, powinna być możliwość stania w pozycji w pełni wyprostowanej. Idealnym rozwiązaniem będzie zakup wanny wolnostojącej. W połączeniu z efektowną baterią stworzy niepowtarzalny klimat całego pomieszczenia. Ta odrobina ekstrawagancji sprawi, że zwykła łazienka na poddaszu, przeobrazi się w wyjątkowy salon kąpielowy.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ