Tuesday, July 16, 2024
Home / PARTNER MK  / Angielski dla 4 latka, czyli w jaki sposób uczyć najmłodszych?

Angielski dla 4 latka, czyli w jaki sposób uczyć najmłodszych?

Warto zacząć jak najwcześniej

Angielski dla dzieci

Early Stage

Znajomość języka angielskiego jest w dzisiejszych czasach niezbędną umiejętnością. Bez jej posiadania, trudno dostać rozwojową i dobrze płatną pracę, niełatwo również podróżować. Dlatego też rodzice zaledwie kilkuletnich dzieci już rozważają możliwość zapisania swojej pociechy do szkoły językowej. Czy szkoła językowa to dobry pomysł, czy lepiej uczyć swoje dziecko samemu? Jak powinny wyglądać zajęcia, by nauka przynosiła efekty i nie zniechęcała pociechy?

 

Samodzielna edukacja kilkulatka to wyzwanie

Dzieci wychowujące się w rodzinie dwu–lub wielojęzycznej mają zupełnie inny start językowy w porównaniu do ich rówieśników mających jedynie polską rodzinę. W rodzinie wielojęzycznej, w której na co dzień używa się kilku języków, edukacja dziecka przebiega niemal bez ustanku i w sposób całkowicie naturalny. Dlatego widok kilkulatka rozmawiającego bez większych problemów w dwóch a nawet trzech językach nie jest niczym dziwnym, choć nadal dla osób postronnych – imponującym. Nie ma wątpliwości, że dziecko z rodziny wielojęzycznej ma ułatwiony start w świecie języków obcych i z czasem będzie uczyć się jeszcze efektywniej kolejnych języków. Rodziny jednak sobie nie wybieramy. Co więc można zrobić, aby i nasze dziecko z powodzeniem przyswajało obce języki? Wedle naukowców – warto edukację pociechy rozpocząć możliwie najwcześniej, jak tylko będzie w miarę swobodnie władać ojczystym językiem, gdyż wtedy chłonie ono nowo zdobytą wiedzę niczym gąbka. Co więcej, w tym czasie pociecha dopiero się rozwija, a wraz z nią jej aparat mowy. Ucząc się w tym czasie poprawnej wymowy głosek pochodzących z innych języków, nasze dziecko będzie w stanie niemal bezbłędnie wymawiać wszelakie zwroty danego języka, czego niestety nie jesteśmy w stanie wykształcić w wieku dorosłym, czy nawet nastoletnim. Niestety, jeśli sami nie umiemy się w pełni poprawnie i swobodnie porozumiewać po angielsku, nie osiągniemy również zadowalających wyników ucząc własne dziecko. Dlatego też szkoły językowe dla dzieci chętnie przyjmują nawet maluchy w wieku 3 lat. Profesjonalni lektorzy i pedagodzy nie tylko będą uczyć dziecko od razu w pełni poprawnej wymowy, ale również będą w stanie idealnie dopasować rodzaj zajęć do poziomu malucha ułatwiając tym samym szybkie postępy w nauce.

Jak wyglądają zajęcia w szkole językowej dla dzieci?

Angielski dla 4 latka organizowany jest zupełnie odmiennie od tego, co wspominamy z lat wczesnoszkolnych. Dzieci w wieku przedszkolnym uczone są zgodnie w własnymi możliwościami – poprzez zabawę. Lekcje w profesjonalnej szkole językowej dla dzieci aranżowane są w taki sposób, by nie nudzić dzieci, lecz wspierać ich rozwój na wielu płaszczyznach. Zajęcia kreatywne – takie jak rysowanie, malowanie, taniec, śpiew czy nawet teatr pobudzają wyobraźnię dziecka, umożliwiają rozwój zainteresowań i pozwalają zbudować pewność siebie oraz zawrzeć pierwsze przyjaźnie. Dla 4-latków lekcje zwykle nie trwają dłużej niż 50 minut, a sama nauka przebiega w kameralnym gronie.

 

źródło: Partner MK
Oceń artykuł