Wednesday, June 19, 2024
Home / Ludzie  / 100 najbardziej wpływowych kobiet w Małopolsce

100 najbardziej wpływowych kobiet w Małopolsce

Poznaj najbardziej wpływowe kobiety Małopolski

Aneta Pondo, wpływowa kobiet Małopolski

Aneta Pondo jest w pierwszej trójce najbardziej wpływowych kobiet Małopolski / fot. Patrizia Artyton z projektu Jesteś idealna kiedy jesteś sobą

Aneta Pondo, redaktorka naczelna „Miasta Kobiet”, w pierwszej trójce stu najbardziej wpływowych kobiet w Małopolsce!

Najbardziej wpływowe kobiety 

Kolegium Redakcyjne „Gazety Krakowskiej” ułożyło listę stu wpływowych kobiet z regionu Małopolski. Znalazły się na niej biznesmenki, działaczki społeczne, aktywistki, artystki, posłanki, radne, wójtowe, lekarki, prawniczki, nauczycielki – kobiety różnych zawodów, które łączy to, że swoimi działaniami wpływają na lokalną społeczność.

Wśród nich także Aneta Pondo, dziennikarka, założycielka i redaktorka naczelna „Miasta Kobiet”, organizatorka projektów dla kobiet, prezeska Fundacji Miasto Kobiet.

O swojej nominacji Aneta napisała na swoim profilu: „Tak zupełnie szczerze, uważam, że kobiet najbardziej wpływowych w Małopolsce jest więcej niż sto, ale cieszę się ogromnie z tej nominacji. Cieszę się też dlatego, że zostałam doceniona przez inną gazetę, a ja mam z mediami taki kłopot, że niechętnie piszą o tym, co robię, bo traktują mnie jako konkurencję. Wiele razy słyszałam, że sorry, nie możemy, bo masz własną gazetę i portal (co oznacza, że walczymy o ten sam tort reklamodawców i odbiorców).”

Aneta Pondo często powtarza, że nie wierzy w guru i autorytety, że bliższa jest jej koncepcja, że wszyscy jesteśmy dla siebie nauczycielami, dlatego na określenie „wpływowa” zareagowała tak:

 „Czy jestem wpływowa? Nie mam złudzeń, że wpływ to ja mam jedynie na siebie. Jednocześnie wiem, że im bardziej wpływam na siebie, czyli dbam o swój rozwój i jakość swojej pracy, tym bardziej otoczenie na tym korzysta. Więc jeśli jestem wpływowa w takim właśnie znaczeniu.”

Plebiscyt polegał na tym, że głosujący mieli wśród nominowanych 100 kobiet wybrać jedną, która otrzyma tytuł Najbardziej Wpływowej Kobiety Małopolski (i będzie reprezentowała Małopolskę w plebiscycie na najbardziej wpływowa kobietę w Polsce) oraz 10, które zostaną bohaterkami książki wydanej przez Gazetę Krakowską.

Kim jest Aneta Pondo?

Aneta Pondo zachęcając do głosowania napisała o sobie:
„Jestem człowiekiem, który wierzy, że przyszłość zależy od kobiet, że to one poprzez odkrycie swojej prawdziwej mocy, dokonają rewolucji, która przełoży się na jakość życia całej planety (nie tylko zamieszkującej nią ludzi).
Kilka faktów o mnie, nie tylko zawodowych:
– Od 17 lat prowadzę firmę, a od 4 lat Fundację Miasto Kobiet
– Założyłam czasopismo „Miasto Kobiet” i portal miastokobiet.pl
– Zorganizowałam kilka festiwali dla Kobiet (m.in. Festiwal Rok Kobiet)
– Co dwa miesiące organizuję Klub Miasta Kobiet
– Dwa razy w roku organizuję #KobietyKrakowa
– Z wykształcenia jestem dziennikarką, najbardziej lubię robić wywiady.
– Piszę książki (własne i jako ghostwriter); łącznie wydałam 7 książek, w tym najnowszą „Mocne rozmowy
– W 2017 roku zostałam Małopolanką Roku
– Jestem kobietą „kręgową” (siadam w Kręgach Kobiet, czasem je zwołuję)
– Wierzę w Siostrzeństwo, Partnerstwo i Nową Ziemię
Z przeszłości:
Wiele lat temu wygrałam Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach
Byłam jedną z pierwszych osób, które tworzyły najbardziej znany dziś portal w Polsce Onet.pl”

organizatorki Kobiet Krakowa

Aneta Pondo z zespołem tworzącym projekt Kobiety Krakowa. Od lewej: Agna Karasinska (zastępczyni red. naczelnej), Aneta Pondo (naczelna Miasta Kobiet), Barbara Bogacka (fotografka), Barbara Fijał (menedżerka ds. kluczowych klientów) / fot. Klaudia Bieńkowska

Siostrzeństwo i współpraca zamiast konkurencji

Głosowanie trwało do 18 listopada 2020 do g. 21.30. Redakcja „Miasta Kobiet” zadbała o to, aby nasze Czytelniczki dowiedziały się o tej nominacji, zachęcając do głosowania poprzez kanały społecznościowe oraz newsletter „Miasta Kobiet”.

Po głosowaniu Aneta Pondo powiedziała:

Dziękuję! Mogę spokojnie powiedzieć, że o mojej wysokiej pozycji w plebiscycie zadecydowały głosy kobiet, które są związane z Miastem Kobiet i Klubem Miasta Kobiet. Bardzo się cieszę, że w książce, która powstanie będę mogła opowiedzieć o bliskich mi wartościach, wśród których siostrzeństwo i współpraca między kobietami jest na pierwszym miejscu.

Dodała też:

Cieszę się, że w pierwszej trójce jest prawniczka (i animatorka Loży Kobiet Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie) – Magdalena Makieła. Że wygrała kanclerz UJ Monika Harpula. Że w pierwszej dziesiątce są kobiety takiej jak Małgorzata Jantos, która jest na pierwszej linii frontu działań zarówno dla kobiet, jak i dla całego Krakowa, Marynia Gierat i Natalia Nazim.

Pełna lista 100 najbardziej wpływowych kobiet Małopolski TUTAJ

Dziękujemy Wam bardzo, bo te głosy to dowód zaufania do tego co robią Miasto Kobiet i jego Naczelna dla Was.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ