Thursday, February 29, 2024
Home / Rozwój  / Aplikacja do nauki języka: sprawdź 5 najlepszych!

Aplikacja do nauki języka: sprawdź 5 najlepszych!

Którą apkę do nauki języka wybierasz?

Aplikacja do nauki języka

Aplikacja do nauki języka: sprawdź 5 najlepszych! / fot. Nick Morrison / unsplash

Potrzebujesz tylko 15 minut dziennie, aby nauczyć się określonego języka. Jeśli  język obcy jest dla ciebie wyzwaniem, aplikacja do nauki języka może zmienić twoje zdanie

1. Duolingo

Z jakiegoś powodu Duolingo jest obecnie jedną z najpopularniejszych i najlepszych aplikacji do nauki języków obcych. Jeśli dopiero zaczynasz uczyć się języka, zaczniesz od prostych kroków i prostych zwrotów, a następnie stopniowo uczyć się będziesz bardziej złożonych fraz. Aplikacja jest zawsze dostępna, aby ci pomóc, ponieważ Duolingo wskazuje błędy i chwali twoje wysiłki. A kiedy długo nie zaglądasz do aplikacji wysyła ci przypomnienie w postaci powiadomienia. Skupia się na czytaniu, pisaniu i wymowie, rzucając ci wyzwanie poprzez szereg zabawnych ćwiczeń. Bardzo szybko możesz opanować podstawy, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Ponadto w prosty sposób możesz wrócić do lekcji i popracować nad swoimi słabościami.

 

Nauka języka z Duolingo jest dostępna za pośrednictwem strony internetowej, a także jest dostępna w postaci aplikacji na Androida, iOS i Windows 10.

2. Quizlet

Quizlet to najłatwiejszy sposób na naukę, powtórkę i opanowanie materiału, którego się uczysz. Jednak nie jest standardowa aplikacja do nauki języka, pozwala stworzyć zbiór słów lub fraz, których chcesz się nauczyć z tłumaczeniami na swój ojczysty język. Oprócz tworzenia własnych zestawów do nauki, możesz wyszukiwać zestawy stworzone i udostępnione przez innych użytkowników. Wiele z nich jest bezpłatnych, ale niektóre wymagają dodatkowych opłat. Ludzie zwykle uczą się języków w określonych celach, takich jak praca, podróżowanie lub mieszkanie za granicą. W zależności od twoich celów możesz skupić się na słownictwie, które przyniesie ci największe korzyści.

 

Nauka języka z Quizlet jest dostępna za pośrednictwem strony internetowej, a także jest dostępna w postaci aplikacji na Androida i iOS.

3. Busuu

Aplikacja Busuu ma 80 milionów użytkowników na całym świecie, a jej najlepszym aspektem jest interaktywność. Możesz zacząć od testu poziomującego, aby zacząć na odpowiednim poziomie. Jeśli nie jesteś całkowicie początkująca, możesz poćwiczyć umiejętności językowe, których nauczyłaś się wcześniej. Dzięki aplikacji możesz czytać, słuchać i wymawiać popularne zwroty, a następnie przerabiać ćwiczenia, aby powtórzyć to, czego się właśnie nauczyłaś.

 

Nauka języka z Busuu jest dostępna za pośrednictwem strony internetowej, a także jest dostępna w postaci aplikacji na Androida i iOS.

 

4. Memrise

Memrise nie jest tak płynna jak Duolingo, ale łatwa w obsłudze, obsługuje kursy offline i pozwala na naukę wielu języków. Możesz zacząć od prostego kursu lub przejść bezpośrednio do następnego poziomu. Zamyśl aplikacji polega na nauce nowych słów i zwrotów. Największą zaletą aplikacji jest wykorzystanie krótkich filmów, aby pokazać, jak prawdziwi mieszkańcy wymawiają różne wyrażenia w rozmowie. Memrise udostępnia dwa rodzaje materiałów: te, które przesyła bezpośrednio Memrise oraz te, które pochodzą od społeczności użytkowników.

 

Nauka języka z Memrise jest dostępna za pośrednictwem strony internetowej, a także jest dostępna w postaci aplikacji na Androida i iOS.

5. HelloTalk

Ta aplikacja do nauki języka łączy cię z ludźmi, którzy mówią w języku, którego chcesz się nauczyć. Rozmowa jest niezbędna dla każdej osoby, która uczy się języka obcego. To właściwie jedyny sposób, aby się go. Ale nie każdy może po prostu pojechać i mieszkać, lub nawet wyjechać na wakacje, w wybranym przez siebie kraju. Na szczęście aplikacja HelloTalk umożliwia łatwy dostęp do native speakerów z całego świata. Jest to pierwsza na świecie społeczna sieć wymiany językowej. Aplikacja jest odpowiednia na osób, które nie chcą w monotonny sposób zapamiętywać słownictwa. Dla tych, którzy wolą prowadzić zwykłą rozmowę z osobą, która może znajdować się na drugim końcu świata. Umożliwia wybór poziomu początkowego, a następnie znalezienie nieznajomego, z którym możesz porozmawiać. Do wyboru jest ogromna lista języków i można zawęzić listę potencjalnych korepetytorów według wieku i kraju.

 

Nauka języka z HelloTalk jest dostępna jest dostępna w postaci aplikacji na Androida oraz iOS.

 

Angelika Kaczyńska

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ