Thursday, May 30, 2024
Home / Kultura  / Konkursy  / Konkurs – Wygraj płyty Ani Rusowicz (wyniki)

Konkurs – Wygraj płyty Ani Rusowicz (wyniki)

„Miasto Kobiet” ma dla Czytelniczek konkurs ze specjalnymi nagrody w postaci kompaktów i winyli dwóch płyt, gwiazdy najnowszego numeru - Ani Rusowicz:„Mój big-bit” i „Genesis”.

Ania Rusowicz "Genesis"

Ania Rusowicz "Genesis" / fot. materiał prasowy

WYNIKI

1. Aleksandra Gorzkowska nagroda CD/DVD „Mój Big-Beat”

Okładka prezentuje dziką, tajemniczą przyrodę, niczym niezmąconą, zrównoważoną. Może to tam właśnie ukrywają się gdzieś siły drzemiące w naturze, jak w piosence „Ptaki”. Jednak po uważnym przyjrzeniu się zwierzętom z okładki można by bez wahania stwierdzić, że obraz krainy nie jest do końca realny, a mityczny i mroczny jak ze snu. Unoszące się nad wodą mityczne stwory to niczym anioły lecące jak chmury w piosence „Anioły”. Rozwiane na wietrze w centrum okładki i rozchodzące się na wszystkie strony złote nici to liny ciągnące gdzieś do nieba Artystkę. Złote sznury można by też przyrównać do włosów Artystki spowitych ciepłym wiatrem. Układ poszczególnych kosmyków przypomina słońce, którego centrum zajmuje oko. Może ono należeć do stworzyciela albo symbolizować wzrok Artystki, która patrzy na ten wciąż trwający świat i nie potrafi zatrzymać czasu. Prawie niewidoczne gdzieś w głębi wody rzek mogą być symbolem niezmąconego, jaśniejszego i piękniejszego świata, do którego wszyscy dążymy. To nasz życia piękniejszy brzeg jak w piosence „Nie uciekaj”.

2. Robert Jóźwiak nagroda CD/DVD „Mój Big-Beat”

Okładka płyty przedstawia kobietę, która swoim trzecim okiem widzi więcej od innych przez co odczuwa intensywniej i przekazuje nam swoje wrażenia poprzez muzykę.

3. Mateusz Sobiecki nagroda CD „Genesis”

Myślę że okładka płyty Ani Rusowicz pt Genesis przedstawia jej pewną cechę osobowości. Jest piękna, w jasnych i jaskrawych kolorach, tajemnicza, naturalna nieco zbuntowana oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu taka jak artystka. Przyglądając się tej płycie, zauważam dziką naturę, piękna przyrodę z zieloną trawa z różnorodnymi zwierzętami i tajemniczym słońcem, które oświetla cały świat i patrzy na nas ślicznym lazurowym okiem co daje mnóstwo optymizmu naszemu światu. Patrząc na tą gwiazdę o pomarańczowych promieniach wyobrażam sobie piękną wokalistkę, oczywiście autorkę tego niezwykłego krążka. Ta okładka moim zdaniem odzwierciedla nie tylko osobowość Ani ale również muzykę jaka tworzy w klimacie lat 70. W tych czasach produkowano muzykę bardzo charakterystyczną z taką charyzma z gitarowymi brzmieniami, naturalnymi wokalami i pięknymi tekstami. Taką muzykę robi właśnie Ania wraz z zespołem i to dzięki niej możemy usłyszeć dźwięki które rzadko są wykorzystywane w nowoczesnych produkcjach czego bardzo żałuję ale widocznie tak ma być. Na Królową muzyki lat 60 i 70 moim zdaniem powinna być właśnie Ania Rusowicz bo jako jedyna czuje tamten klimat, na koncertach wygląda jakby była przeniesiona w czasie we współczesny świat. Bardzo jestem dumny ze mamy taką Polkę która jest nie zastąpiona i jedyna w swoim rodzaju. Oby nigdy się nie zmieniła.

4. Piotr Paradowski nagroda CD/DVD „Mój Big-Beat”

Płyta „GENESIS” Ani Rusowicz kojarzy mi się z początkiem powstania świata i panującymi na ziemi żywiołami. Słońca którymi są tutaj złote włosy Ani Rusowicz rozpartymi przez porywisty wiatr. Nowa okładka to także zapowiedz wzburzonych dźwięków mórz i oceanów, a także radość unoszących się gdzieś ptaków. Płyta jest swoistego rodzaju wyobrażeniem narodzenia świata w tym nurtu big bitu, co oznacza swoisty powrót do korzeni wybitnej wokalistki Ani Rusowicz.

5. Anna Wojech nagroda CD „Genesis”

Genesis- początek wszystkiego tam gdzie warto… Machu Picchu, miejsce magicznego czasu, w odległej, cudownie bajecznej krainie. Wspinając się w górę swoich możliwości, schodząc w dół oglądać urokliwe zakątki, czuć spełnienie, zatapiać się w nieznanym, wchłaniać świat, z jego wszystkimi barwami, odcieniami. Dojść do granic swych możliwości, w słońcu i deszczu, nocą i dniem. Dać sobie szansę na odkrycie swego prawdziwego ja i poznanie w tym wszystkim innych kultur, innych wyznań, innych ludzi i tradycji… Bosko….tak to widzę.

6. Kamil Kamiński nagroda LP „Genesis”

Na początku Bóg stworzył kobietę na swój obraz i swoje podobieństwo. To właśnie niewiasta jest w centrum na okładce płyty Ani Rusowicz. Jej długie włosy oplatają cały świat, otulają go jak ciepły płaszcz. Wszystko uważnie obserwuje swoimi niebieskimi niebiańskimi oczami. Jest jak słońce, które daje ciepło i energię wszystkim stworzeniom. Sama jest wielką zagadką. Nikt nie potrafi do końca jej poznać, jest niezbadana i niezależna. Dba o to, by każdego dnia być piękniejszą, przywdziewając różne błyskotki i szlachetne szaty. To kobieta jest początkiem o końcem, Alfą i Omegą – od niej wszystko się zaczęło i na niej też się skończy. Gdy jej zabraknie cały świat przestanie istnieć, wszystko pokryje się mrokiem i stanie się zgniłe i nijakie.

7. Przemysław Greń nagroda CD „Genesis”

Okładka płyty doskonale oddaje klimat uniesienia i przeniesienia się w świat psychodelicznego odlotu. Pokazuje, że słuchając doskonałych nagrań nie jesteśmy w świecie rzeczywistym, tylko w latach kiedy muzyka kształtowała charaktery. Nie tylko muzyka z płyty „Genesis” ale już okładka daje nam do zrozumienia, że nie trzeba nam żadnych używek by odlecieć w inny, jakże emocjonalny świat, pełny uniesień, i emocji – takich jakie można uzyskać słuchając najlepszych kapel z lat 70′. W ten znakomity stan wprowadza nas już szata graficzna płyty ANI. Odlatujące ptaki, oko cyklopa, natura, roślinność, zwierzęta…to wstęp do najprawdziwszej muzyki, której w ostatnich latach nikt nie chciał zagrać do momentu Rusowicz-„Genesis”.

8. Marta Duda LP „Mój Big-Beat”

Na okładce płyty 'Genesis’ Ani Rusowicz widzę: – okrągły stół – miejsce spotkania, miejsce kompromisu, miejsce rozmowy. – czarny krąg to droga asfaltowa – wszyscy jesteśmy w ciągłej drodze ku wieczności. Wokół niego – wysokie regały z książkami – mądrość, wiedza, dążenie do znalezienia odpowiedzi na pytania. Pomarańczowe frędzle – wiatr we włosach – ciągłe poszukiwanie wolności. Przyroda – szacunek dla tego co stworzone i żyjące wokół nas.

9. Magdalena Bajor nagroda CD/DVD „Mój Big-Beat”

Okładka płyty Genesis pokazuje cały świat. Nawiązując do początku istnienia, ukazuje niebo i ziemię, rośliny i zwierzęta. Czyli nawiązuje do tego, co pierwotne, co zawsze istniało na świecie, co daje życie. Pośrodku okładki, według mnie znajduje się oko, co jest metaforą spojrzenia na ten cały świat i pokazania go w piosenkach w inny sposób. Właśnie nawiązując do tytułu „Genesis”, pokazanie świata od podstaw, powrót do początku istnienia. Spojrzenie na świat oczami Ani Rusowicz, przekazanie obrazu słowami i muzyką, czyli to, co może być najpiękniejsze. Do tego przepiękny głos Ani i nie potrzeba nic więcej. Jest to utożsamienie piękna natury, całkowitej nagiej rzeczywistości. A do tego, okładka przywodzi mi na myśl życie hippisowskie, umiłowanie natury i miłości, piękne i szczęśliwe chwile.

Pisownia oryginalna.

„Miasto Kobiet” ma dla Czytelniczek konkurs ze specjalnymi nagrody w postaci kompaktów i winyli dwóch płyt, gwiazdy najnowszego numeru – Ani Rusowicz:„Mój big-bit” i „Genesis”.

KONKURS

Zinterpretuj okładkę płyty Genesis. Wyślij wypowiedź konkursową (max. 10 zdań) na adres: konkursy@miastokobiet.pl, w temacie maila napisz „Ania Rusowicz”. Dziewięciu autorów najciekawszych wypowiedzi nagrodzimy płytą kompaktową lub winylową Ani Rusowicz. Na maile czekamy do 15 marca 2014!

Ania Rusowicz "Genesis"

Ania Rusowicz „Genesis” / fot. materiał prasowy

NAGRODY

„Mój big-bit”: 4 płyty (CD/DVD) oraz 1 płyta winylowa LP i„Genesis”: 3 płyty CD oraz 1 płyta winylowa LP. Więcej w regulaminie.

Fundatorem nagród jest Universal Music Polska, wydawca płyt Ani Rusowicz

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ