Friday, June 21, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Anja Rubik: Nowa Pani Od Seksu

Anja Rubik: Nowa Pani Od Seksu

Rubik przeprowadziła rozmowy z kilkunastoma ekspertkami i ekspertami, których otwarcie pyta o wszystko, co w polskim społeczeństwie często kategoryzowane jest jako tabu

Anja Rubik uczy młodych o seksie

Anja Rubik. Odważna i przełomowa kampania #SEXEDPL kilka miesięcy temu podbiła polski internet. Teraz pora na sygnowaną nazwiskiem top modelki książkę skierowaną do młodych ludzi / fot. Adam Pluciński

Osiemnaście rozmów. Ogrom merytorycznej wiedzy. Zero pruderii. I jedna postać, rozpoznawalna na całym świecie: Anja Rubik. Odważna i przełomowa kampania #SEXEDPL kilka miesięcy temu podbiła polski Internet. Teraz pora na sygnowaną nazwiskiem top modelki książkę skierowaną do młodych ludzi

Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie

Anja Rubik dała się poznać nie tylko jako jedna z najbardziej uznanych modelek na świecie, ale także oddana aktywistka społeczna. W minionym roku stworzyła kampanię #SEXEDPL, której twarzami stali się między innymi Monika Brodka, Maffashion, Robert Biedroń i Maciej Stuhr. Na potrzeby książki Rubik przeprowadziła rozmowy z kilkunastoma ekspertkami i ekspertami, których otwarcie pyta o wszystko, co w polskim społeczeństwie często kategoryzowane jest jako tabu. 

„#SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie”

„#SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie” / fot. wyd. W.A.B

Kiedy jest dobry czas na pierwszy raz i jak się do niego przygotować? Co to jest grooming, seksting i consent? W jaki sposób rozpoznać infekcje przenoszone drogą płciową i gdzie je leczyć? Jak dobrać najlepszą metodę antykoncepcji? Czy kobieta, która spędziła noc z inną kobietą, jest już lesbijką?  W czym może nam pomóc masturbacja? „#SEXEDPL” obejmuje wszystko, co powinniśmy wiedzieć, ale często wstydzimy się zapytać.

Książkę wyróżnia wyjątkowa oprawa wizualna. Komiksy znanej w sieci jako Kiciputek Katarzyny Babis i fotografie Zuzy Krajewskiej dodają całości dynamiki, lekkości i elegancji.

#SEXEDPL: cała Polska zacznie mówić o seksie

Cały projekt powstał we współpracy z młodymi ludźmi – w książce pojawią się efekty sesji zdjęciowej #sexedpl, w której wzięło udział prawie sześćdziesiąt osób z Polski, Szwecji, Anglii oraz Białorusi. Dziewczyny, chłopaki, osoby niebinarne oraz pary, które odpowiedziały na zaproszenie Anji Rubik, to tylko część ruchu społecznego #SEXEDPL. Porządna dawka wiedzy podana jest w taki sposób, że trudno się od niej oderwać.

Mimo że książka adresowana jest przede wszystkim do młodzieży, tak naprawdę skorzysta z niej każdy, kto chce poszerzyć swoją wiedzę o tematy związane z ciałem i intymnością.

Zapomnijcie o „Sztuce kochania”. Pora na „#SEXEDPL” – świetną lekturę w sam raz na nasze czasy, która w nowoczesny, merytoryczny, a zarazem przyjazny sposób podchodzi do zagadnień, które w polskim społeczeństwie zbyt często są zamiatane pod dywan

– informuje wydawnictwo W.A.B.

Książka „#SEXEDPL” została pomyślana tak, by była osiągalna i dostępna dla jak największego grona odbiorców – kosztować będzie jedynie 19,99 złotych. Tak niska cena wynika z non profitowego charakteru publikacji — zarówno Anja Rubik, jak i Wydawnictwo W.A.B. zrezygnowali z jakichkolwiek przychodów z książki. Zyski ze sprzedaży zostaną przekazane na rzecz Fundacji #SEXEDPL.

To ja decyduję, kiedy się rozbierać

W minioną sobotę Anja Rubik gościła na PolandRock. Supermodelka opowiadała o #SEXED.PL i o tym, że w polskich szkołach potrzebna jest merytoryczna edukacja seksualna. W trakcie trwania dyskusji, ktoś rzucił w stronę Rubik chamskie hasło: Pokaż cycki. Reakcja autorki „#SEXEDPL” była natychmiastowa i bezbłędna:

To ja decyduję, kiedy się rozbierać, a kiedy nie. To jest moja decyzja. Jeśli to ma cel i sens, i ufam artyście, to się decyduję. To świadomy wybór, więc to nie jest tak, że ja ci teraz pokażę cycki.

Sprawne odpowiedź na zaczepkę szybko rozeszła się po sieci, a Internauci pogratulowali Rubik błyskotliwości i zaangażowania w edukację seksualną młodych Polaków:

Jesteś wyjątkowa, i to co robisz dla nas i naszej planety jest wspaniałe

– fanka podziękowała Anji na Instagramie.

 

Anja Rubik nie pierwszy raz udowodniła, że doskonale wie, z czym się zmierza. Widać, że nikt w Polsce nie jest bardziej kompetentny, aby móc mówić o seksie i dotrzeć do młodych. Trzymamy kciuki.

 

 

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Home / anja rubik sexedpl

anja rubik sexedpl

Z powodu klimatu, który obecnie panuje w Polsce - brak edukacji seksualnej oraz konsekwentnie realizowany plan rządu, by ograniczyć dostęp do antykoncepcji - zdecydowałam stworzyć kampanię edukacyjną – pisze Anja Rubik / scr YouTube/ Dziewuchy

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ