Monday, May 20, 2024
Home / Kultura  / Anioły jedzą trzy razy dziennie – 147 dni w psychiatryku

Anioły jedzą trzy razy dziennie – 147 dni w psychiatryku

Poznaj tajemnice, o których nie mówimy nawet najbliższym. Autorka głośnej "Miłości z kamienia" przełamuje kolejne tabu. Premiera nowej powieści Grażyny Jagielskiej "Anioły jedzą trzy razy dziennie" już 15 stycznia 2014 roku.

Anioły jedzą trzy razy dziennie

Anioły jedzą trzy razy dziennie/fot.materiał prasowy

Poznaj tajemnice, o których nie mówimy nawet najbliższym. Autorka głośnej „Miłości z kamienia” przełamuje kolejne tabu. Premiera nowej powieści Grażyny Jagielskiej „Anioły jedzą trzy razy dziennie” już 15 stycznia 2014 roku.

Anioły jedzą trzy razy dziennie

Anioły jedzą trzy razy dziennie/fot.materiał prasowy

Grażynę Jagielską przez lata paraliżował strach. Żyła problemami męża. Dla jego pasji poświęciła swoje życie. W końcu jednak musiała zawalczyć o siebie. Przeżyła własny „lot nad kukułczym gniazdem”. Spędziła pół roku w szpitalu psychiatrycznym.

Poznała kobiety, które tak jak ona długo udawały, że wszystko jest w porządku. Spotkała twardzieli, którzy musieli nauczyć się płakać. Była w miejscu, w którym można było wszystko. Nie wolno było jednego – kłamać. 

Julia musiała być coraz lepsza, aż pod wpływem stresu odcięła sobie ucho.

Ratownik wiecznie golił głowę i wierzył, że dzięki temu stanie się kimś innym.

Marek wrócił z wojny jako bohater, a potem nie potrafił już żyć z tym, co tam widział.

Karolinka była przekonana, że jest aniołem i nikt jej nie widzi.

Autorka zabiera nas w podróż pełną intymnych zwierzeń i prawdziwych emocji. W poruszający sposób opisuje azyl dla zagubionych oraz obrazy, które prześladowały ich latami. Opowiada o szczerości, potrzebie zrozumienia i bliskości. 

Gdyby była to fikcja, ta opowieść miejscami byłaby kiczowata, ale to jest samo życie. I dlatego ta książka robi takie wrażenie– Justyna Sobolewska, Polityka.

W tej książce nie ma niczego z sensacji, to lektura, która rozrywa czytelnikowi żyły – Michał Nogaś, Polskie Radio Program Trzeci.

***

Grażyna Jagielska – ur.1962, z wykształcenia dziennikarka, z zamiłowania podróżniczka, z zawodu – pisarka, tłumaczka. Autorka powieści („Korespondent”, „Fastryga”, „Płaskuda”), przekładów, m.in. J.G.Ballarda, Fey Weldon, Joanny Trollope, oraz wspomnień: „Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym”. Jej mąż – Wojciech Jagielski – jest pisarzem, publicystą i korespondentem wojennym.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ