Saturday, May 25, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Oszukać kalendarz – raport Anti-Ageing

Oszukać kalendarz – raport Anti-Ageing

Botoks, wypełniacze, laser czy piling? Zobacz 7 najlepszych zabiegów anti-ageing

botoks

botoks

Fizyka, chemia, mikrobiologia… która z tych dziedzin ma największy udział w budowie broni do walki ze zniszczeniem, jakiego upływ czasu dokonuje na twarzy człowieka? Portal Miasto Kobiet prezentuje raport Anti-Ageing

botoks

Botoks jest niezmiennie w czołówce zabiegów medycyny anti-ageing, które w sposób niemal natychmiastowy likwidują zmarszczki na górnej części twarzy.

1. BOTOKS

Botoks jest niezmiennie w czołówce zabiegów, które w sposób niemal natychmiastowy likwidują zmarszczki na górnej części twarzy. Zabieg polega na wstrzyknięciu niewielkich dawek preparatu (toksyny botulinowej, zwanej jadem kiełbasianym) w precyzyjnie wybrane miejsca. Powoduje on czasowe zablokowanie impulsów nerwowych płynących do wybranych mięśni, a tym samym rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek mimicznych. Efekt utrzymuje się około pół roku. Igła jest cienka, nakłuć jest kilka, a zabieg trwa nie dłużej niż kilkanaście minut i najczęściej nie wymaga znieczulenia. Botoks jest doskonałym antidotum na lwią zmarszczkę, kurze łapki, zmarszczki poprzeczne na czole czy zmarszczki palacza (wokół ust). – Z botoksu chętnie korzystają osoby, które oczekują bardzo szybkiego efektu – potwierdza Iwona Kafel z salonu medycyny estetycznej Estetimed w Warszawie.

2. LASER FRAKCYJNY CO2

Efekty użycia tego lasera bywają szokujące. Spłycają się głębokie zmarszczki, znikają przebarwienia oraz blizny potrądzikowe. W czasie zabiegu tworzą się kolumny silnie podgrzanej skóry, stymulując radykalną przebudowę kolagenu. Energia lasera dostarczana jest w sposób frakcyjny, to znaczy pozostawia spore obszary nienaruszonej skóry, co ułatwia i przyspiesza jej regenerację po zabiegu. Dla uzyskania efektu wystarcza często jeden lub dwa zabiegi. Na czas gojenia się skóry trzeba wziąć kilka dni urlopu. – Lasery to największe osiągnięcie medycyny estetycznej.  Sprawiają, że odmładzanie naprawdę nie ma granic – twierdzi bez wahania Marek Wasiluk z Kliniki Tricinium w Warszawie – W dodatku  ryzyko popełnienia przez maszynę błędu jest mniejsze niż ryzyko popełnienia go przez człowieka, dlatego w zabiegach anti-ageing zdecydowanie przedkładam laser nad np. pilingi chemiczne. Podobnego zdania jest Katarzyna Mościcka, prezes firmy Coherent, która testuje na sobie niemal wszystkie urządzenia, które sprzedaje. – Jestem zwolennikiem dobrego zabiegu laserem frakcyjnym – takiego, który wykonuje się raz i po którym skóra szybko się goi.

Lasery to największe osiągnięcie medycyny estetycznej. Sprawiają, że odmładzanie naprawdę nie ma granic

3. MIKRONAKŁUWANIE

Mikronakłucia to hit ostatnich miesięcy. Najbardziej zaawansowanym urządzeniem do tzw. mikromezoterapii jest DermaFrack. By pobudzić skórę do regeneracji i syntezy kolagenu, wywołuje się celowe mikrourazy wałkiem z tysiącem mikroskopijnych igiełek. Głowica z wałkiem sterowana jest podciśnieniowo, a igiełki penetrują skórę tuż nad naczyniami kapilarnymi i zakończeniami nerwów, dzięki temu zabieg jest precyzyjny, bezbolesny i bezkrwawy. Równolegle z mikronakłuwaniem do skóry wprowadzany jest jeden z czterech rodzajów serum: anti-ageing, rozjaśniające, nawilżające lub przeciwtrądzikowe. – Jest to jedyne na świecie połączenie technologii mikronakłuwania z jednoczesnym podawaniem serum w podciśnieniu – zachwala Jowita Bernaś, dyrektor ds sprzedaży i marketingu Vitaco. – Igły mają długość 0,25mm, ale dzięki podciśnieniu penetrują skórę aż do warstwy brodawkowatej skóry. DermaFrack to alternatywa dla mezoterapii igłowej twarzy, szyi i dekoltu. W salonach kosmetycznych można też spotkać  inne urządzenia do mikronakłuć, np. Roll-Cit albo Micro Roller. Są to także wałki z igiełkami (o długości od 0,2mm), ale bez podajnika na serum. Istnieje też Roll-Cit medyczny z igłami dłouości 4mm. Zabieg tym urządzeniem może wykonywać tylko lekarz w znieczuleniu miejscowym i w sterylnych warunkach. Roll-Citem kosmetycznym można wałkować sobie skórę samemu, nawet w domu.

4. OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

Coś dla miłośników sagi „Zmierzch” i naturalnych metod odmładzania. Naturalnych, bo czerpiących z zasobów własnego organizmu, a dokładniej – z krwi.  Pierwszym etapem zabiegu jest pobranie krwi pacjenta i odwirowanie jej, a potem zagęszczenie, w medycznej wirówce. To w celu uzyskania osocza bogatopłytkowego, czyli koncentratu z komórkami i czynnikami wzrostu, które pobudzają skórę do regeneracji. – Uzyskany koncentrat (można go nazwać eliksirem młodości) jest podawany w zabiegu mezoterapii w postaci powierzchownych iniekcji – mówi Katarzyna Kwarecka-Zając, specjalistka medycyny estetycznej i anti-ageing, właścicielka Kliniki Dermatologii Estetycznej Yeshee w Warszawie. – Zabieg ten wykonuje się najczęściej na twarzy, szyi, dekolcie i dłoniach, ale może być też stosowany na owłosioną skórę głowy i inne partie ciała. Celem zabiegu jest poprawa napięcia, elastyczności i gęstości skóry oraz spłycenie zmarszczek. Osocze bogatopłytkowe można też stosować do wypełniania głębszych zmarszczek i bruzd. Zabieg przypomina wtedy wypełnianie kwasem hialuronowym – tyle tylko, że na efekt należy poczekać, gdyż niwelowanie zmarszczek następuje w efekcie pobudzenia do działania własnych komórek skóry.

kongres anti aging

Najlepszym miejscem na zapoznanie się z nowościami anti-ageing są branżowe kongresy i targi

5. PILINGI CHEMICZNE

Pilingi chemiczne likwidują przebarwienia, odmładzają i rozświetlają cerę. Zawarte w nich substancje chemiczne w kontrolowany sposób niszczą zewnętrzne warstwy naskórka. W ten sposób usuwają przebarwienia, niwelują drobne zmarszczki czy rozszerzone pory. Równocześnie zwiększają syntezę kolagenu i wzmagają przepuszczalność naskórka. – Pilingi chemiczne to skuteczny sposób na walkę ze starzeniem się skóry, bo złuszczają naskórek i pobudzają odnowę komórkową – uważa Iwona Kafel z salonu medycyny estetycznej Estetimed w Warszawie. Pani Iwona wśród pilingów najczęściej stosowanych w zabiegach anti-ageing wymienia piling pirogronowy, Yellow Peel i roztwór Jessnera. – Warto też  wspomnieć o Cosmelanie, który jest zabiegiem stosowanym stricte na przebarwienia, ale ma też bardzo dobre efekty regenerujące.

6. RADIOFREKWENCJA

RF, radiofrekwencja, fale radiowe to nazwy tego samego zjawiska – fali elektromagnetycznej, która od kilku lat znajduje zastosowanie w kosmetyce, m.in. do zabiegów przywracających skórze  jędrność. Technologia RF polega na miejscowym podgrzewaniu skóry właściwej i tkanki podskórnej bez uszkodzenia naskórka, a w efekcie na zwiększeniu cyrkulacji krwi i silnym oddziaływaniu na włókna kolagenowe, co powoduje ich regenerację i odnowę struktury. – Fale radiowe przynoszą fenomenalne efekty w zabiegach odmładzających – mówi Katarzyna Mościcka z Coherent Polska – zwłaszcza gdy są połączone z silnym polem magnetycznym. Zabiegi RF na twarz przywracają skórze sprężystość i spłycają zmarszczki. Na ciało stosuje się je w celu modelowania sylwetki. W salonach można spotkać różne urządzenia wykorzystujące radiofrekwencję, m.in.: RF Diathermy Lavatron, Pelleve, Pollogen Tripolar RF, czy Venus Concept, który łączy RF z impulsem magnetycznym.

anti ageing

Jednym z najbardziej widocznych objawów starzenia skóry jest utrata objętości tkanki oraz pogłębiające się bruzdy. Dlatego taką furorę robią wypełniacze i główny ich składnik – kwas hialuronowy

7. WYPEŁNACZE I WOLUMETRIA

Jednym z najbardziej widocznych objawów starzenia skóry jest utrata objętości tkanki oraz pogłębiające się bruzdy. Dlatego taką furorę robią wypełniacze i główny ich składnik – kwas hialuronowy. Wstrzykiwany pod skórę preparat (np. Juvaderm, Restylane) wypełnia bruzdy i poprawia kontur twarzy. Efekt utrzymuje się przez 6 do 12 miesięcy. Wolumetria to krok dalej. Tu mniej chodzi o zmarszczki, a bardziej o odzyskanie utraconej objętości i poprawienie zarysów twarzy (np. wymodelowanie kości policzkowych). Preparaty stosowane w wolumetrii (np. Voluma, SubQ) to specjalne odmiany kwasu hialuronowego. Są gęstsze i podawane głębiej niż tradycyjne wypełniacze. Efekt może się utrzymać nawet 2 lata. Jako wypełniacz mogą być stosowane także inne preparaty, np. kwas L- polimlekowy (Sculptra). Nowością jest zabieg Radiese, który niedawno wkroczył do salonów medycyny estetycznej. – Zastosowano w nim biokompatybilny hydroksypatyt wapnia o składzie identycznym z tym, jaki występuje w ludzkich kościach i zębach – wyjaśnia Katarzyna Kwarecka-Zając. Cząsteczki hydroksypatytu tworzą rodzaj rusztowania, na którym rozwijają się cząsteczki kolagenu budowane przez organizm. Dlatego efekt zabiegu jest długotrwały (od roku do półtora). Radiese można stosować zarówno do wypełniania zmarszczek, jak i wolumetrycznego kształtowania twarzy.

Raport Anti-Ageing opracowała Aneta Pondo

Oceń artykuł
2 komentarze
  • Daria 8 października, 2015

    Po czterdziestce działają już tylko silne zabiegi, np. te z kręgu zabiegów autologicznych. Nie wiem dokładnie na czym to polega, ale mogę ogólnie napisać, że te metody wykorzystują zdolności regeneracyjne ludzkiego organizmu. Najsilniej działają zabiegi z komórkami macierzystymi pozyskanymi z własnej krwi pacjenta. Tu jest więcej informacji o tych metodach: http://urszulabrumer.pl/zabiegi-autologiczne-przelom-w-odmladzaniu-czesc-1/

  • porno 25 listopada, 2019

    … [Trackback]

    […] Read More here on that Topic: miastokobiet.pl/anti-ageing/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ