Friday, May 24, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Meble i akcesoria  / Aranżacja domu a rybki w akwarium – czy warto je mieć w salonie?

Aranżacja domu a rybki w akwarium – czy warto je mieć w salonie?

Jeśli potrafisz zadbać o dobrostan rybek, ta propozycja jest dla ciebie

Akwarium

fot. Imsogabriel / Pixabay

Planujesz zmiany w swojej nieruchomości i chcesz na nowo zaaranżować salon i inne pomieszczenia? Możesz skorzystać z wielu ciekawych inspiracji, które wskazują na niekonwencjonalne metody wykończenia wnętrz. Dość ekstrawagancką opcją jest postawienie dużego akwarium w centralnej części salonu

 

Po stworzeniu pełnego planu nowej aranżacji mieszkania lub domu koniecznie ustal, jakie elementy będą główną ozdobą, np. salonu. W przypadku przestronnych pomieszczeń świetnie wyglądają przeszklone akwaria wbudowane w ścianę. Piękne ryby akwariowe będą nie tylko kolejnymi domownikami, ale też piękną ozdobą nowej aranżacji wnętrza.

Piękne akwarium w domowej aranżacji – jak przygotować miejsce dla rybek?

Wpadłaś na nowy pomysł aranżacji salonu i koniecznie chcesz wykorzystać do tego przestronne akwarium z rybami? Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby zrealizować taką wizję. Wystarczy, że zadbasz o zdrowie rybek i zapewnisz im komfortowe warunki do codziennej egzystencji. Zanim rozpoczniesz zmiany w aranżacji swojego domu lub mieszkania, koniecznie dowiedz się, jakie jest podstawowe wyposażenie akwarium dla ryb. Najistotniejsze elementy to:

 

● rośliny akwariowe,
● oświetlenie,
● dekoracje,
● systemy filtracji i napowietrzania,
● systemy chłodzenia i ogrzewania,
● nawozy.

 

Po umiejscowieniu przeszklonego akwarium w swoim salonie musisz czym prędzej zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria i materiały, dzięki którym zadbasz o domowe rybki. Najlepsze produkty wysokiej klasy znajdziesz na stronie sklepu plantgarden.pl. W serwisie internetowym zamówisz wszystko, czego potrzebujesz do przygotowania przestronnego akwarium w salonie.

Do jakiego stylu aranżacji wnętrz pasują akwaria?

Duże akwaria dla rybek bez problemu dopasujesz do różnych aranżacji pomieszczeń mieszkalnych. Niemniej jednak takie elementy ozdobne do wnętrza najlepiej komponują się ze stylem klasycznym, rustykalnym oraz nowoczesnym – oczywiście zależnie od tego, jak będzie wyglądać wybrane akwarium.
Jeśli akwarium jest przeszklone ze wszystkich stron i ma minimalistyczne ramki, będzie świetnie komponować się z elementami wyposażenia nowoczesnego pomieszczenia. Aby dobrać akwarium do stylu klasycznego – tutaj domek dla ryb musiałby być znacznie mniejszy i przyozdobiony licznymi elementami dekoracyjnymi.

Ile kosztuje akwarium do domu?

Koszty związane z remontem nieruchomości i zmianą aranżacji to często wydatek na poziomie od kilku tysięcy z w górę. Decydując się na umiejscowienie dużego akwarium w salonowej aranżacji – wydatki będą jeszcze większe. Wynika to z konieczności przygotowania powierzchni do postawienia konstrukcji, uzupełnienia pojemnika wodą, a także inwestycji w niezbędne akcesoria i wyposażenie akwarium.
Zakładając, że kupisz co najmniej kilka roślin akwariowych, podstawowe oświetlenie, dekoracje i podłoże do akwarium – prawdopodobnie za samo przygotowanie wydatki będą oscylować w granicy kilku tysięcy złotych. Te są jednak uzależnione od skali przedsięwzięcia, czyli nowych pomysłów na aranżację domu.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ