Sunday, July 21, 2024
Home / Kultura  / Modowa reaktywacja

Modowa reaktywacja

Pokaz mody Anny Frankowskiej ożywi nie tylko stare dobre trendy, ale też przywróci do życia zamkniętą Fabrykę.

frankowska

Anna Frankowska motto życiowe drukuje na koszulkach: "When nothing goes right, go left"

frankowska

Anna Frankowska motto życiowe drukuje na koszulkach: "When nothing goes right, go left"

Pret-a-porter Anny Frankowskiej ożywi nie tylko stare dobre trendy, ale też przywróci do życia zamkniętą Fabrykę. W piątek, 10 czerwca, słynny krakowski klub raz jeszcze otworzy się – tym razem na wyjątkowe święto mody.

Anna Frankowska, absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru, to przykładna stylistka, projektantka mody i… hedonistka. Dowodzi tego, będąc jedną z barwniejszych postaci krakowskiego środowiska modowego. Żyje według zasady, którą w formie nadruku umieściła na t-shircie z najnowszej kolekcji: when nothing goes right, go left.
Jej kolekcja pret-a-porter wykorzystuje motywy retro. Powrót do przeszłości to także umiejscowienie pokazu mody w nieczynnej Fabryce. Jak mówi Anna Frankowska, zresztą wierna bywalczyni klubu, Fabryka została już opłakana – więc teraz pozostaje tylko się cieszyć, że na ten jeden wieczór – tak jak motywy retro do obowiązujących trendów w modzie – Fabryka wróciła na klubowy pejzaż miasta.
Specjalnie na to wydarzenie udało się, po raz pierwszy od jej głośnego zamknięcia, udostępnić Klub Fabryka, którego ulubione przez Krakowian industrialne wnętrza zapewnią wyjątkową oprawę dla pokazu oraz afterparty. Całość dopełni muzyka na żywo prezentowana przez znanego już bywalcom Fabryki Kudrick Project oraz wizualizacje przygotowane przez Mateusza Grabowskiego ze zdjęć wykładowcy Warsztatów Sztuki Fotografii, Michała Massy Mąsiora. W przedsięwzięciu wezmą też udział Temporary Tatoos Kingdom, ze specjalnie na tę okazję przygotowanymi tatuażami zmywalnymi, a Galeria Aruaco, z ich ręcznie wykonaną biżuterią z Kolumbii, oraz Centrum Kosmetyków Profesjonalnych Papaya z linią kosmetyków firm Orly i Payot zaprezentują swoje oferty na specjalnie przygotowanych stoiskach.
MIASTO KOBIET jest patronem medialnym pokazu.

Strona www: www.annafrankowska.com
Facebook: www.facebook.com/projektantka.annafrankowska
Event na facebooku: www.facebook.com/event.php?eid=123520204395852

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ