Saturday, April 20, 2024
Home / PARTNER MK  / Antykoncepcja hormonalna online – wszystko, co musisz wiedzieć

Antykoncepcja hormonalna online – wszystko, co musisz wiedzieć

Tylko w porozumieniu z lekarzem

Antykoncepcja hormonalna

fot. Jeshootscom / Pexels

Antykoncepcja hormonalna to wciąż jeden z najskuteczniejszych sposobów na zabezpieczenie się przed niechcianą ciążą. Tego rodzaju leki są dostępne na receptę, ponieważ pacjentka musi pozostawać pod stałą kontrolą lekarza. W takim wypadku bardzo ważne jest przyjmowanie tabletek zgodnie z harmonogramem. Czy można uzyskać receptę na antykoncepcję hormonalną online?

 

Antykoncepcja hormonalna uniemożliwia lub utrudnia owulację. Jej stosowanie sprawia, że śluz staje się bardziej gęsty, co dodatkowo utrudnia ruch plemników i ogranicza ryzyko zajścia w ciążę. Jeśli opakowanie tabletek jest bliskie wyczerpania, warto zapisać się na e-wizytę do ginekologa. Wygodny dostęp do specjalistów oferuje portal PlusRecepta.pl ‒ konsultacje lekarskie online. Na czym polega ta usługa?

Kto może korzystać z antykoncepcji hormonalnej?

Antykoncepcja hormonalna jest bardzo skuteczną, bezpieczną i wygodną metodą zapobiegania ciąży. Poza tabletkami antykoncepcyjnymi panie mogą stosować także:

 

• plastry antykoncepcyjne,
• pierścienie dopochwowe,
• implanty antykoncepcyjne,
• iniekcje antykoncepcyjne,
• hormonalną wkładkę domaciczną.

 

Wybór odpowiedniej metody należy skonsultować z ginekologiem. Zanim lekarz przepisze Ci antykoncepcję hormonalną, musi najpierw Cię zbadać, aby wykluczyć występowanie przeciwwskazań do zastosowania danej metody antykoncepcji. Antykoncepcję hormonalną można bezpiecznie przyjmować przez dłuższy czas. W tym okresie należy regularnie odwiedzać ginekologa, aby monitorował stan zdrowia pacjentki i w razie potrzeby przedłużał jej receptę na kolejne miesiące. Lekarz może też odmówić wystawienia recepty na antykoncepcję hormonalną, jeśli uzna, że preparat negatywnie wpłynie na organizm kobiety i jej ogólny stan zdrowia.

Jak uzyskać receptę na antykoncepcję hormonalną online?

Receptę na antykoncepcję hormonalną możesz uzyskać w trakcie konsultacji lekarskiej online jedynie w przypadku kontynuacji leczenia. Jeśli od dawna przyjmujesz tabletki lub inne środki antykoncepcyjne, lekarz może przedłużyć Ci receptę w ramach teleporady. W tym celu należy wybrać lek, na który chcesz uzyskać e-receptę i wypełnić dostępny na stronie PlusRecepta.pl formularz.

 

Po przeanalizowaniu Twojej aktualnej sytuacji zdrowotnej lekarz zdecyduje, czy może bezpiecznie przepisać Ci kolejne opakowania tabletek antykoncepcyjnych lub innego, stosowanego przez Ciebie preparatu. Konsultacja lekarska online to także doskonała okazja, aby zapytać ginekologa o wrażliwe i intymne kwestie lub omówić niepokojące Cię objawy. Specjalista doradzi Ci adekwatne metody leczenia lub skieruje Cię na dodatkowe badania.

 

Antykoncepcja hormonalna wpływa na płodność tymczasowo i jest procesem w pełni odwracalnym. Jej skuteczność w dużej mierze zależy od samej pacjentki. Podstawą będzie ścisłe stosowanie się do zaleceń lekarskich oraz sumienne przyjmowanie przepisanego preparatu o określonych porach. W trakcie konsultacji online możesz wygodnie przedłużyć e-receptę na antykoncepcję hormonalną.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ