Sunday, October 6, 2024
Home / Ludzie  / Kre-aktywne  / Anna Maruszeczko: 7 DRÓG. Rozmowy o poszukiwaniu życiowej misji

Anna Maruszeczko: 7 DRÓG. Rozmowy o poszukiwaniu życiowej misji

Jaka jest Twoja życiowa misja?

Anna Maruszeczko: 7 dróg

Anna Maruszeczko napisała dla Fundacji Kobieta Niezależna książkę: 7 dróg. Rozmowy o poszukiwaniu życiowej misji / fot. materiały prasowe

Kamila Rowińska powołała w tym roku Fundację Kobieta Niezależna, a Anna Maruszeczko napisała książkę „7 dróg. Rozmowy o poszukiwaniu życiowej misji”, z której całkowity dochód zostanie przekazany na cele statutowe tej fundacji. Miasto Kobiet jest jej patronem medialnym

Anna Maruszeczko: kobiety lustra

Każda z nas jest w drodze. Pytanie, ile zakrętów musimy minąć, jakie szanse dostrzec, jakie lekcje odrobić, żeby dotrzeć do siebie i poczuć, że jesteśmy na właściwej drodze? To właśnie osobista droga jest motywem rozmów Anny Maruszeczko z siedmioma kobietami, których historie są jak lustro. W ich odbiciu możemy znaleźć fragmenty własnych wyzwań i emocji, a potem odetchnąć głęboko i zaczerpnąć z nich siły.

– Ostatnio podczas spotkania w kobiecym gronie usłyszałam, że kobiety potrzebują lustra. Nie tylko po to, by poprawić makijaż, lecz także w sensie metaforycznym – by przejrzeć się w czyjejś historii, zobaczyć podobieństwa, zaczerpnąć inspiracji i energii. Więc przystawiłam Wam i sobie to lustro. Główną nauką, jaką wyniosłam z tych rozmów, jest przekonanie, że oprócz decyzji o zmianie, oprócz autorefleksji potrzebujemy innych kobiet, by uzmysłowić sobie swoją wyjątkowość, wartość i możliwości. – mówi Anna Maruszeczko, autorka książki.

Kim są bohaterki książki „7 dróg”?

Siedem historii kobiet we wnikliwych rozmowach o poszukiwaniu misji życiowej. Aktywistka społeczna, podróżniczka, kosmetolożka, tancerka, menedżerka walcząca o zdrowie swojego partnera, ultramaratonka, architektka porządku, opowiadają o tym, co przeżyły i gdzie zabłądziły, zanim odkryły swoje powołanie.

Anna Cieśla

z wykształcenia pedagog o specjalności resocjalizacja. Do niedawna pracowała na stanowisku referenta do spraw organizacji imprez kulturalnych w Zamku Piastowskim w Raciborzu. Animatorka wielu akcji społecznych. Pomysłodawczyni projektu dla kobiet „Era Zmian”. „Osobowość Roku 2019” powiatu raciborskiego w kategorii „Działalność Społeczna i Charytatywna” w plebiscycie „Dziennika Zachodniego”. Od 1 kwietnia 2020 roku wiceprezeska Fundacji Kobieta Niezależna. Żona, mama przysposobionej Julii oraz Agaty.

Renata Sabela

podróżniczka, żeglarka, fotografka, przewodniczka, żona i mama. Z wykształcenia dziennikarka. Studiowała na 7 uczelniach, mówi w 5 językach, odwiedziła ponad 70 krajów. W 2015 roku założyła biuro podróży „Soul Travel”. Organizuje autorskie wyprawy, które komfort podróży łączą z głębokim poznaniem lokalnej kultury. Działa na rzecz etycznego i odpowiedzialnego podróżowania, organizując konferencje „Fair Travel Event”. Znawczyni kultur rdzennych i ich tradycji. Od 12 lat praktykuje nauki starszyzn plemiennych: Lakota, Majów, Shipibo, Wixaritari oraz zgłębia mądrości kultur z zachowaną tradycją: Bhutan, Ladakh, Kirgizja, Mongolia. Szczególnie interesują ją intuicja i moc kobiet, przejawiane w rdzennych kulturach jako wolność do samostanowienia o sobie.

Dúnia Pacheco

pochodzi z Angoli, ukończyła stosunki międzynarodowe i politologię na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Żona i mama dwójki dzieci. Tancerka, promotorka afrykańskich kultur i tańców, instruktorka kuduro, afro house. Aktywistka społeczna, zaangażowana w akcje na rzecz tolerancji i walki z różnymi przejawami dyskryminacji. Założycielka i liderka afrykańskiej rewii „Mulemba”, z którą doszła do półfinału VI edycji programu „Mam talent”. Inicjatorka i organizatorka pierwszego w Europie festiwalu współczesnych tańców afrykańskich „KuduroMania Festival”. Nieustannie poszerza swój warsztat taneczny o nowe formy ruchu.

Ewa Sidor

licencjonowana kosmetolożka, właścicielka gabinetu „Gabriel Salon Urody” w Pruszczu Gdańskim. Kosmetologia komplementarna – tak definiuje zakres swoich usług. Szkoli przyszłych kosmetologów, realizuje się w mentoringu zawodowym, dzieli się wiedzą z zakresu zdrowia skóry oraz miłością do naturalnego piękna. W latach 2016–2019 właścicielka kolejnego miejsca dla kobiet – butiku „Gabriel Salon Bielizny” z brafittingiem. Od wielu lat zaangażowana w działania społeczne na rzecz profilaktyki raka piersi, m. in. w akcję „DOTYKAM = WYGRYWAM”. Prywatnie żona oraz mama. Trenuje pływanie, jazdę na rowerze oraz bieg. Uczestniczka zawodów triathlonowych.

Agnieszka Witkowska (Architekt Porzadku)

znana jako Architekt Porządku. Blogerka i instagramerka, prekursorka branży declutteringu w Polsce. Ukończyła ekonomię i zarządzanie na prestiżowej Uczelni Łazarskiego. W latach 2005–2011 pracowała w firmie telekomunikacyjnej Telestrada – od działu windykacji, przez księgowość i marketing, po dział relacji inwestorskich spółki. W 2012 roku założyła firmę sprzątającą (pierwsza nazwa: Robimy porządek, obecna: Clean Up Service). Dwa lata później została regionalnym dyrektorem sprzedaży w Związku Producentów Audio-Video (ZPAV). Od 2018 roku łączy wykształcenie w dziedzinach marketingu i relacji inwestorskich z doświadczeniem w zakresie sprzedaży oraz pasją do pięknych i funkcjonalnych wnętrz, z powodzeniem budując własną markę online „Architekt Porządku”. Świadczy komercyjne usługi declutteringu i profesjonalnej organizacji domowych przestrzeni. Partnerka Pawła, mama Borysa, psia mama buldożki francuskiej Gabi.

Iwona Kruszyńska

pochodzi z Kleczewa, mieszka i pracuje w Poznaniu. Ukończyła bankowość na poznańskim Uniwersytecie Ekonomicznym oraz Szkołę Zarządzania Sprzedażą w Warszawie. Posiada dziesięcioletnie doświadczenie w sprzedaży na rynkach zagranicznych w branży spożywczej. Obecnie pracuje na stanowisku Regional Account Manager w międzynarodowej firmie Ornua Cooperative Ltd, gdzie odpowiada za rozwój sprzedaży na powierzonych rynkach. Lubi podróże, książki i planszówki. Kocha góry. Od 2010 roku wspiera swojego partnera po udarze mózgu w powrocie do zdrowia, organizuje koncerty i akcje charytatywne. Autorka bloga www.krzysztofsiwek.pl

Wioletta Czuryńska

mama 3 chłopaków (14 lat, 21 lat i 23 lata). Od 23 lat szczęśliwa żona tego samego mężczyzny. Wykształcenie: II LO w Gdyni, klasa humanistyczno-artystyczna, szkoła policealna Cossinus, specjalność: technik rachunkowości oraz projektowanie wnętrz. Ultramaratonka. Autorka książki dla dzieci „Tronditle”. Obecnie zawodowo buduje strony internetowe. Wcześniej pracowała w: McDonald’s Corporation, Filip Morris International, Nationale Nederlanden, Asseco Data Systems. Osiągnięcia sportowe: 2. miejsce w kategorii „K 40+” w Ultramaratonie Podkarpackim w Rzeszowie, dystans: 70 kilometrów. Lubi aktywny wypoczynek, podróże kamperem, wycieczki rowerowe oraz rękodzieło. Zagrała w kilku serialach paradokumentalnych (w TVN-ie i TV Polsat). Ceni zdrowe jedzenie i dziką przyrodę.

Kayah o książce

Tak o książce mówią:

„ … to opowieść o silnych kobietach, które z przeciwności losu uczyniły trampolinę i znalazły sens swojego istnienia. W pozornej słabości odkryły wielką siłę. Polecam książkę nie tylko tym, którzy wątpią, lecz także tym, którzy otrzepują się właśnie na życiowym zakręcie. Wszak wszystkie jesteśmy Supermenkami…” – Kayah, autorka tekstów, kompozytorka, wokalistka, założycielka wytwórni Kayax

„…. ta lektura pokazała mi, że droga, którą wybieramy w życiu, jest ważniejsza niż cel, do którego zmierzamy. Biorąc sprawy w swoje ręce, pokonując kolejne przeciwności, stajemy się lepsze, silniejsze … i bardziej niezależne. W niezwykle inspirującej książce Ani Maruszeczko, którą przeczytałam jednym tchem, odnalazłam wiele prawd, które stopniowo sama odkrywałam w swoim życiu…” – Sonia Wędrychowicz-Horbatowska, liderka transformacji cyfrowej, innowatorka.

 

O autorce książki: Anna Maruszeczko

Dziennikarka. Kolekcjonerka poruszających i budujących historii kobiet. Od lat rozmawia z nimi na łamach prasy, w telewizji, w radiu, on-line i jeszcze chętniej na żywo.
Twórczyni i wieloletnia redaktor naczelna magazynu dla kobiet URODA ŻYCIA. Współautorka i autorka programów telewizyjnych w TVN Style–Miasto Kobiet, Kobieta na zakręcie, Bez oporów oraz w TVN, DDTVN, Canal+, TVP1. Przez wiele lat członkini Zarządu Fundacji TVN Nie jesteś sam.

Książka dostępna jest na stronie: https://rowinskabusinesscoaching.com/sklep/ksiazka-7-drog-rozmowy-o-poszukiwaniu-zyciowej-misji-anna-maruszeczko-e-book-gratis/

7 dróg

7 dróg to książka o poszukiwaniu własnej życiowej misji / fot. materiały prasowe

Założycielka Fundacji Kobieta Niezależna: Kamila Rowińska 

Certyfikowany master facilitator, trenerka i coachka. Autorka oraz współautorka 8 książek o tematyce biznesowej i coachingowej, m.in. Kobieta niezależna i Kobieta asertywna. W praktyce coachingowej wspiera kadrę zarządzającą, przedsiębiorców i top menedżerów w osiąganiu ich celów zawodowych i prywatnych. Twórczyni konceptu Kobieta Niezależna. Rocznie w szkoleniach o tym tytule bierze udział kilka tysięcy kobiet, co sprawia, że jest ono najpopularniejszym szkoleniem dla kobiet w kraju.

Wywiad z Kamilą Rowińską przeczytasz tutaj: Kamila Rowińska: Niezależna i asertywna

W 2019 roku Kamila Rowińska była Gościnią Specjalną Festiwalu Miasto Kobiet.

Na swojej stronie wiele materiałów udostępnia BEZPŁATNIE. Zacznij od jej ebooka „7 kroków do osiągania ambitnych celów” 

Polecane przez Miasto Kobiet bestsellery Kamili Rowińskiej, które warto mieć na półce:
Kobieta asertywna
Kobieta niezależna (wydanie drugie)

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ